Navigácia

 • POZVÁNKA NA PLES

 • "Cez DF Cloetta do sveta fantázie v ŠKD"

  Milí rodičia,

  v dňoch 23. – 24.1.2018 v čase

  od 14.00 – 15.30 hod. bude prebiehať

  v ŠKD čitateľské popoludnie.

  S čitateľským projektom

  „VSTÚP DO SVETA FANTÁZIE“, ktorý podporila

  „Nadácia pre deti Slovenska z Detského fondu Cloetta“,

  „zablúdime“ s deťmi do rozprávkovej ríše fantázie 


  Milé deti, na Vašu účasť sa tešia

  pani vychovávateľky 

 • Detské ihrisko Žihadielko

  Levice majú opäť možnosť vyhrať detské ihrisko Žihadielko. POTREBNÉ SÚ AJ VAŠE HLASY !

  V roku 2018 bude vytvorená jedna špeciálna kategória pre 20 miest, ktoré už Žihadielko vyhrali v rokoch 2016 alebo 2017. Aj tieto víťazné mestá sa budú môcť opäť do súťaže zapojiť!  Hlasovanie sa začína dnes 15. januára 2018 a bude trvať až do konca februára. Počas tejto doby môže verejnosť každý deň pridávať hlasy pre svoje mesto na stránke zihadielko.lidl.sk Veríme, že sa opäť do súťaže aktívne zapoja všetci rodičia, starí rodičia aj budúci rodičia a všetci tí, ktorým záleží na našich deťoch. Vďaka všetkým, ktorí poctivo hlasovali, vyrástlo minulý rok v Leviciach pekné nové ihrisko.

  Skúsme to aj teraz! Zabojujme znovu a preklikajme sa k ďalšiemu Žihadielku pre našich najmenších! 

 • OZNAM  PRE  RODIČOV  A  NÁVŠTEVNÍKOV  ŠKOLY

  Oznamujeme rodičom a návštevníkom školy, že odo dňa 11. 12. 2017 platí obmedzený vstup do budovy školy, t. j. žiaci vstupujú do budovy len hlavným vchodom sami bez sprievodu rodiča. Budova školy bude uzamknutá od 8,00 hod. do 13,30 hod.. Konzultácie s vyučujúcimi si môžu zákonní zástupcovia dohovoriť v čase po vyučovaní, najskôr po 14,00 hod.. Prosíme rodičov, aby poučili svoje deti a starých rodičov o nových pravidlách vstupu do budovy školy a zároveň dôslednejšie kontrolovali každý deň pomôcky a desiatu v školských aktovkách.

  Upozorňujeme rodičov a návštevníkov školy na dopravné značenie v areáli školy – vjazd a parkovanie tu nezamestnaným osobám je zakázané.

  Horeuvedené opatrenia prijalo riaditeľstvo školy s ohľadom na bezpečnosť žiakov v areáli školy.

 • Medzinárodný turnaj vo volejbale a futbale

  Do galérie Medzinárodný turnaj vo volejbale a futbale boli pridané fotografie.

  V dňoch 16. - 17. 12. 2017 sa uskutočnil medzinárodný turnaj krajín V4 vo volejbale dievčat a futbale chlapcov v kategórii U14. Vo volejbale sme hostili družstvá zo Senice, partnerského mesta Boskovice z Čiech a domáce VK Palas Levice. Vo futbale súťažili družstvá žiakov z Popradu, Zvolena, Zlatých Moraviec, domáceho FK Slovan Levice, maďarského Érdu a českých Boskovíc. Popri zápasoch boli pripravené ďalšie aktivity, napríklad pre chlapcov turnaj vo futboxe, ktorý sme videli v Leviciach prvýkrát, pre dievčatá volejbalové delo, kde si vyskúšali svoj postreh. Počas turnaja sa prediedla skupina futbalových freestylistov a tanečná skupina Unlimited z Levíc. Medzi najlepšími volejbalistkami sa umiestnila Senica, vo futbale Zlaté Moravce. Nebol však dôležitý víťaz, ale zmysel tohto stretnutia. Ďakujeme všetkým partnerom za početnú účasť a peknú reprezentáciu, ako aj podpore sponzorov a Ing. Štefana Mišáka, primátora mesta Levice.  

