• Druháci na besede so spisovateľkou

• Dňa 25. 11. 2022 prijala pozvanie na besedu s knižkou Poď už, mami, prečítaj mi a Poď už, ocko, vystrúhaj mi... k žiakom 2. ročníka samotná autorka Eva Szilvová. Pani spisovateľka je rodáčkou z Levíc a je členkou literárneho klubu Dúha v Leviciach. Žiaci 2. ročníka sa s jej tvorbou oboznámili na mimočítankovom čítaní i na literárno-dramatickom krúžku. Deti najviac oslovili básničky o zvieratkách, a preto ich v úvode besedy  s radosťou zarecitovali. Po predstavení pani spisovateľky a po krátkom programe deti tetu Evku zahrnuli množstvom zvedavých otázok. Na všetky otázky veľmi zaujímavo a trpezlivo odpovedala a na záver zarecitovala niekoľko básní z pripravovanej knihy. Veríme, že pani spisovateľke Evke Szilvovej sa medzi nami páčilo aspoň tak, ako sa nám páči jej tvorba. Želáme jej ešte veľa tvorivých síl a tešíme sa na novú knižku.

• 4. miesto v Okresnom kole Streetbasketu žiakov

• Streetbasket žiakov 3x3 je súťaž, ktorá je určená pre 5.-9. ročník ZŠ. Naši žiaci zabojovali o 3. miesto a napriek vysokému nasadeniu nakoniec obsadili v Okresnom kole Streetbasketu žiakov 4. miesto. Gratulujeme!

• 2. miesto na Okresnom kole Technickej olympiády

• Dňa 24.11.2022 sa na Strednej priemyselnej škole strojníckej a elektrotechnickej v Leviciach konal 13.ročník okresného kola technickej olympiády. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Kategóriu B – mladší žiaci reprezentovala žiačka Lenka Kachničová zo 7.A triedy. Kategóriu A – starší žiaci reprezentovali žiaci Samuel Balko z 9. B triedy a Maroš Pokoraczki z 9.A triedy ako súťažná dvojica. Žiaci najprv absolvovali vedomostné testy a v druhej časti súťaže obhájili technické myslenie a praktické zručnosti pri vyrábaní výrobkov v dielni.  V obidvoch kategóriách žiaci získali 2. miesto. Gratulujeme!

Článok o súťaži si  môžete prečítať aj na stránke SOŠse Levice cez link:  https://spslevice.edupage.org/news/?gtnid=1195#news-1195

• Geografická olympiáda - školské kolo

• Dňa 23.11.2022 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády v troch kategóriách E, F a G pre žiakov 5. - 9. ročníka. Okrem monotematickej a teoretickej časti obsahoval online test aj praktickú časť so zameraním na prácu s atlasom. Olympiáda prebiehala v online prostredí platformy EDUPAGE.

• 2. miesto v Okresnom kole Streetbasketu žiačok

• Dňa 23.11.2023 sa tím našich žiačok zúčastnil na Okresnom kole v streetbaskete žiačok v hre 3 x 3. Napriek postupu do finále a skvelému výkonu naše žiačky prehrali s konkurenčným tímom 0:1 a celkovo sa umiestnili na 2. mieste. Gratulujeme!

• Kooperatívne vyučovanie na dejepise

• Žiaci VI.B triedy si vyskúšali pracovať v skupinách, v ktorých tvorili pojmové mapy o starovekých ríšach - o Egypte, Chetitoch, Sumeroch či Babylončanoch. Následne ich medzi sebou prezentovali a rozvíjali zároveň svoje prezentačné zručnosti.

• Remeslá na technike

• Piataci sa vžili do roly remeselníkov a vypracovali veľkolepé projekty na tému Remeslá. Chlapci priniesli do školy rôzne pomôcky, potrebné pre prácu včelára, dievčatá spracovali témy krajčírstva, košikárstva, obuvníctva, dozvedeli sa viac o spracovaní vlny z oviec, o pekárstve či medovnikárstve. Svoju zručnosť si overili v praxi pri vyrábaní vianočných ozdôb z pripravenej hmoty. Výsledkom ich snaženia sa boli stromčeky šťastia z drôtu, korálikov a kamienkov.

• Tretiaci v soľnej jaskyni

• Žiaci III.A triedy si užili pobyt „pri mori“ v soľnej jaskyni v Leviciach. Oči aj nosy boli vyštípané, ponožky plné soli. Aj takýmto spôsobom podporujeme imunitu detí v boji s respiračnými a kožnými ochoreniami.

• BUBNOVAČKA 2022

• Myšlienka podujatia "Aby bolo deti lepšie počuť" zaznela v celej 2.ZŠ dňa 18. novembra 2022, v čase 10:00 – 11:00 hod. Bubnovaním sme zdôraznili, že HLAS DETÍ JE DÔLEŽITÝ! Do podujatia sa zapojili všetci žiaci našej školy. November je mesiacom viacerých významných dní v oblasti ochrany práv dieťaťa: 18. november je Európskym dňom ochrany detí pred sexuálnym vykorisťovaním a sexuálnym zneužívaním, 19. november je Svetovým dňom prevencie týrania a zneužívania detí a 20. november je Svetovým dňom detí vyhláseným organizáciou UNICEF, počas ktorého si svet pripomína prijatie Dohovoru o právach dieťaťa.

• Postup dievčat vo florbale

• Dňa 14.11.2022 sa chlapci a dievčatá zúčastnili na obvodnom kole vo florbale. Napriek snahe skončili chlapci na 2. mieste a nepostúpili na majstrovstvá okresu Väčšiu radosť nám urobili dievčatá, ktoré vyhrali všetky zápasy a postupujú z 1. miesta. Gratulujeme!

• Envirotopfilm 2022

• Dňa 15.11.2022 sa žiaci II. stupňa zúčastnili na Envirotopfilme, ktorý je súčasťou prehliadky dokumentárnych filmov, prispôsobených vekovej kategórii návštevníkov festivalu.

• 2. ročník na divadelnom predstavení

• Dňa 15.11.2022 navštívili žiaci 2. ročníka v priestoroch Tekovského múzea v Leviciach divadelné predstavenie o prírode s názvom "Ježko Jožko". Nápadité a poučné divadielko sa deťom veľmi páčilo. Zároveň si prezreli aj výstavu bábok.

• Turistický krúžok vo Zvolene

• 12.novembra 2022 žiaci turistického krúžku vystúpili na Pustý hrad nad Zvolenom. Krásne jesenné počasie prialo počas prehliadky Dolného aj Horného hradu a nič nebránilo ani krásnemu výhľadu na dolinu Hrona. Na záver vychádzky si prehliadli nádvorie Zvolenského zámku a park s pancierovým vlakom z 2. sv. vojny.

• Gábor Papp získal 1. miesto na Majstrovstvách okresu v šachu žiakov

• Gábor Papp, žiak IX. A triedy, sa dňa 11.11.2022 zúčastnil na Školských majstrovstvách okresu Levice žiakov a žiačok v šachu. Neprehral ani jednu partiu a stal sa suverénnym víťazom v okrese Levice. Gratulujeme k 1. miestu!

Výsledková listina: https://chess-results.com/tnr695231.aspx?lan=4&art=1

• iBobor 2022

• Od 7.11.2022 do 11.11.2022 sa konal týždeň súťaže iBobor 2022. Takmer 70 žiakov 2. až 9. ročníka si vyskúšalo rôzne úlohy zamerané na informatiku, matematiku a logiku. Úspešným riešiteľom gratulujeme!