Navigácia

Počet návštev: 3327189

Štvrtok 18. 1. 2018

Vitajte na webovom sídle 2. ZŠ v Leviciach

NOVINKY

 • Milí rodičia,

  v dňoch 23. – 24.1.2018 v čase

  od 14.00 – 15.30 hod. bude prebiehať

  v ŠKD čitateľské popoludnie.

  S čitateľským projektom

  „VSTÚP DO SVETA FANTÁZIE“, ktorý podporila

  „Nadácia pre deti Slovenska z Detského fondu Cloetta“,

  „zablúdime“ s deťmi do rozprávkovej ríše fantázie


  Milé deti, na Vašu účasť sa tešia

  pani vychovávateľky

 • Levice majú opäť možnosť vyhrať detské ihrisko Žihadielko. POTREBNÉ SÚ AJ VAŠE HLASY !

  V roku 2018 bude vytvorená jedna špeciálna kategória pre 20 miest, ktoré už Žihadielko vyhrali v rokoch 2016 alebo 2017. Aj tieto víťazné mestá sa budú môcť opäť do súťaže zapojiť! Hlasovanie sa začína dnes 15. januára 2018 a bude trvať až do konca februára. Počas tejto doby môže verejnosť každý deň pridávať hlasy pre svoje mesto na stránke zihadielko.lidl.sk Veríme, že sa opäť do súťaže aktívne zapoja všetci rodičia, starí rodičia aj budúci rodičia a všetci tí, ktorým záleží na našich deťoch. Vďaka všetkým, ktorí poctivo hlasovali, vyrástlo minulý rok v Leviciach pekné nové ihrisko.

 • Oznamujeme rodičom a návštevníkom školy, že odo dňa 11. 12. 2017 platí obmedzený vstup do budovy školy, t. j. žiaci vstupujú do budovy len hlavným vchodom sami bez sprievodu rodiča. Budova školy bude uzamknutá od 8,00 hod. do 13,30 hod.. Konzultácie s vyučujúcimi si môžu zákonní zástupcovia dohovoriť v čase po vyučovaní, najskôr po 14,00 hod.. Prosíme rodičov, aby poučili svoje deti a starých rodičov o nových pravidlách vstupu do budovy školy a zároveň dôslednejšie kontrolovali každý deň pomôcky a desiatu v školských aktovkách.

 • Do galérie Medzinárodný turnaj vo volejbale a futbale boli pridané fotografie.

  V dňoch 16. - 17. 12. 2017 sa uskutočnil medzinárodný turnaj krajín V4 vo volejbale dievčat a futbale chlapcov v kategórii U14. Vo volejbale sme hostili družstvá zo Senice, partnerského mesta Boskovice z Čiech a domáce VK Palas Levice. Vo futbale súťažili družstvá žiakov z Popradu, Zvolena, Zlatých Moraviec, domáceho FK Slovan Levice, maďarského Érdu a českých Boskovíc. Popri zápasoch boli pripravené ďalšie aktivity, napríklad pre chlapcov turnaj vo futboxe, ktorý sme videli v Leviciach prvýkrát, pre dievčatá volejbalové delo, kde si vyskúšali svoj postreh. Počas turnaja sa prediedla skupina futbalových freestylistov a tanečná skupina Unlimited z Levíc. Medzi najlepšími volejbalistkami sa umiestnila Senica, vo futbale Zlaté Moravce. Nebol však dôležitý víťaz, ale zmysel tohto stretnutia. Ďakujeme všetkým partnerom za početnú účasť a peknú reprezentáciu, ako aj podpore sponzorov a Ing. Štefana Mišáka, primátora mesta Levice.

 • Do galérie Zbierka UNICEF boli pridané fotografie.

  Naša škola sa v dňoch od 4. do 17. decembra zapojila do Vianočnej zbierky UNICEF 2017. Touto aktivitou sme dokázali, že ak máme možnosť pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách, v ktorých zúria humanitárne a potravinové krízy, akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán, tak sa jednoducho pustíme do toho. Aj nám záleží nám na tom, aby každé dieťa malo nádej na lepšie detstvo a budúcnosť, aby bolo milované, chránené, zdravé a vzdelávané.

