• Základné informácie o projekte

• Názov projektu:  Rozum v hrsti hravo a tvorivo

Poskytnutá dotácia:

Prebiehajúci projekt v školskom klube detí, bol získaný od Nadácie ZSE cez zamestnanecký grant. V dnešnej pretechnizovanej dobe považujeme za dôležité rozvíjať manuálne zručnosti, logické myslenie formou skladania skladačiek podľa návodu, konštruovanie, lepenie, spájanie materiálov. Prostredníctvom manuálnych, konštruktívnych úloh deti hravou formou rozvíjajú praktické manuálne zručnosti a doplňujú si celé základné vzdelávanie o dôležitú zložku nevyhnutnú pre uplatnenie človeka v ďalšom živote, v spoločnosti. Aktivity v ŠKD počas pracovno - technických činností sú zamerané na riadenie a spoluprácu v tíme, práca vo dvojiciach, kde si deti prezentujú svoje názory, riešenia. Rozlíšia rôzne prírodné a technické materiály a ich význam pre človeka, pochopia techniku ako nástroj na riešenie problémov reálneho života, spoznajú základné vlastnosti materiálov a možnosti ich použitia v praxi, získajú poznatky o pracovných činnostiach vo vybraných povolaniach a profesiách, upevňovanie vôľových, morálnych vlastností, učia sa diskutovať k danému problému, rešpektovať názory druhých a sledovať spoločný cieľ práce. Našim cieľom projektu je intenzívne pracovať  a u detí upevňovať praktické zručnosti pomocou metód a foriem ako je riadený rozhovor, demonštrácia, praktická a názorná ukážka, heuristické myslenie a zážitkové učenie. Vďaka finančnej podpore z projektu Nadácie ZSE sme zakúpili konštruktívne hry, technické stavebnice, spoločenské hry, hlavolamy a na rozvoj logického, konštrukčného a tvorivého myslenia. Deti si hry veľmi obľúbili a s nadšením po nich siahajú v popoludňajších hodinách v školskom klube detí.