 • Boxeristi zavŕšili rok 2017 úspešne

  GRATULUJEME!!!

 • Zbierka UNICEF

  Do galérie Zbierka UNICEF boli pridané fotografie.

  Naša škola sa v dňoch od 4. do 17. decembra zapojila do Vianočnej zbierky UNICEF 2017. Touto aktivitou sme dokázali, že ak máme možnosť pomôcť deťom, ktoré čelia chudobe, hladu a chorobám v krajinách, v ktorých zúria humanitárne a potravinové krízy, akými sú Ukrajina, Jemen či Južný Sudán, tak sa jednoducho pustíme do toho. Aj nám záleží nám na tom, aby každé dieťa malo nádej na lepšie detstvo a budúcnosť, aby bolo milované, chránené, zdravé a vzdelávané.

 • ŠKD v projekte - Deti deťom

  Do galérie ŠKD v projekte - Deti deťom boli pridané fotografie.

  Už štvrtý rok v čase Vianoc ŠKD organizuje zbierku šatstva a hračiek pre deti. V Spojenej internátnej škole v Leviciach sme sa opäť stretli 18. 12. 2017 s deťmi a zamestnancami, ktorí si pripravili pre nás krátky program a pohostili nás horúcim čajom. Tento rok okrem šiestich vriec pomoci vo forme oblečenia a hračiek pribudol aj finančný príspevok rodičov vo výške 100 €. 

 • Prváci a druháci na vystúpení SOŠP - Vianočný muzikál

  Vystúpenie študentov SOŠP je pre nás vždy umeleckým zážitkom. Tento raz svojím vystúpením "Dievčatko so zápalkami" navodili vianočnú atmosféru. Ďakujeme!

 • Christmas Jumper Day

  Do galérie Christmas Jumper Day boli pridané fotografie.

  Výťažok zo dňa Christmas Jumper Day bude rozdelený na dve miesta. Naši žiaci podporia finančnou čiastkou útulok Levice OZ Šťastný Domov a neziskovú organizáciu Pod krídlami Dominiky. Ďakujeme za šancu pomáhať tým, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých. 

 • Šaliansky Maťko

  Do galérie Šaliansky Maťko boli pridané fotografie.

  Prednes slovenskej povesti prebehol v školskej knižnici. Súťažilo sa v troch kategóriách:

  I.kat. (2.-3. ročník)

  1. miesto - Michal Chovan (3.B)
  2. miesto - Thomas Wágner (2.A)
  3. miesto - Šimon Selieni (3.B)

  II.kat. (4.-5. ročník)

  1. miesto - Richard Langer(5.B)
  2. miesto - Ashley Kakarová (4.B)
  3. miesto - Sofia Malovičová (4.A)

  III.kat. (6.-7.roč.)

  1. miesto - Sarah Tóthová (7.B)
  2. miesto - Noemi Sasaiová (7.B)
  3. miesto - Viliam Ruman (6.B)

  Tí žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, sa zúčastnili dňa 20.12.2017 na obvodnom kole, kde nás úspešne reprezentoval Michal Chovan (2.miesto) a postupuje do okresného kola, ktoré sa uskutoční 24. januára 2017. 

 • Tvorivé vianočné dielne

  Do galérie Tvorivé vianočné dielne boli pridané fotografie.

  Darinka a Terka opäť zavítali medzi žiakov a naučili ich vyrábať vianočné pohľadnice technikou vyšívania. Vlastné výrobky si žiaci mohli zobrať domov.

 • Vianočné trhy

  Do galérie Vianočné trhy boli pridané fotografie.

  Vianoce už klopú na dvere... Nastal čas, kedy túžime obdarovať svojich blízkych. Predvianočná atmosféra má svoje čaro a treba si ho užívať. Ideálnym miestom, z ktorého vianočná nálada len tak „srší", sú vianočné trhy. Plné stoly nádherných dekoratívnych predmetov, koledy a živý vianočný stromček. Dokonca rozvoniava aj vianočný punč. Stačí prísť, vianočne sa naladiť a zachyť toto čarovné obdobie. 

 • Beseda s Richardom Križanom

  Do galérie Beseda s Richardom Križanom boli pridané fotografie.