 • Do galérie ŠKD v projekte - Deti deťom boli pridané fotografie.

  Už štvrtý rok v čase Vianoc ŠKD organizuje zbierku šatstva a hračiek pre deti. V Spojenej internátnej škole v Leviciach sme sa opäť stretli 18. 12. 2017 s deťmi a zamestnancami, ktorí si pripravili pre nás krátky program a pohostili nás horúcim čajom. Tento rok okrem šiestich vriec pomoci vo forme oblečenia a hračiek pribudol aj finančný príspevok rodičov vo výške 100 €.

 • Vystúpenie študentov SOŠP je pre nás vždy umeleckým zážitkom. Tento raz svojím vystúpením "Dievčatko so zápalkami" navodili vianočnú atmosféru. Ďakujeme!

 • Do galérie Christmas Jumper Day boli pridané fotografie.

  Výťažok zo dňa Christmas Jumper Day bude rozdelený na dve miesta. Naši žiaci podporia finančnou čiastkou útulok Levice OZ Šťastný Domov a neziskovú organizáciu Pod krídlami Dominiky. Ďakujeme za šancu pomáhať tým, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých.

 • Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

  Prednes slovenskej povesti prebehol v školskej knižnici. Súťažilo sa v troch kategóriách:

  I.kat. (2.-3. ročník)

  1. miesto - Michal Chovan (3.B)
  2. miesto - Thomas Wágner (2.A)
  3. miesto - Šimon Selieni (3.B)

  II.kat. (4.-5. ročník)

  1. miesto - Richard Langer(5.B)
  2. miesto - Ashley Kakarová (4.B)
  3. miesto - Sofia Malovičová (4.A)

  III.kat. (6.-7.roč.)

  1. miesto - Sarah Tóthová (7.B)
  2. miesto - Noemi Sasaiová (7.B)
  3. miesto - Viliam Ruman (6.B)

  Tí žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, sa zúčastnili dňa 20.12.2017 na obvodnom kole, kde nás úspešne reprezentoval Michal Chovan (2.miesto) a postupuje do okresného kola, ktoré sa uskutoční 24. januára 2017.

 • Do galérie Tvorivé vianočné dielne boli pridané fotografie.

  Darinka a Terka opäť zavítali medzi žiakov a naučili ich vyrábať vianočné pohľadnice technikou vyšívania. Vlastné výrobky si žiaci mohli zobrať domov.

 • Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  Vianoce už klopú na dvere... Nastal čas, kedy túžime obdarovať svojich blízkych. Predvianočná atmosféra má svoje čaro a treba si ho užívať. Ideálnym miestom, z ktorého vianočná nálada len tak „srší", sú vianočné trhy. Plné stoly nádherných dekoratívnych predmetov, koledy a živý vianočný stromček. Dokonca rozvoniava aj vianočný punč. Stačí prísť, vianočne sa naladiť a zachyť toto čarovné obdobie.

 • Do galérie Beseda s Richardom Križanom boli pridané fotografie.

  Richard Križan začal hrávať futbal ako 7-ročný za rodnú dedinu v Plášťovciach. V štrnástich rokoch prestúpil do Levíc, kam sa dostal vďaka výberu ObFZ. Na ďalšie štúdium si zvolil Športové gymnázium v Nitre. Začal pôsobiť v menšom klube ČFK Nitra. Na „Čermáni“ prežil dva krásne roky a opäť prišla možnosť posunúť sa V súčasnosti pôsobí v FC Nitra. Rišo je vzorom pre naše futbalové tímy. Beseda s futbalistom bola inšpirujúca.

 • Do galérie Čajíčkovanie - V.A boli pridané fotografie.

  Čajíčková pohoda zavládla aj v 5.A triede. Žiaci degustovali rôzne druhy liečivých čajov a zároveň sa poučili o ich liečivých účinkoch.

 • Do galérie Vstúp do sveta fantázie boli pridané fotografie.

