• Základné informácie o projekte

• Názov projektu:  MEET AND CODE - SCRATCH FUTBAL CUP 2018

Poskytnutá dotácia: 400,- EUR

Deti vo veku 8 - 12 rokov sa zúčastnia programovacej noci zameranej na programovanie v prostredí scratch, ktorú pripravilo RZ pri II. ZŠ v Leviciach pre širokú verejnosť. Téma programovania je futbal, keďže sme športová škola zameraná na futbal, spolupracujúca aj s FK Slovan Levice. Deti budú tvoriť jednoduché programy - napr. futbalový zápas, kopanie 11 na bránu, rôzne herné situácie ako prihrávanie lôpt počas zápasu. Účastníci sa naučia tvorbu základných algoritmov, cyklus, podmienku a premennú. Postupne budú vytvárať zložitejšie projekty. Najlepšie projekty vyhodnotí odborná porota tvorená z účiteľov INF predmetov na II. Základnej škole v Leviciach a zverejní ich na webovej stránke školy. Podujatie bude dokumentované fotografiami, krátkym videom publikovaným na webovom sídle školy, sociálnych sieťach, školskom časopise a rádiu. Informácie o podujatí budeme šíriť aj v miestnych médiach - lokálne noviny a lokálna televízia. Na podujatí bude účastníkom ponúknuté malé občerstvenie (pitný režim). Po realizácii spracujeme propagačné materiály o realizovanom projekte, ktoré budú distribuované napr. počas dňa otvorených dverí a pod.