• Testovanie 9 2022

• Riadny termín Testovania 9 2022 sa uskutoční dňa 6. apríla 2022 (streda) z matematiky a slovenského jazyka a literatúry. Náhradný termín externého testovania sa uskutoční 21. a 22. apríla 2022.

Podrobnejšie informácie - Testovanie 9 2022

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľstvo Základnej školy, Ul. sv. Michala 42 v Leviciach Vám oznamuje, že dňa 06. 04. 2022 udeľuje riaditeľské voľno žiakom 5. – 8. ročníka z dôvodu personálneho zabezpečenia a nerušeného priebehu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka.

• Vyučujeme hybridne

• V triedach, v ktorých žiaci mali alebo majú nariadenú individuálnu karanténu, zabezpečujeme hybridné vzdelávanie. Tak sa stávajú žiaci, ktorí sú domácom prostredí, súčasťou vyučovacieho procesu a zostávajú naďalej bez prerušenia v kontakte s vyučujúcimi a so svojimi spolužiakmi.

• Turistický krúžok

• Dňa 26.3.2022 sa žiaci 1. - 6. ročníka vybrali na turistiku na zrúcaninu hradu Čebraď. Prešli 10 jarných kilometrov, prezreli si Podhradie a zrúcaninu hradu. Prialo im aj počasie, bol to skutočne zmysluplne strávený deň.

• Logická olympiáda

• Dňa 24.3.2022 sa uskutočnilo školské kolo Logickej olympiády pre nadaných žiakov. Víťazi postupujú do Prešova. Ide o celoslovenskú olympiádu žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, ktorú organizuje Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity v Prešove, Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove a Mesto Prešov.

• Podporte nás 2 % z Vašich daní

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia a priatelia školy,

ďakujeme všetkým, ktorí doposiaľ podporovali prácu Rodičovského združenia pri 2. ZŠ a ktorí sa tak rozhodli urobiť aj v tomto roku prostredníctvom  2 % (3 %) zo svojej zaplatenej dane z príjmov za rok 2021. Cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít hlavne v oblasti vzdelávania, ale vďaka takto získaným finančným prostriedkom pomôžete podporiť aj  tréningovú činnosť žiakov a žiačok športových tried. V mene našich žiakov a zamestnancov školy Vám ďakujeme. Tlačivo nájdete na webovej stránke našej školy v prvom riadku v sekcii Žiaci a rodičia/Rodičovské združenie alebo TU (vyhlasenie_2percenta_2022.pdf​​​​​​​).

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 22. marca 2022 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V školskej knižnici sa zišlo 29 súťažiacich, aby svojimi prednesmi zaujali prítomných divákov. Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v obvodnom kole dňa 25. marca v Juniore v Leviciach.

• Deň vody

• Voda je mimoriadne dôležitá pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Túto skutočnosť si uvedomili žiaci nielen II. stupňa, ale aj žiaci I. stupňa a Deň vody si pripomenuli rôznymi aktivitami. V 6. ročníku si na hodine environmentálnej výchovy vyskúšali meranie pH vody z rôznych vodných zdrojov. Žiaci I. stupňa pristúpili k tejto téme prakticky aj teoreticky: porozprávali sa o význame vody, pochopili princíp kolobehu vody v prírode, získali informácie o podzemnej vode aj o čistení vody, "vyrábali si" vlastnú minerálnu vodu na obrázku, prelievali vodu z pohára do ďalšieho pohára a pri tom dávali pozor, aby neprišli ani o jednu kvapku, pátrali po tom, kde všade sa nachádza voda a aké má rôzne podoby, ...

• IV.B v lesnej škôlke

• Štvrtáci strávili dve zaujímavé hodiny 22. marca v Lesnej škôlke. Svoje vedomosti si doplnili o nové informácie a so záujmom si prezreli vystavené expozície živočíchov. Do školy sa vrátili plní dojmov.

• Biblická olympiáda

• Dňa 22.3.2022 sa v online priestore uskutočnilo dekanátne (okresné) kolo biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali zanietení žiaci Radoslava Morvaiová (VIII.B), Andrea Lengyelová (VIII.B) a Damián Siekeľa (VII.B). Spoločne sa prelúskali Knihou Jozue, Knihou Tobiáš i Skutkami apoštolov, aby „putovali za cieľom“ k hodnotám a medziľudským vzťahom na základe spoznávania biblických postáv a udalostí.

• Medzinárodný deň lesov v III.A

• Tretiaci si pripomenuli Svetový deň lesov rôznymi aktivitami. Na prírodovede sa rozprávali o význame lesa pre človeka, na výtvarnej výchove namaľovali alebo nakreslili svoj obľúbený strom a všetky tieto aktivity doplnili čítaním, tvorbou básní a hrami na lesnú tému. Žiaci si uvedomili, aký je pre človeka les potrebný. Už teraz sa tešia na objavovanie krás lesa počas vychádzok.

• Ponožková výzva

• Deti v V. a VI. oddelení ŠKD kresbou spracovali tému Ponožková výzva, ktorou si pripomíname Svetový deň Downovho syndrómu.