  Cieľom spoločnosti Cloetta Slovakia je prostredníctvom tohto grantového programu prispieť k zlepšeniu zdravia, vzdelanosti detí a mládeže z levického okresu, podnecovaním spolupráce medzi organizáciami a inštitúciami, ktoré majú k deťom blízko a zapájaním detí samotných, zvyšovať kvalitu ich života. V 9. ročníku spomedzi uchádzačov o grant získala sumu 1 800,00 € aj naša škola s projektom Vstúp do sveta fantázie. Žiaci sa budú môcť učiť pomocou tvorivých aktivít s aktualizovaným knižničným fondom. Ďakujeme!

 • Do galérie Vianočná skype konferencia - aktivita projektu Erasmus+ boli pridané fotografie.

  Skype konferencia prebiehala vo vianočnom duchu a žiaci sa aktívne podieľali na zodpovedaní otázok, ktoré si pripravili pre nich partnerské krajiny v rámci projektu Erasmus+. Cieľom online stretnutia bolo okrem komunikácie v anglickom jazyku napr. o meteorologických podmienkach v predvianočnom období, o tradíciách a typických vianočných prianiach, aj zaspievať si Tichú noc najskôr v rodnom jazyku a na záver skype konferencie spoločne s partnermi v anglickom jazyku. Súčasne si partneri dohodli ďalšie online stretnutie v januári.

 • Do galérie Chémia v kriminalistike podľa Poirota - exkurzia boli pridané fotografie.

  Žiaci 8. a 9. ročníka spoznávali dňa 13. decembra 2017 v Bratislave na SOS chemickej čaro chémie a biológie. Zúčastnili sa na tematických cvičeniach s názvom Chémia v kriminalistike podľa Poirota. Riešili prípady poškodeného ucha a smrtiacej infúzie, ktoré sa v minulosti naozaj stali. Mladých chemikov najviac zaujali pokusy so suchým ľadom, z ktorého vytvárali bublinu a „čarovné nápoje“. Taktiež si vyskúšali zarobiť pušný prach a nechali ho vybuchnúť. V rámci Dňa otvorených dverí mali možnosť nazrieť aj do laboratórií biotechnológie.

 • Do galérie Vianočné vystúpenie pre dôchodcov boli pridané fotografie.

  V Hoteli Lev sa dňa 11.12.2017 stretli na vianočnom posedení členovia levických klubov dôchodcov. Naši žiaci z hodobno-dramatického krúžku pre nich pripravili milé prekvapenie v podobe vianočného programu, v ktorom zachraňovali spolu s Malým princom Vianoce vo vesmíre. Bol to veľmi pekný a milý program. Prednášali básne, spievali, tancovali a...odmenou im bol veľký potlesk a pochvaly za krásne zvládnutý program. Od dojatia padali vďačným divákom slzy šťasta.

 • Do galérie Vianoce v múzeu - ŠKD boli pridané fotografie.

  Deti z ŠKD mali možnosť zažiť v Tekovskom múzeu nádych vianočných príprav. Ozdobovanie medovníkov patrí k nim. Je to nielen zábava, ale aj pomoc, ktorá sa doma vždy zíde.

 • Do galérie Medovníčkovanie v ŠKD - I.B boli pridané fotografie.

  Ozdobovať medovníčky nie je veru ľahké, ale naše deti z ŠKD dokázali, že ich ruky dokážu vyčarovať malilinké umelecké diela.

 • Do galérie Dejepisná olympiáda boli pridané fotografie.

  Žiaci 2. stupňa absolvovali školské kolo dejepisnej olympiády.

 • Do galérie ŠKD v cukrárni boli pridané fotografie.

  Deti z ŠKD si "osladili" život návštevou známej levickej cukrárne a "skontrolovali" vianočnú výzdobu na Námestí hrdinov.

 • Do galérie Čajíčkovanie v V.B na ENV boli pridané fotografie.

  Čaj je jeden z najobľúbenejších nápojov. Jeho príprava je rituálom, pri ktorom sa duša a telo naladí na príjemnú atmosféru. Žiaci 2. stupňa si na vyučovacích hodinách environmentálnej výchovy pripravili bylinkové čaje z liečivých bylín, ktoré sa používajú na liečenie rôznych neduhov.

