• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Termín jesenných prázdnin je 30.10.2017 - 31.10.2017. Dňa 1.11.2017 je Deň pracovného pokoja. Vyučovanie sa začína 2.11.2017 vo štvrtok.

• Halloween 2017

• Čarodejnice, duchovia a iné príšery... Na príprave pracovali žiaci 2. stupňa v skupinách, pričom každá mala pripravenú náročnú úlohu pre ďalšie príšery. Nastal deň, kedy sa príšery začali pohybovať na 2. poschodí školy. Dokonca aj pani učiteľky zmenili svoje oblečenie. Skvelá zábava gradovala. Ísť domov sa nikomu veru nechcelo. Do galérie Halloween 2017 boli pridané fotografie.

• Pasovanie prvákov

• Malý princ chcel zachrániť jeho krajinu a okolité planéty. Naši prváci na jeho prílet už nedočkavo čakali. Bezpečne sa usadili do vesmírnej rakety.  Malý princ našim prvákom veril od samého začiatku, pretože to boli práve ich statočné srdiečka, ktoré počul v ďalekom vesmíre, a ktoré ho privolali, aby ich požiadal o pomoc. A tak sa prváci pustili cvičením do boja najskôr s planétou Lenivosť.  Oslobodiť sa im úspešne podarilo aj Bezfarebnú planétu. A tak to pokračovalo ďalej. TAK!!! Prizerajúcich sa dospelých zaujala odvaha a šikovnosť žiakov - prvákov, ktorí symbolicky vstúpili do väčšieho, školského sveta ...  smiley Do galérie Pasovanie prvákov boli pridané fotografie.

• Prváci v DAB v Nitre na Ferdovi Mravcovi

• Kto by nepoznal dobrodruha Ferda? Odvážneho mravca, ktorý opustil mravenisko a vybral sa v ústrety nebezpečenstvám sveta? Mravca, čo zažil prvú lásku i prvé sklamanie? Divadelné predstavenie si pozreli tí najmenší a najmladší z našej školy- naši prváci.  Nezbedník Ferdo Mravec ich netrpezlivo čakal v DAB v Nitre. Do galérie Prváci v DAB v Nitre na Ferdovi Mravcovi boli pridané fotografie.

• CODEWEEK 2017 - otvorenie tabletovej učebne

• V rámci inovácií vzdelávania sme sa rozhodli s podporou rodičovského združenia využiť celosvetovú informatickú iniciatívu „Codeweek 2017“ na slávnostné otvorenie tabletovej učebne. Pani riaditeľka PaedDr. Marta Botková  sa na tomto otvorení prihovorila žiakom a popriala mnoho úspešnej práce aj touto formou modernou vyučovania. Počas codweek-u, ktorého cieľom je priblížiť deťom a žiakom programovanie a digitálnu gramotnosť pútavým zábavným spôsobom, si učitelia informatiky pripravili vzorovú hodinu programovania na tabletoch v programovacom jazyku Scratch. Druháci si tak naprogramovali svojho „lišiaka“ pomocou jednoduchých blokov. Žiaci našej školy sa tak budú môcť modernejšie a inovatívnejšie vzdelávať s využitím rôznych aplikácií nielen na informatike, ale aj na hodinách cudzích jazykov, matematike, geografii či biológii. Do galérie CODEWEEK 2017 - otvorenie tabletovej učebne boli pridané fotografie.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• V duchu témy "Deň Milana Rastislava Štefánika" sa niesol Medzinárodný deň školských knižníc, ktorý absolvovali žiaci 1.-4. ročníka. Prostredníctvom zaujímavých a poučných aktivít sa žiaci dozvedeli množstvo informácií o obdivuhodných a záslužných činoch tejto významnej osobnosti slovenských dejín. Do galérie Medzinárodný deň školských knižníc boli pridané fotografie.

• Svetový deň výživy

• 16. októbra je svetový deň výživy. Naši žiaci získali informácie o správnej životospráve a o prevencii proti chorobám. Naučili sa, ktoré potraviny sú na základni potravinovej pyramídy, a ktoré potraviny škodia nášmu organizmu a spôsobujú civilizačné choroby. Obezita a srdcovo cievne ochorenia sú na prvom mieste úmrtnosti na Slovensku, preto je dôležité získať základné informácie  o význame pohybu a telesnej výchovy.

• Tvorba loga projektu Erasmus+

• Jednou z aktivít projektu Erasmus+ je aj tvorba loga všetkých zúčastnených partnerov v rámci projektu Erasmus+. Do užšieho kola postúpia tie najkrajšie logá, ktoré budeme používať až do konca realizácie projektu. Do galérie Tvorba loga projektu Erasmus+ boli pridané fotografie.

• Ekostopa - aktivita projektu Erasmus+

• Jednou z aktivít projektu Erasmus+ je aj zisťovanie ekostopy. A čo je to ekostopa? Každý z nás za sebou zanecháva menšie alebo väčšie stopy na životnom prostredí – zdraví našej planéty. Záleží na každom z nás, koľko si z nej "požičiame" pre seba!  A naša škola má tiež svoju ekologickú stopu.  Spoznáme jej aktuálnu veľkosť?  Sme na tom podobne, ako naši partneri z Grécka, Talianska a Poľska? Do galérie Ekostopa - aktivita projektu Erasmus+ boli pridané fotografie.

• E-testovanie jeseň 2017

• Naša škola má licenciu pre systém e-Test, t.j. elektronickú formu prípravy na celoslovenské testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ v šk. roku 2017/2018, ktorú aj v tomto školskom roku ponúka NÚCEM. Využili sme možnosť otestovať našich žiakov z predmetov matematika a slovenský jazyk, ktorý bol zameraný na osvojenie si čitateľskej gramotnosti. Do galérie E-testovanie jeseň 2017 boli pridané fotografie.

• Šarkaniáda ŠKD

• Výsledkom spoločnej práce detí v ŠKD boli originálne šarkany...  Jeden krajší ako druhý.  Deti v jednotlivých oddeleniach pracovali usilovne ako včeličky. Rozvíjali svoje zručnosti pri strihaní, lepení, maľovaní, kreslení, doliepaní,...  Teraz nás šarkany strážia v školskej jedálni. Sú nádherné. Do galérie Šarkaniáda ŠKD boli pridané fotografie.