Dňa 22. júna 2012 navštívil našu školu mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Spojených štátoch mexických Jaroslav Blaško s manželkou a synom. V neformálnych rozhovoroch s pedagógmi a deťmi sa zaujímal o školu, o jej zameranie a vhodne zakomponoval informácie o Mexiku pri prezeraní prezentácie piatakov. Poďakoval sa za výtvarné práce žiakov 2.ZŠ, ktoré sa stanú súčasťou parlamentu. Najkrajšia práca sa vydraží a bude zdobiť kanceláriu predsedníčky vlády. Možno sa podarí dostať najkrajšiu prácu nášho žiaka aj na mexickú poštovú známku. Žiaci predviedli kultúrny program, v ktorom predstavili svoj talent tanečníci, speváci, ... Naši žiaci sa dozvedeli mnoho zaujímavostí z bohatej histórie aj súčasnosti Mexika. Živo sa zaujímali o prírodu, šport, kultúru, hospodárstvo, ale aj o typickú mexickú kuchyňu. Pán veľvyslanec na záver vyslovil veľké uznanie našim žiakom a škole daroval typické mexické sombrero. Za všetkých sa s pánom veľvyslancom rozlúčila pani riaditeľka PaedDr. Marta Botková a pozvala ho aj na prehliadku Levíc a okolia pri najbližšej návšteve, ktorú prisľúbil. Toto milé a bezprostredné stretnutie v nás ešte dlho rezonovalo.