• Naši reprezentanti v Boskoviciach

• V českom meste Boskovice, ktoré je družobným mestom Levíc, sa konali športové dni. Levickí športovci si v medzinárodnej konkurencii zmerali sily vo viacerých športoch. Mladí futbalisti z 2. ZŠ a zároveň z FK Slovan Levice U12 predviedli skvelý výkon v konkurencii tímov z Poľska, Bosny a Hercegoviny a Českej republiky. Celkové 1.miesto bolo odmenou a dôkazom, že v meste Levice a okolí stále rastú skvelé futbalové talenty, ktoré treba rozvíjať a vytvárať im čo najlepšie podmienky na ich rast. Takéto výsledky sú teraz veľmi potrebné a sme hrdí, že sme mohli reprezentovať úspešne 2.ZŠ, klub aj mesto takto ďaleko od domova.

Čítajte viac: https://naselevice.sme.sk/c/20530268/sportovci-z-levic-sa-predviedli-v-boskoviciach.html?ref=njctse#axzz4hJfEgQhn

• Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany

• Okresné kolo súťaže mladých záchranárov civilnej ochrany overilo náš tím okrem oblasti civilnej ochrany aj vedomosti z dopravy, protipožiarnej ochrany a zdravotníckej prípravy. Naši žiaci si overili aj zručnosti nasadenia ochrannej masky a zhotovenia improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany. Súťažiaci museli zvládnuť celú trať s preukázaním dobrej telesnej zdatnosti, byť teoreticky pripravení a preukázať praktické návyky. Musíme zdôrazniť, že im nechýbala zanietenosť, odvaha a chuť dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

• Projekt DM Spoločne

• Pri základnej škole na priľahlej zastávke, z ktorej odchádzajú žiaci našej školy, sa nachádza znečistené prírodné prostredie. Žiaci školy sa rozhodli v rámci predmetu environmentálna výchova toto znečistenie odstrániť, vyčistiť okolie školy a hradný park.  Radi medzi sebou privítajú dobrovoľníkov, ktorí im s týmto problémom pomôžu už 17. 5. 2017 od 10:00 hod. Ďakujeme, že pomáhate chrániť životné prostredie! Do galérie Projekt DM Spoločne boli pridané fotografie.

• E-TESTOVANIE MÁJ 2017

• NÚCEM pokračuje v aktívnom využívaní systému e-Test. Pre základné a stredné školy, ktoré majú licencie pre systém e-Test, boli na máj 2017 pripravené testy z vyučovacích jazykov, matematiky a anglického jazyka. U nás testujeme žiakov 7. a 8. ročníka touto inovatívnou formou. Do galérie E-TESTOVANIE MÁJ 2017 boli pridané fotografie.

• Týždeň modrého gombíka - UNICEF

• Týždeň modrého gombíka je celoslovenská verejná zbierka, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Termín konania zbierky v roku 2017 je 15. - 21.5.2017. Výnos zbierky poputuje deťom na Ukrajinu. Vo vestibule školy môžete aj vy prispieť na tento účel. Ďakujeme. Do galérie Týždeň modrého gombíka - UNICEF boli pridané fotografie.

• Čepček a Perlová parta

• Dňa 14.5.sa naše žiačky Katarína Kostendová (3.A), Andrea Lengyelová (3.B), Lenka Lalková (5.B),Svetlana Lalková (5.B) a Viktória Willimová (9.B) zúčastnili prehliadky amatérskych spevákov ľudovej piesne Čepček a Perlová parta. Ďakujeme dievčatám za skvelé vystúpenie. Do galérie Čepček a Perlová parta boli pridané fotografie.

• Slávik 2017

• Dňa 12.5.2017 sa naši žiaci Katarína Kostendová (3.A) a Marián Beréni (8.B) zúčastnili okresného kola Slávik Slovenska, ktoré sa konalo na ZUŠ v Leviciach. Súťažiacim ďakujeme za krásnu reprezentáciu školy v ľudovom speve. Do galérie Slávik 2017 boli pridané fotografie.

• Plavecké nádeje

• Borisko Kazlov a Laurika Cícerová sa mali čím pochváliť. Doniesli nám ukázať najcennejšie trofeje z plaveckých disciplín. GRATULUJEME! Do galérie Plavecké nádeje boli pridané fotografie.

• Do školy na bicykli

• Inciatíva školského parlamentu a environmentálne povedomie žiakov našej školy nás doviedla k myšlienke zakúpiť stojany na bicykle pre žiakov, ktorí v rámci svojho zdravia chcú dochádzať do školy na bicykloch.

• Čepček a Perlová parta

• Dňa 4.5.sa konalo výberové kolo do sútaže Čepček a Perlová parta. Zúčastnili sa jej žiaci Katarína Kostendová (3.A), Andrea Lengyelová (3.B), Lenka Lalková (5.B), Svetlana Lalková (5.B) a Viktória Willimová (9.B). Všetky speváčky postúpili do súťažného kola 🙂 Gratulujeme! Príďte ich podporiť dňa 14.5.2017 o 18.00 hod. do Junioru. Do galérie Čepček a Perlová parta boli pridané fotografie.