 • Do galérie Vianočné pohľadnice - aktivita projektu ERASMUS+ boli pridané fotografie.

  Vlastnoručne vyrobené pohľadnice sú určite lepším darčekom na obdarovanie, pretože vkladáme do ich výroby svoju vlastnú fantáziu a tvorivosť. Tento raz sme sa snažili zhotoviť tie najoriginálnejšie vianočné pohľadnice pre našich kamarátov a kamarátky z Talianska, Grécka a Poľska.

 • Do galérie Geografická súťaž - GQIQ 2017 boli pridané fotografie.

  Rozvoj kľúčových kompetencií žiakov v predmete geografia sa v súčasnosti nezaobíde bez využívania moderných technológií. Jednou z možností, ako vhodne zvyšovať záujem žiakov o geografiu, je i súťaž s názvom GQIQ, ktorú ponúka MAPA Slovakia. Hoci názov súťaže znie pomerne „krkolomne“, u žiakov si získala obľubu netradičným prepojením geografického obsahu v online prostredí.

 • Do galérie Mikuláš na našej škole boli pridané fotografie.

  Vitaj, vitaj, Mikuláš, čo v batohu pre nás máš? Cukríky i čokoládky a či dáky perník sladký? Celý rok sme poslúchali, aj si uši umývali. Žiaden z nás sa nebil veru, na kolene nemal dieru. Tak ako sme sľúbili, všetci sme sa ľúbili. Rýchlo, rýchlo rozbaľ vrece, nikto z nás už čakať nechce.

  Anjeli a čerti spolu s Mikulášom skontrolovali v celej škole, či sa skutočne nikto nebil, nemal dieru na kolene, či všetci poslúchali, či si každé ráno všetci uši umývali. Kto povedal pravdu, bol odmenený sladkosťou, kto klamal, odišiel zo školy so špinavými lícami od uhlia.

 • Do galérie 2. miesto v okresnom kole v basketbale dievčat boli pridané fotografie.

  Gratulujeme dievčatám, ktoré sa na Majstrovstvách okresu v basketbale žiačok umiestnili na 2. mieste.

 • Do galérie HOUR OF CODE 2017 boli pridané fotografie.

  Iniciatíva HOUR OF CODE 2017 si kladie za cieľ priblížiť mladým ľuďom začiatky kódovania a možnosť zmeniť tým budúcnosť. Cieľom súťaže je prebudiť u žiakov tvorivé schopnosti, ponúknuť im priestor pre kreativitu a realizáciu ich fantázie. Ich úlohou je vytvoriť vlastnú hru, určiť jej pravidlá a definovať zložité podmienky fungovania sveta kódu na základe princípu jednoduchého programovania objektov. Pri hodnotení hier sa prihliada na nápaditosť hry, grafické spracovanie ostrova, náročnosť programovania, cieľ hry, hernú stratégiu, celkový herný dojem a bezchybnosť naprogramovaných úkonov.

 • Do galérie Projekt "Zdravý chrbátik" boli pridané fotografie.

  Kolektív projektu “Zdravý chrbátik” na čele s odborným garantom doc. MUDr. Róbertom Rusnákom, PhD., začal navštevovať základné školy a šíriť v nich preventívny program zameraný na podporu správneho držania tela a chrbtice u detí. Aj v našej škole sa uskutočnil pracovný seminár a cvičenia na podporu správneho držania tela. Spolu s učiteľmi a deťmi sa precvičovali zostavy zdravotných cvičení na hodinách telesnej výchovy. Pri dodržaní všetkých podmienok zostali škole metodické príručky, DVD pre základné školy a fit lopty. .

 • Do galérie Druháci v Tekovskej knižnici v Leviciach boli pridané fotografie.

  Druháci sa v Tekovskej knižnici cítia ako doma. Už vedia, kde si nájdu knižku, ktorá ich zaujíma.

 • Do galérie 4. miesto na OK Technickej olympiády boli pridané fotografie.

