• Základné informácie o projekte

• Názov projektu: Hravo o ekológii a zdravej výžive s Kauflandom

Poskytnutá dotácia: 400,- EUR

Na jar v roku 2023 vyhlásil Nadačný fond Kaufland výzvu na predkladanie žiadostí na podporu aktivít, ktoré sa zameriavajú na ekológiu a zdravú výživu. V jesenných mesiacoch v roku 2023 sa začali realizovať aktivity vyplývajúce z projektu, ktorých cieľom  bolo zvýšiť biodiverzitu  v areáli školy.

Aktivity:

• Založenie školského sadu.
        • Nákup ovocných stromov (jabloň, hruška, čerešňa), ovocných kríkov (ríbezle, malíny, driene a egreše).
        • Zabezpečenie výsadby žiakmi pod odborným dozorom zástupcu spolku ovocinárov  a záhradkárov z Pukanca pánom Miroslavom Cigľanom, ktorý vysvetlil žiakom postup pri výsadbe, pomohol  s technickým zabezpečením opôr a zaškolil žiakov o následnej starostlivosti (spolupráca s ním bude pokračovať).
        • Oboznámenie sa s postupom výroby sirupov z liečivých rastlín, so spracovávaním ovocia na výrobky – sirup, lekvár, koža, sušené ovocie, džúsy.
        • Rovesnícke učenie o význame zelene v našom okolí a tiež o jej význame pre človeka.
        • Rozhovory a diskusie o význame byliniek na liečbu chorôb pre našich starých rodičov, o využívaní lokálnych zdrojov.

Ďakujeme Nadačnému fondu Kaufland za možnosť a prejavenú dôveru pri realizácii projektu.