• Zápis žiakov do 5. ročníka

• Zápis žiakov do 5. ročníka na šk. rok 2018/2019 sa koná

od 4. apríla 2018 do 30. júna 2018

v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 hod.

Na zápis je potrebné doniesť:

•  rodný list dieťaťa,
            •  kartičku poistenca,
            •  žiadosť zákonného zástupcu,
            •  preukaz totožnosti zákonného zástupcu.

Je možné dohodnúť si termín zápisu telefonicky na tel.č. 036/6312515 (sekretariát školy).

• Deň otvorených dverí - 1. deň

• Každoročne organizujeme pred zápisom detí do 1. ročníka množstvo zaujímavých aktivít s cieľom poskytnúť zákonným zástupcom a budúcim prváčikom všestranné informácie o škole, jej priestoroch, výchovno-vzdelávacej činnosti, aktivitách školského klubu detí či prevádzke školskej jedálne. Absolvovali sme 1. deň, zajtra nás čaká pokračovanie, čo je pre nás príležitosťou na stretnutia s verejnosťou, so zákonnými zástupcami budúcich prvákov, ktorí sa chcú osobne dozvedieť niečo viac o zameraní školy, školskom vzdelávacom programe, vyučovaní cudzích jazykov, športovej a záujmovej činnosti, realizácii projektov, dosiahnutých úspechoch. Do galérie Deň otvorených dverí - 1. deň boli pridané fotografie.

• Výroba záložiek

• Na čo sú nám záložky? Pretože sa z našich žiakov stávajú najskôr malí, potom veľkí čitatelia, potrebujú pomôcku, aby sa vždy vedeli vrátiť k svojim príbehom na tom správnom mieste. Tak na to nám slúžia záložky do kníh. Myslíme si, že práve tie naše, ktoré sme vyrobili v ŠKD, sú najoriginálnejšie. Výrobu záložiek sme osviežili družobnou spoluprácou so ZŠ Hronské Kľačany. Do galérie Výroba záložiek boli pridané fotografie.

• Veľkonočné pohľadnice - aktivita projektu Erasmus +

• V časoch e-mailov a SMS sa tradícia zasielania veľkonočných pohľadníc takmer vytratila. Nezaškodí však vrátiť sa aj ku "klasike", pretože niektoré pohľadnice sú také krásne, že sa stávajú originálnym darčekom, ba dokonca niektoré z nich aj malým umeleckým dielom. Rozhodli sme sa, že takýmito pohľadnicami potešíme aj žiakov a učiteľov v našich partnerských krajinách v rámci projektu Erasmus+. Do galérie Veľkonočné pohľadnice - aktivita projektu Erasmus + boli pridané fotografie.

• Čítanie s pani spisovateľkou

• Dna 20.3. 2018 sme sa stretli s autorkou detskej knihy plnej krásnych básní s Evou Szilvovou. Vďaka dobrej spolupráci s  Literárnym klubom Dúha sa nám podarilo zrealizovať toto milé popoludnie, kde nám teta Evka prečítala zopár svojich básní. Potom v spolupráci s kolegyňou Ľudkou Kellnerovou prečítali deťom zopár hádaniek. Pre malých šikovníkov rozlúsknuť odpovede bola malina 😊Deti boli dobrí poslucháči a zaujímalo ich, ako vzniká knižka básní, kto ju tlačí, kto kreslí obrázky, ...Na otázky detí pani spisovateľka  pohotovo odpovedala. Naše stretnutie nebolo posledné a plánujeme ešte ďalšie pútavé popoludnia. Do galérie Čítanie s pani spisovateľkou boli pridané fotografie.

• Školský časopis

• Milí žiaci, učitelia a rodičia. Naša redakčná rada pre Vás priebežne počas školského roka pripravuje rôzne zaujímavosti zo života školy, rozhovory so žiakmi a učiteľmi, recepty, zábavné okienka a pod. Súčasťou každého čísla je aj kupón ulieváčik, ktorý môžu žiaci využiť ako ospravedlnenku pri jednej ústnej odpovedi. Budeme radi, keď nám Vašimi príspevkami pomôžete pri tvorení ďalších čísel. Do galérie Školský časopis boli pridané fotografie.

Redakčná rada: šéfredaktorka Ema Briediková, zástupkyňa šéfredaktork Radka Adamcová, ostatná redakčná rada: Katarína Turanová, Zuzana Pacherová, Tamara Patayová, Katarína Kostendová, Sofia Malovičová, Simona Štefková, Nikola Prišťáková, Gabriela Kostendová, Mária Birdácsová...a prispievatelia.

• Kirigami v ŠKD

• Kirigami je japonské umenie skladania papiera do rôznych tvarov. Práve touto s technikou nás oboznámil 15.marca 208 slovenský papierológ Karol Krčmár. Dokázal čarovať s papierom, nožničkami a šikovnými rukami. Dokonca niečomu z jeho umenia priučil aj nás. Ďakujeme a dostrihania, pán majster! Do galérie Kirigami v ŠKD boli pridané fotografie.

• ŠKD v divadle na hrade

• S deťmi 1. a 2. ročníka z ŠKD sme navštívili v Tekovskom múzeu divadelné predstavenie pod názvom Poštárik Známka. Naše hodnotenie: super zábava, netradičné prostredie a pozorní diváci (to akože my). Ďakujeme! Do galérie ŠKD v divadle na hrade boli pridané fotografie.

• Víkendová boxerská žatva

• 18.3.2018 si vybojovali boxeri na Medzinárodnej lige boxu v Humennom dôležité umiestnenia. Roman Horváth obsadil 1.miesto, Ladislav Horváth 2. miesto a Anna Hudecová 1. miesto.   Gratulujeme!

• Plavecká nádej

• Olívia Buryová z 3.B triedy získala v súťaži Plavecké nádeje dňa 10.3.2018 v Myjave dve prvé miesta. GRATULUJEME!

• POZVÁNKA NA RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, pozývame Vás na triedne rodičovské združenie (ďalej RZ), ktoré sa uskutoční dňa 22. marca 2018 (štvrtok) o 16:00 hod. (1. - 4. ročník), 16:30 hod. (5. - 9.ročník). Účasť na RZ je nutná!

Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, rodičovské združenie (triedny aktív) zasadá pravidelne 1 x za štvrťrok školského roka. Podľa § 28 písm. 1 a) Zákona 36/2005 Z.z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov je súčasťou rodičovských práv a povinností aj sústavná a dôsledná starostlivosť o výchovu, zdravie a všestranný vývoj maloletého dieťaťa. Týmto Vás žiadame o pravidelnú účasť na RZ.