  Dňa 30.11.2017 sa konalo na SPŠ Fr.Hečku v Leviciach okresné kolo technickej olympiády. Zúčastnili sa na ňom žiaci Ladislav Szabó (7.A) v kategórii B (mladší žiaci) a v kategórii A (starší žiaci) Jakub Miko (8.B) a Filip Rezák (9.B). V rámci kategórie A sa chlapci umiestnili na 4. mieste ako úspešní riešitelia. Gratulujeme

 • Aj v tomto školskom roku žiaci našej školy prezentovali v medzinárodnom kole súťaže CREATIVE BALTIE 2017 na Fakulte informačných technológií Vysokého učenia technického v Brne svoju Matematicko-fyzikálnu kalkulačku na premieňanie jednotiek v prostredí Baltie v anglickom jazyku. Tím 2.ZŠ sa v medzinárodnej konkurencii umiestnil na 5. mieste, a v hodnotení Slovenska je na 2. mieste. GRATULUJEME!

 • Do galérie Regenerácia formou športovej masáže na ŠPP boli pridané fotografie.

  Žiakom piateho a šiesteho ročníka bola na regeneráciu tela poskytnutá športová masáž, ktorú realizoval masérsky salón Mäkká deka.

 • Od 15.11.2017 bude prebiehať v škole zber papiera, ktorý bude trvať do 14.12.2017. Po tomto termíne už nebudeme papier preberať.

 • Deti z ŠKD využili dňa 24.11.2017 popoludnie na návštevu Tekovského múzea, v ktorom si prezreli výstavu starých modelov motoriek a zbierku bábik. Obe výstavy ich zaujali.

 • Do galérie Divadlo v ŠKD - Posledný dinosaurus boli pridané fotografie.

  Deti z ŠKD sa zúčastnili dňa 23.11. 2017 na divadelnom predstavení Posledný dinosaurus, ktoré prišlo zahrať Divadlo na Hojdačke. Deťom sa divadelné predstavenie páčilo a do hry sa aj interaktívne zapojili.

 • Do galérie Olympiáda ľudských práv z OBN boli pridané fotografie.

  Aj keď je Olympiáda ľudských práv súťaž stredoškolskej mládeže, objavuje sa snaha zapájať agendu o ľudských právach už aj medzi žiakov ZŠ. Po prvýkrát sa konala medzi žiakmi 2. stupňa našej školy. Je dobré, ak si už mladá generácia začne uvedomovať, že ľudské práva sú založené na princípe rešpektovania jednotlivca. Ich základným predpokladom je, že každý človek je morálna a racionálna bytosť, ktorá si zaslúži, aby s ňou bolo zaobchádzané dôstojne. Naši žiaci sa popasovali s vedomostným testom, ktorý bol orientovaný na teoretickú stránku, súvisiacu s ľudskými právami. Cieľom diskusie bolo prezentovať svoje názory v súvislosti s otázkou ľudských práv a ich porušovania. V tejto olympiáde mohli žiaci preukázať svoju schopnosť logického a kritického uvažovania. Zároveň získali novú skúsenosť a táto olympiáda ich zaujala.

 • Tím našej školy v zložení Ľubor Dianovský, Patrik Šabík, Filip Štutika a Lea Villányiová (žiaci 7. ročníka) sa v 6. ročníku medzinárodnej matematicko-fyzikálnej súťaže Náboj Junior pre žiakov ZŠ a osmeročných gymnázií dňa 24. novembra 2017 umiestnili na 4. mieste. GRATULUJEME!

 • Do galérie Úspech na CACH boli pridané fotografie.

  Na 12. ročníku celoslovenskej literárnej súťaže Cena Andreja Chudobu 2017 sa Richard Mlynárik umiestnil v I. kategórii - POÉZIA na 2. mieste. K úspechu blahoželáme!

 • Do galérie ŠKD u Mestkej polície boli pridané fotografie.

  Mestská polícia v Leviciach pripravila pre naše deti z ŠKD ukážky z činnosti práce našich príslušníkov. Dozvedeli sa veľa o práci mestských policajtov, prezreli si automobil, priestory, v akých pracujú a zaujali ich aj prostriedky, ktoré so sebou vozia počas zásahu. V miestnosti kamerového systému sa deti oboznámili so spôsobom sledovania situácie v meste prostredníctvom kamier. Deti si zopakovali zásady pohybu chodcov a nosenia reflexných prvkov. Pred ukončením zaujímavej exkurzie boli všetky deti odmenené za pozornosť reflexnými darčekovými predmetmi.

