• Finále Školského pohára SFZ 2016/2017

• Do 6. ročníka futbalovej súťaže v malom futbale mladších žiakov a žiačok ZŠ Školský pohár SFZ 2016/17 sa prihlásilo spolu 1483 tímov (z celkového počtu 2359 základných škol na Slovensku). Od marca do mája 2017 boli na programe okresné, regionálne a krajské kolá 6. ročníka školskej futbalovej súťaže Školský pohár SFZ 2016/17, víťazi si zabezpečili postup na M-SR v malom futbale žiakov a žiačok v NTC SFZ Poprad. Výber našich chlapcov patril medzi 8. najlepších tímov na Slovensku.  Do galérie Finále Školského pohára SFZ 2016/2017 boli pridané fotografie.

• Majáles 2017

• Slnečné popoludnie prialo úspešnej realizácii akcie Majáles, ktorý pripravili pre deti z ŠKD pani vychovávateľky. Pre deti boli pripravené voľné hry s rôznymi športovými náčiniami, kde sa pripojili aj rodičia. Po dlhej zimnej sezóne sme oprášili kolobežky a bicykle. Deti si zopakovali nadobudnuté teoretické vedomosti z dopravnej výchovy aj v praxi jazdami zručnosti. Vôňa dymu a špekačiek len zavŕšila vydarené popoludnie. Deti si s rodičmi a pani vychovávateľkami opekali a pochutnávali na koláčikoch, nanukoch a iných pochutinách, ktoré pripravili ochotní rodičia. Touto cestou chceme poďakovať všetkým za účasť a príspevky akéhokoľvek druhu, ktorými podporili akciu Majáles. Do galérie Majáles 2017 boli pridané fotografie.

• Dopravná výchova v Tekovskom múzeu

• Dopravné popoludnie, ktoré sme navštívili v hradnom areáli, pripravilo Tekovské múzeum v spolupráci so SČK - územným spolkom Levice. Po príchode do hradného nádvoria nás vítala detská radosť, smiech a prijemní organizátori akcie. Pre deti boli pripravené mobilné dopravné ihriská, kde si prakticky vyskúšali jazdu za asistencie chodcov, cez svetelné signály aj pomocou dopravných značiek. Potom sme zavítali do priestorov Tekovského múzea, kde sa deti oboznámili so životom svojich predkov. Život, kultúra ako aj ľudový odev, je veľkým dedičstvom našich starých rodičov. Deti so záujmom počúvali výklad sprievodcu múzea. Do galérie Dopravná výchova v Tekovskom múzeu boli pridané fotografie.

• Kreatívna ulica

• Kreatívna ulica, ktorú vytvorili študenti SUŠ L. Bielika z Levíc, zaujala svojou tvorivosťou, neviazanosťou a pohodovou atmosférou, ktorú so zvedavosťou navštívili deti z III. a IV. oddelenia ŠKD našej školy. Deti si za pomoci stredoškolákov vyrobili krásne batikované tričká a tielka, uplietli náramky a z plste si vyrobili bábiky, anjelikov a rôzne iné dekoratívne predmety. Podujatie bolo veľmi vydarené. Do galérie Kreatívna ulica boli pridané fotografie.

• Poľovnícka výstava

• Pri centre kultúy Junior v Leviciach boli pre deti pripravené rôzne aktivity spojené s lesnou tematikou. Mohli si vyskúšať prácu pilčíka, pozorovať stopy zvierat, spoznávať rastliny, dreviny vyskytujúce sa v lese. Pútavé zvukové ukážky v prevedení pána Hlásnika zaujali deti najviac. Súčasťou bola aj pekne inštalovaná výstava výtvarných a literárnych prác detí ako i preparáty, trofeje zvierat. Deti mali možnosť oboznámiť sa bližšie so spôsobom života zvierat v lese. Do galérie Poľovnícka výstava boli pridané fotografie.

• Otvárame futbalovú triedu!

• Dievčatá a chlapci, pozor! Staňte sa žiakmi futbalovej triedy, rozvíjajte svoje schopnosti a zažite kopu nových zážitkov. Čakáme na Vás!

• Plážové hry 2017

• 2.ZŠ po prvýkrát zorganizovala netradičnú športovú akciu pre žiakov ZŠ Levíc a blízkeho okolia pod názvom PLÁŽOVÉ HRYGenerálnym sponzorom akcie bola ŠKODA Slovakia. Nultého ročníka sa zúčastnilo 8 škôl. Hrala sa prehadzovaná na plážových ihriskách mesta Levice. Za nádherného počasia a skvelej atmosféry si zmeralo sily takmer 60 žiakov druhého stupňa ZŠ. Umiestnenie: 1.m. 4.ZŠ; 2.m. 2.ZŠ; 3.m. 5.ZŠ; 4.m. ZŠ Vinohrady; 5.m. GAV; 6.m. ZŠ Tlmače; 7.m. ZŠ Kalná Nad Hronom; 8.m. 1.ZŠ.  Ďakujeme všetkým za účasť a gratulujeme k naozaj skvelým výkonom v plážovej prehadzovanej. Tešíme sa opäť o rok. Do galérie Plážové hry 2017 boli pridané fotografie.

• Mládežnícky parlament v Leviciach

• MsPM - Mestský parlament mládeže bol založený v roku 2007 ako poradný orgán primátora mesta, zložený zo študentov zo všetkých základných, stredných škôl a mládežníckych združení v meste Levice. Naším zástupcom je Patrik Šabík, žiak VI.B triedy, ktorý bol oficiálne menovaný za člena parlamentu a stal sa jeho vicelídrom. Do galérie Mládežnícky parlament v Leviciach boli pridané fotografie.

• Light bot

• Na hodinách informatiky sa okrem práce s operačnými systémami, grafickými softvérmi či kancelárskymi balíkmi a programovaním zaoberáme aj riešením logických hier ako je Light bot. Do ktorého levelu by ste to dotiahli vy? My sme v 11. Do galérie Light bot boli pridané fotografie.

• Majstrovstvá okresu Levice v atletike

• Gratulujeme našim žiakom a žiačkám v úspechoch na Majstrovstvách okresu Levice v atletike. Chlapci sa umiestnili celkovo na 3. mieste. Dievčatá skončili na 10. mieste. Z individuálnych výkonov gratulujeme Timotejovi Romanovi Rusnákovi, Davidovi Michalovičovi, Dušanovi Slúkovi, Samuelovi Kupčovi, Adrianovi Patayovi, Romanovi Vetorovi, Nicolasovi Ďurišovi, Kevinovi Kollárovi, Ľubošovi Krátkemu, ktorí reprezentovali chlapcov v rôznych atletických disciplínach. Z dievčat vynikla Kristína Grillová, Viktória Willimová, Tamara Patayová, Petronela Gašperáková, Zuzana Štefková, Veronika Dovičinová, Žofia Paliczová a hlavne Janka Mácsaiová, ktorá postupuje na krajské kolo v behu na 800 metrov. Športu zdar!