V sobášnej sieni MsÚ Levice sa vo štvrtok 29. marca 2012 konalo stretnutie primátora mesta Levice s morálne ocenenými učiteľmi a riaditeľmi škôl. Pri príležitosti Dňa učiteľov sa odovzdávali ocenenia - Plakety J. A. Komenského. Na návrh oddelenia školstva a vzdelávania MsÚ v Leviciach primátor mesta udelil Plaketu J. A. Komenského aj riaditeľke 2. ZŠ v Leviciach PaedDr. Marte Botkovej za aktívnu prácu v prospech rozvoja školy a dvom učiteľkám - Mgr. Eve Bagarovej za dlhoročnú prácu a prínos v prospech školy a Mgr. Mariane Bátovskej za prácu a prínos v prospech školy. Mgr. Mariana Bátovská pre portál www.leviceonline.sk povedala: V prvom rade som bola veľmi prekvapená a zaskočená, keď mi pani riaditeľka oznámila, že pôjdem k pánovi primátorovi na odovzdávanie tohto ocenenia. Na škole pôsobím 5 rokov, ale v školstve 13 rokov. Tento rok bol pre nás na škole veľmi úspešný, hlavne čo sa týka projektovej práce. Predpokladám, že som toto ocenenie dostala za prácu na medzinárodnom projekte Comenius, ktorý sa nám podaril. Tento projekt vyžaduje veľa práce mimo rozsahu vyučovania. Taktiež sa nám podaril ďalší projekt, ktorý máme v spolupráci s Anglickom. Keďže projekt trvá ešte jeden rok, mojou ambíciou do ďalšieho roka bude hlavne práca na tomto projekte a súčasne pracujem na rozšírení svojej kvalifikácie ako učiteľ anglického jazyka pre prvý a druhý stupeň. Mojou veľkou ambíciou bude teda vzdelávanie. Z tohto odovzdávania cien mám krásny umelecký zážitok, bolo to realizované vo veľkolepom štýle. Bola som z toho veľmi prekvapená a dojatá.
(fotografie a text prevzaté z www.leviceonline.sk)