Navigácia

 • Zápis žiakov do 5. ročníka

  Zápis žiakov do 5. ročníka na šk. rok 2018/2019 sa koná

  od 4. apríla 2018 do 30. júna 2018

  v pracovných dňoch od 8,00 do 15,30 hod. 

  Na zápis je potrebné doniesť:

  •  rodný list dieťaťa,
  •  kartičku poistenca,
  •  žiadosť zákonného zástupcu,  
  •  preukaz totožnosti zákonného zástupcu.

  Je možné dohodnúť si termín zápisu telefonicky na tel.č. 036/6312515 (sekretariát školy).

   

 • 2. miesto na Majstrovstvách kraja - žiaci

  Gratulujeme k 2. miestu na MK v Malom futbale mladších žiakov ZŠ v Školskom pohári SFZ, ktoré získali dňa 21.5.2018 v Leviciach. 

 • Farebný EKO týždeň

  V dňoch 21.5. - 25.5.2018 bude v niektorých oddeleniach ŠKD prebiehať "Farebný EKO týždeň". Počas tohto týždňa budeme intenzívnejšie pracovať s encyklopédiami, s knihami z projektu "Vstúp do sveta fantázie" (podpora Nadácie pre deti Slovenska z Detského fondu Cloetta) a zapojíme sa do vedomostných súťaží a kvízov. Našim aktivitám prispôsobíme aj farebnosť oblečenia :D

 • Majáles - aktivita ŠKD

  Do galérie Majáles - aktivita ŠKD boli pridané fotografie.

 • Beseda s knihovníčkou Tekovskej knižnice - aktivita ŠKD

 • Deň matiek

  Sú stovky kvapiek rosy, stovky včiel vo fialovej ďateline, stovky motýľov na trávniku… ale mama... iba tá jediná. Naši prváci pripravili krásny program ku Dňu matiek, aby sa poďakovali za ich lásku piesňami, básňami, rozprávkami, kvietkami a symbolickými darčekmi na záver programu. 

 • Majstrovstvá okresu v atletike pre ZŠ

  Na Majstrovstvách okresu v atletike pre ZŠ sa v hode kriketovou loptičkou chlapcov umiestnil Nicolas Ďuriš na 3. mieste, družstvo dievčat na 2. mieste a Jana Mácsaiová v behu na 800 metrov dievčat na 1. mieste s postupom na krajské kolo. Gratulujeme!

 • Druhý diel školského rádia Dvojka

  Druhý diel školského rádia Dvojka - https://youtu.be/0veSy03kPMg

 • Futbalistiky v okrese na FUTBAL CUP-e druhé

  Futbalistky našej školy zabojovali dňa 15.5.2018 na Majstrovstvách okresu v Malom futbale FUTBAL CUP ZŠ - žiačky. Tento raz ukončili svoje víťazstvá na prahu postupu a skončili na 2. mieste, za ktoré získali krásny pohár a diplom. Reprezentovali so cťou v daždivom počasí a predviedli vynikajúce výkony. K tomu im patrí veľká pochvala. GRATULUJEME! 

 • Naši žiaci na speváckych súťažiach - Slávik Slovenska, Čepček a Perlová parta

  Folklóru patrí budúcnosť, začína byť populárny a na ľudové tradície a ľudové kroje sme právom pyšní. Zapájame sa do rôznych súťaží na ľudovú nôtu. Tešíme sa z každého, aj malého úspechu. Držte sa, folkloristi! Do galérie Naši žiaci na speváckych súťažiach - Slávik Slovenska, Čepček a Perlová parta boli pridané fotografie.

 • Postup na celoslovenské kolo v biologickej olympiáde

  Gratulujeme Patrikovi Šabíkovi zo 7.B triedy za 2. miesto v KK biologickej olympiády, kat. E - botanika a Mirke Poduškovej zo 7.B triedy za 1. miesto v krajskom kole biologickej omypiády, kat. E - zoologia. Mirka postupuje na celoslovenské kolo! Do galérie Postup na celoslovenské kolo v biologickej olympiáde boli pridané fotografie.

 • Úspešné 3.kolo Medzinárodnej ligy boxu pre našich

  Počas víkendu 5. – 6. 5. 2018 sa v Bratislave uskutočnilo 3.kolo Medzinárodnej ligy boxu s rekordnou účasťou 165 boxerov zo 4 krajín. V kategórii chlapcov medzi žiakmi už tradične prvenstvo vybojovali bratia Samuel Horváth Roman Horváth. Počas oboch dní predviedli výborné výkony proti zahraničným súperom a svojimi dlhodobými výkonmi si vybojovali nomináciu na ME žiakov do bulharskej Albeny, kde odchádzajú už 20.mája. V mladšom doraste sa ukazujú ďalšie talenty, ktoré už začínajú zbierať skúsenosti aj v reprezentácii. Medzi tieto výrazné talenty patrí aj Ladislav Horváth, ktorý svojím výkonom potvrdil a ukázal výkonnostný progres a vybojoval nad zahraničnými súpermi 1. miesto. Nikola Ižová obsadila 2.miesto, Anna Hudecová napokon obsadila tiež 2.miesto.