 • Do galérie Komparo - 8. a 9. ročník boli pridané fotografie.

  Žiaci 8. a 9. ročníka absolvovali KOMPARO, pretože to považujeme za výbornú príležitosť, ako pripraviť žiakov na celoslovenské testovanie. Dôležitá je pre nás spätná väzba a predovšetkým nám záleží na tom, aby spôsob testovania nebol pre žiakov prekvapením, ale aby boli pripravení na rôzne možnosti, s ktorými sa môžu stretnúť na testovaní. Prostredníctvom testovania KOMPARO získavame taktiež cenné informácie od rodičov, žiakov a učiteľov a na ich základe sa môže škola neustále posúvať vpred.

 • Do galérie Intenzívna príprava 5. ročníka na T5 boli pridané fotografie.

  Žiaci 5. ročníka absolvovali intenzívnu prípravu z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry, aby ľahšie zvládali celoslovenské testovanie, ktoré ich čaká následne 22.11.2017.

 • Do galérie Múzeum holokaustu v Seredi - exkurzia 9. ročník boli pridané fotografie.

  Žiaci 9. ročníka navštívili expozície Múzea holokaustu v Seredi. V múzeu sú vystavené dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov na území Slovenska. Atmosféra múzea bola zvláštna. Na jednej strane bezbrannosť a tragédia ľudských obetí, na strane druhej absolútna krutosť. Deviataci mali možnosť vidieť transportný vagón, ktorý dvakrát odviezol svoje obete na poslednú cestu do Osvienčimu. Prednáška na tému Úteky z táborov smrti patrila k záverečnej bodke exkurzie.

 • 8. novembra 2017 sa žiaci našej školy - Patrik Šabík (VII.B), Jakub Hangai (VI.A) a Chloé Kosnovská (III.A) zúčastnili biologickej olympiády Malí botanici v Arboréte Mlyňany. Overili si svoje vedomosti a zručnosti v oblasti botaniky, v zhotovovaní ekoplagátu a v záverečnom hodnotení sa spomedzi 15 družstiev umiestnili na 1. mieste už tretíkrát. Srdečne blahoželáme!

 • Do galérie Projektové stretnutie ERASMUS+ v Leviciach boli pridané fotografie.

  Prvé projektové stretnutie učiteľov z Talianska, Grécka, Poľska a Slovenska bolo "nabité" bohatým programom. Splnilo svoj cieľ a spropagovalo výchovno-vzdelávací systém slovenského školstva. Projektový tím zorganizoval všetky aktivity na výbornú.

 • Do galérie Študenti Erasmus+ z UKF a SPU v Nitre u nás boli pridané fotografie.

  Vysokoškoláci z rôznych kútov sveta v rámci projektu Erasmus+, ktorí momentálne pôsobia v UKF Nitra, navštívili 2. ZŠ. Žiaci i učitelia so záujmom sledovali zaujímavosti, s ktorými nás oboznámili študenti z exotických krajín.

 • Do galérie Box opäť s cennými trofejami boli pridané fotografie.

  Máme čerstvých majstrov Slovenska v BOXE v kategorii družstiev starších žiakov Takto úspešne nás reprezentovali vo Vranove nad Topľou dňa 18.-19.11.2017. GRATULUJEME!!!

  Bratia Hortváthovci, boxeri športového klubu Škola Boxu Levice pri 2. ZŠ, reprezentovali Slovensko na náročnom Medzinárodnom turnaji v Poľsku, odkiaľ priviezli 2 zlaté a 1 bronzovú medailu. Turnaja sa zúčastnilo viac ako 100 boxerov zo siedmich krajin vrátane boxerských veľmocí, ako je Rusko, Bielorusko, Nemecko. GRATULUJEME!!!

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Ulica sv. Michala 42, 93401 Levice
 • sekretariát: 036/6312515
  školská jedáleň: 036/6336630

Fotogaléria

PARTNERI