• DOD 2017

• Stalo sa už tradíciou našej školy, že sa každoročne konajú dni otvorených dverí pre budúcich prváčikov a ich rodičov. Výnimkou nebol ani tento školský rok. V dňoch 29. a 30. marca 2017 navštívili 2.ZŠ predškoláci z väčšiny materských škôl nášho mesta. Pozvané boli všetky, ale nie všetky sa mohli zúčastniť. Škôlkari sa zahrali na prvákov, zaspievali si, riešili hlavolamy, žiaci 1. stupňa im predviedli kultúrne vystúpenie. Teší nás aj záujem rodičov, ktorí prišli k nám do školy so svojimi budúcimi prváčikmi a na vlastné oči sa presvedčili o kvalite vyučovania. Do galérie DOD 2017 boli pridané fotografie.

• Projekty

• Žiaci našej školy sa rozhodli v rámci projektu Iniciatíva dm spoločne na predmete environmentálna výchova odstrániť skládku v blízkosti školy a upozorniť na to aj mesto, keďže sa tu pravidelne vyskytuje táto čierna skládka. Aktualizovali sme modul Projekty

• Deň otvorených dverí

• Vážení rodičia, milé deti, v dňoch 29. - 30. 3. 2017 v čase od 9:30 hod. do 11:00 hod. a popoludní od 14:00 do 17:00 hod. vás srdečne pozývame na deň otvorených dverí, počas ktorého sa môžete pozrieť na vyučovacie hodiny alebo na činnosť záujmových útvarov v našej škole, prípadne si môžete prehliadnuť priestory školy. Tešíme sa na Vašu návštevu.

•

Dňa 16.2.2017 sa Lea Villányiová a  Michal Stano,  žiaci  8.B triedy, zúčastnili  okresného kola biologickej olympiády kat.C v teoreticko-praktickej časti. Lea získala 2.miesto s postupom na krajské kolo, ktoré sa uskutoční 30.3.2017 na SOŠ v Nitre, Michal sa umiestnil  na peknom 4. mieste (len 1 bod mu chýbal do 3. miesta). Obom srdečne blahoželáme a Lei na "kraji" držíme päste!!!  Do galérie Biologická olympiáda boli pridané fotografie.

• Rodičovské združenie

• Vážení rodičia, pozývame vás na triedne a konzultačné rodičovské združenia dňa 23. 3. 2017. Konzultačné RZ budú od 14:30 do 17:30 hod. Triedne RZ budú na I. stupni o 16:00 hod, na II. stupni o 16:30 hod. V určenom čase je 2.ZŠ verejne prístupné miesto pre rodičov alebo zákonných zástupcov, vstup do areálu (nie motorovým vozidlom) je len na vlastnú zodpovednosť. Bližšie informácie nájdete v žiackych knižkách žiakov.

• 2.ZŠ na MOVEMENTE

• Naša škola sa zúčastnila na Zimnom festivale MOVEMENT, kde sa prezentovala vlastnými aktivitami, video ukážkami zo života školy a hodnotným programom, v ktorom sa nedali zahanbiť žiačky  a žiaci pohybovými kreáciami. Dievčatá zatancovali aerobik, chlapci ukázali, ako vyzerá futbalový tréning. Nechýbala ani ukážka chemického pokusu "slonia pasta". Ďakujeme všetkým reprezentantom a realizátorom "nášho stánku".  Do galérie 2.ZŠ na MOVEMENTE boli pridané fotografie.

• Slnečnú sústavu máme v malíčku

• Žiaci 4. A triedy - Maťko Havran sa umiestnil na 1. mieste a Riško Langer na 2. mieste v súťaži "Slnečná sústava". Organizovalo ju Centrum voľného času v Leviciach v spolupráci s Tekovskou hvezdárňou. Chlapci hravo zvládli rôzne okruhy otázok z doteraz prebratého učiva, postrehov zo života a nerobila im problém ani zábavná časť súťaže, za čo si odniesli okrem diplomov aj hodnotné vecné ceny. GRATULUJEME! Do galérie Slnečnú sústavu máme v malíčku boli pridané fotografie.