• Zameranie športovej prípravy

• V rámci športovej prípravy žiakov sa v spolupráci s trénermi FK Slovan Levice a VK Palas Levice zameriavame na koordinačné schopnosti (pohyblivosť, obratnosť, rytmické schopnosti a hernú činnosť jednotlivca), na dynamickú techniku, na rýchlostné schopnosti (technika behu, odrazová a dynamická sila, štartovná a lokomočná rýchlosť), ale nebránime sa ani špecifickému tréningu. Časť športovej prípravy prebieha aj mimo areálu školy, a to napr. v T18, na klzisku, v plavárni, vo fitness, v saune a na sústredeniach. Nezabúdame ani na regeneráciu a zdravotnú starostlivosť. Vo vytváraní podmienok pre športový rast mladého futbalistu alebo mladej volejbalistky máme dlhoročné skúsenosti, a tie sa snažíme vkladať do mladej generácie.