• Logická olympiáda - celoslovenské finále

• V dňoch 9. - 10. 5. 2023 vycestovali žiaci 3. ročníka - Noel Nicolas Weigt a Damián Ciriak a 9. ročníka - Gábor Papp a David Dojčák na celoslovenské finále Logickej olympiády pre žiakov s nadaním do Prešova na Prešovskú univerzitu, kde si mohli svoje vedomosti porovnať s nadanými žiakmi ostatných slovenských škôl. Ďakujeme za reprezentáciu!

• Exkurzia 4. ročníka do Hvezdárne v Žiari nad Hronom

• Štvrtáci absolvovali exkurziu do Hvezdárne v Žiari nad Hronom, aby sa dozvedeli viac o planétach či ostatných poznatkoch z astronómie. Po pásme v planetáriu si pozreli videofilm a pozorovali aj Slnko pomocou astronomickej techniky.

• Levická májová 5

• Dňa 8.5.2023 sa na Námestí hrdinov v Leviciach uskutočnila Levická májová 5, v ktorej sa na víťaznej pozícii umiestnil žiak našej školy Samko Kúkel zo VII.A triedy a získal v kategórii chlapcov pohár.

• Náš úspešný spevácky talent

• Sme hrdí na náš mladý spevácky talent Barborku Kyseľovú, žiačku 8.B triedy, ktorá sa dňa 5. 5. 2023 zúčastnila na celoslovenskom kole speváckej súťaže Duchovná pieseň v Martine, kde získala zlaté pásmo v tretej kategórii. Barborka sa taktiež zúčastnila dňa 7.5.2023 na prehliadke ľudovej piesne “Čepček a perlová parta“ v Leviciach. Dňa 12.5.2023  sa v koncertnej sále ZUŠ Pála Kadosu v Leviciach konalo okresné kolo celoštátnej speváckej súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne Slávik Slovenska 2023. Barborka sa vo veľkej konkurencii umiestnila na 2. mieste. Gratulujeme za krásny výkon!

• Návšteva ZŠ v Mníšku pod Brdy (ČR)

• V dňoch 4. - 7. 5. 2023 naši pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci navštívili Základnú školu v Mníšku pod Brdy v Českej republike. Naše školy nadviazali spoluprácu ešte v minulom roku návštevou českých kolegov na "job shadowingu", pozorovaní pri práci v rámci projektu Erasmus+ u nás v škole.  Delegácia slovenských učiteľov nahliadla do tried a školy, ktorá sa nachádza na okraji hlavného mesta Praha.

• OZNÁMENIE

• Riaditeľstvo Základnej školy, Ul. sv. Michala 42 v Leviciach Vám oznamuje, že dňa 05. 05. 2023 (piatok) udeľuje riaditeľské voľno žiakom 1. – 9. ročníka z prevádzkových dôvodov – medzinárodné aktivity učiteľov v rámci projektu Erasmus+.  Vyučovanie pokračuje dňa 9. 5. 2023 (utorok).

• Písanie listov medzi školami

• Žiaci II.C triedy si na vyučovacích hodinách slohu píšu s rovesníkmi z 1. ZŠ A. Kmeťa v Leviciach. V tejto kamarátskej spolupráci pokračujú pod vedením triednej učiteľky Daniely Demovej už ako druhá druhácka trieda. Myšlienka vznikla počas pandémie COVID-19, kedy deťom chýbali rovesnícke kontakty. Žiaci si s kamarátmi vymenili listy už trikrát. Vždy sa veľmi tešia, keď príde pošta. V júni plánujú aj prvé osobné stretnutie. Určite bude zaujímavé, či sa podľa listov dokážu spoznať.

• 2. miesto v McDonald´s CUP-e

• V okresnom kole v McDonald´s CUP-e zavládla pravá futbalová atmosféra a žiaci našej školy získali po finálovom súboji 2. miesto. Rozhodne sa bolo na čo pozerať.

• Diktáty na zariadeniach Microsoft Surface v 1. ročníku

• Prváci si už za osem mesiacov poriadne rozcvičili rúčky písaním, preto sme sa rozhodli, že si svoju zručnosť vyskúšajú inou formou. Každý z nich dostal Surface, aby na ňom napísal diktát vo worde. Zvládli to všetci na výbornú!  Problém im nerobilo ani  prekresľovanie našej kamarátky Chyby v skicári.

• 2. miesto v Školskom pohári SFZ - žiaci

• Dňa 3.5.2023 sa v priestoroch našej ZŠ na umelej tráve konalo okresné kolo v súťaži "Školský pohár - žiaci". Naši hráči sa umiestnili na 2. mieste, keď vo finálovom zápase podľahli žiakom zo Šiah tesne 0:1. Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Látkové obaly - znovupoužívanie materiálov

• Na hodine environmentálnej výchovy si počas preberania tematického celku "odpady" mohli žiaci ušiť z odpadových látok nový obal a podporiť znovupoužívanie textilných obalov. Táto zaujímavá aktivita nadväzovala na Deň Zeme a žiacke výrobky určite nájdu všestranné využitie, napríklad aj v domácnosti.

• Detská liga U15 - 4. kolo

• Detská liga U15 pokračovala ďalším kolom na pôde ZŠ Kozárovce. Na umelej tráve sa odohralo v poradí 4. kolo a naši hráči predviedli dobré výkony, keď postupne porazili ZŠ Tekovské Lužany, ZŠ A. Kmeťa, Levice a ZŠ pri Podlužianke, Levice. Pred posledným 5. kolom sú na priebežnej prvej priečke, cieľom je kvalifikovať sa na "FINAL FOUR", odkiaľ sa bude postupovať na Majstrovstvá Slovenska. Ďalšie kolo je na programe dňa 16.5.2023 na pôde ZŠ pri Podlužianke v Leviciach.

• Triedna žiacka environmentálna konferencia

• Na triednej environmentálnej konferencii žiaci V.B triedy prezentovali prostredníctvom posterov navzájom jednotlivé chránené rastliny a živočíchy, diskutovali o ochrane prírody a nevyhnutnosti zachovania biodiverzity jednotlivých geobiómov. Aktivitou nadviazali na Deň Zeme.