 • Exkurzia - 3. ročník - Kamenné obydlia Brhlovce - Vodný mlyn Bohunice - Environmental trips - aktivita projektu Erasmus +

  Najdôležitejšou zastávkou vlastivednej exkurzie žiakov 3. ročníka bola obec Brhlovce, ktorá je známa svojimi skalnými obydliami. vykresaným do ľahko spracovateľného tufu a tufitu v miestnej časti, ktorá bola v roku 1983 vyhlásená za pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Tvorí ju celá ulica s obytnými a hospodárskymi priestormi v skale spolu s dvoma ľudovými domami v obci, ktoré ležia mimo pamiatkovej rezervácie. Ďalšou zástávkou náučnej exkurzie bola mlynská usadlosť bývalého mlynára Pavla Turčana – leží pri potoku Sikenica, asi 1 km od horného (severného) konca dediny Bohunice. Tento typ vodného mlyna má koleso na vrchný pohon. Žiakov zaujala obytná časť, ktorú tvorí kuchyňa, komora a izba s dobovým nábytkom a inventárom. Do galérie Exkurzia - 3. ročník - Kamenné obydlia Brhlovce - Vodný mlyn Bohunice - Environmental trips - aktivita projektu Erasmus + boli pridané fotografie.

 • Hodiny hlasného čítania na II. stupni - aktivita k čitateľskej gramotnosti

  V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti absolvovali žiaci II. stupňa hodiny hlasného čítania, na ktorých každý žiak čítal úryvok z knihy svojim spolužiakom. Čítali sa knihy rôznych žánrov od povestí, cez grécke báje, sci - fi literatúru až po slovenský román Červené víno.   Žiakom sa aktivita veľmi páčila. Do galérie Hodiny hlasného čítania na II. stupni - aktivita k čitateľskej gramotnosti boli pridané fotografie.

 • Upratovanie Kalvárie - aktivita projektu Erasmus +

  Žiaci vyčistili okolie Kalvárie aj cestu k nej. Nechýbali im pracovné ochranné pomôcky a vrecia na separovaný odpad. Najviac sa nazbieralo plastových fliaš. Levičania znečistili okolie Kalvárie papierom, sklom a iným odpadom z domácností. Vďaka spolupráci s OZ Patrimonium servandi a aktívnemu prístupu našej školy k environmentálnej problematike je povedomie našich žiakov v tejto oblasti na veľmi dobrej úrovni. Pripomenuli sme si tak Deň Zeme. Naši žiaci získavajú takýmito aktivitami vnímavý vzťah k nášmu spoločnému bohatstvu, k prírode okolo nás, ale aj estetickému prostrediu mesta Levice. Do galérie Upratovanie Kalvárie - aktivita projektu Erasmus + boli pridané fotografie.

 • 1. miesto v MO vo futbale - Školský pohar SFZ žiačky - postup na krajské kolo

  Futbalistky našej školy zabojovali na Majstrovstvách okresu. Začali tlakom a proti obetavo brániacim súperkám sa dostali do mnohých šancí a vytúženého vedenia. Viac aktivity bolo na našich kopačkách. Bezpečne premieňali strely, mieriace na bránku súpera, a tak domáce hráčky zaknihovali svoje víťazstvo a vykresali postup na Majstrovstvá kraja. GRATULUJEME! Do galérie 1. miesto v MO vo futbale - Školský pohar SFZ žiačky - postup na krajské kolo boli pridané fotografie.

 • Aktivita ŽŠR "Červené ponožky"

  Príznaky srdcového zlyhávania sa objavujú nenápadne a mnohí ľudia si ich tak nevšimnú. Na potrebu prevencie ochorenia upozorňuje aktuálny Medzinárodný týždeň srdcového zlyhávania, pri príležitosti ktorého sa na Slovensku koná kampaň Červené ponožky. Aj my sme sa zapojili do tejto kampane, ktorá má predovšetkým edukatívny charakter. Obuli sme si červené ponožky, v ktorých sme sa ofotili (hashtag #cerveneponozky) .Do galérie Aktivita ŽŠR "Červené ponožky" boli pridané fotografie.

 • O včelároch v 4.A - aktivita projektu Erasmus +

  Mladá generácia sa chce dozvedieť viac o včelách a rozprávanie skutočného včelára zážitkovou formou zvyšuje ich záujem o prácu so včelami. Názornými ukážkami si žiaci môžu upevňovať aj svoje ekologické smerovanie. Už teraz vedia, že včely sú fascinujúce živočíchy, ktoré dokážu ignorovať starnutie, majú svoje emócie alebo vždy vedia, kde je slnko. Do galérie O včelároch v 4.A - aktivita projektu Erasmus + boli pridané fotografie.

 • Zastúpenie na Levickej májovej "5"

  Boris Kazlov a Laura Cícerová (obaja z III.B) absolvovali úspešne tradičnú Levickú májovú „5“. Borisko sa umiestnil na 1. mieste, Laurika na 3. mieste. Gratulujeme! Do galérie Zastúpenie na Levickej májovej "5" boli pridané fotografie.

 • Natália v plávaní opäť na stupňoch víťazov

  Natália Lacková z V.A triedy je úspešnou plavkyňou. V dňoch 4.- 6. 5. 2018 sa zúčastnila na medzinárodnej súťaži ORCA CUP v Bratislave, kde získala 4x striebro (50 m a 100 m kraul, 50 m a 100 m motýlik) a 4x bronz (200 m polohové preteky, 50 m prsia, 50 m a 100 m znak). Je všestrannou plavkyňou a o jej úspechoch budeme ešte mnoho počuť. Gratulujeme! Do galérie Natália v plávaní opäť na stupňoch víťazov boli pridané fotografie.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola
  Ulica sv. Michala 42, 93401 Levice
 • sekretariát: 036/6312515
  školská jedáleň: 036/6336630

Fotogaléria

PARTNERI