  Richard Križan začal hrávať futbal ako 7-ročný za rodnú dedinu v Plášťovciach. V štrnástich rokoch prestúpil do Levíc, kam sa dostal vďaka výberu ObFZ. Na ďalšie štúdium si zvolil Športové gymnázium v Nitre. Začal pôsobiť v menšom klube ČFK Nitra. Na „Čermáni“ prežil dva krásne roky a opäť prišla možnosť posunúť sa V súčasnosti pôsobí v FC Nitra. Rišo je vzorom pre naše futbalové tímy. Beseda s futbalistom bola inšpirujúca. 

 • Čajíčkovanie - V.A

  Do galérie Čajíčkovanie - V.A boli pridané fotografie.

  Čajíčková pohoda zavládla aj v 5.A triede. Žiaci degustovali rôzne druhy liečivých čajov a zároveň sa poučili o ich liečivých účinkoch.  

 • Pozvánka na medzinárodný turnaj

 • Vstúp do sveta fantázie

  Do galérie Vstúp do sveta fantázie boli pridané fotografie.

  Cieľom spoločnosti Cloetta Slovakia je prostredníctvom tohto grantového programu prispieť k zlepšeniu zdravia, vzdelanosti detí a mládeže z levického okresu, podnecovaním spolupráce medzi organizáciami a inštitúciami, ktoré majú k deťom blízko a zapájaním detí samotných, zvyšovať kvalitu ich života. V 9. ročníku spomedzi uchádzačov o grant získala sumu 1 800,00 € aj naša škola s projektom Vstúp do sveta fantázie. Žiaci sa budú môcť učiť pomocou tvorivých aktivít s aktualizovaným knižničným fondom. Ďakujeme!

 • Vianočná skype konferencia - aktivita projektu Erasmus+

  Do galérie Vianočná skype konferencia - aktivita projektu Erasmus+ boli pridané fotografie.

  Skype konferencia prebiehala vo vianočnom duchu a žiaci sa aktívne podieľali na zodpovedaní otázok, ktoré si pripravili pre nich partnerské krajiny v rámci projektu Erasmus+. Cieľom online stretnutia bolo okrem komunikácie v anglickom jazyku napr. o meteorologických podmienkach v predvianočnom období, o tradíciách a typických vianočných prianiach, aj zaspievať si Tichú noc najskôr v rodnom jazyku a na záver skype konferencie spoločne s partnermi v anglickom jazyku. Súčasne si partneri dohodli ďalšie online stretnutie v januári.

 • Chémia v kriminalistike podľa Poirota - exkurzia

  Do galérie Chémia v kriminalistike podľa Poirota - exkurzia boli pridané fotografie.

  Žiaci 8. a 9. ročníka spoznávali dňa 13. decembra 2017 v Bratislave na SOS chemickej čaro chémie a biológie. Zúčastnili sa na tematických cvičeniach s názvom Chémia v kriminalistike podľa Poirota. Riešili prípady poškodeného ucha a smrtiacej infúzie, ktoré sa v minulosti naozaj stali. Mladých chemikov najviac  zaujali pokusy so suchým ľadom, z ktorého vytvárali bublinu a „čarovné nápoje“. Taktiež si vyskúšali zarobiť pušný prach a nechali ho vybuchnúť. V rámci Dňa otvorených dverí mali možnosť nazrieť aj do laboratórií biotechnológie. 

 • Vianočné vystúpenie pre dôchodcov

  Do galérie Vianočné vystúpenie pre dôchodcov boli pridané fotografie.

  V Hoteli Lev sa dňa 11.12.2017 stretli na vianočnom posedení členovia levických klubov dôchodcov. Naši žiaci z hodobno-dramatického krúžku pre nich pripravili milé prekvapenie v podobe vianočného programu, v ktorom zachraňovali spolu s Malým princom Vianoce vo vesmíre. Bol to veľmi pekný a milý program. Prednášali básne, spievali, tancovali a...odmenou im bol veľký potlesk a pochvaly za krásne zvládnutý program. Od dojatia padali vďačným divákom slzy šťasta.

   

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Ulica sv. Michala 42, 93401 Levice
 • sekretariát: 036/6312515
  školská jedáleň: 036/6336630

Fotogaléria

PARTNERI