• Erasmus+ KA1 - Taliansko

• IV. mobilita v rámci programu Erasmus + výzvy KA1 v projekte našej školy "Digitálne zručnosti - nevyhnutnosť moderného vzdelávania" bola realizovaná v termíne od 4. do 9. júla 2022 v meste Soverato v Taliansku, kde sa tri učiteľky našej školy zúčastnili na kurze pod názvom - Učiteľ a technológie (Teacher & Technology), ktoré je technickým školením s novými teóriami a prístupmi, ktoré sú v súčasnosti  populárne. Pedagógovia mali možnosť získať nové vedomosti o používaní techniky na vyučovacích hodinách, nadobudnúť nové zručnosti a nápady na použitie technológií pri výučbe svojich predmetov, vymieňať  si nápady a rozvíjať spoluprácu s učiteľmi z iných európskych krajín.

• ERASMUS+ KA1 - Fínsko

• III. mobilita v rámci programu Erasmus + výzvy KA1 v projekte našej školy "Digitálne zručnosti - nevyhnutnosť moderného vzdelávania" bola realizovaná v termíne od 4. do 8. júla 2022 v meste Helsinki vo Fínsku, kde sa tri učiteľky našej školy zúčastnili na kurze zameranom na obrátenú výučbu, hybridné vyučovanie a využívanie IKT v edukácii. Rozširujú si odborné kompetencie, ktoré zvýšia digitálnu gramotnosť nielen vzdelávaným učiteľom, ale hlavne našim žiakom. Nové informácie a zručnosti nám umožnia obohatiť vyučovací proces, motivovať žiakov a sprístupniť im najnovšie trendy v oblasti digitalizácie.

• ERASMUS+ KA1 - Grécko

• II. mobilita v rámci programu Erasmus + výzvy KA1 v projekte našej školy "Digitálne zručnosti - nevyhnutnosť moderného vzdelávania" bola realizovaná v termíne od 4. do 8. júla 2022 v meste Karditsa v Grécku, kde sa tri učiteľky našej školy zúčastnili na kurze a odbornej príprave zameranej na využívanie IKT v triede. Spoznali možnosti využívania Google Classroom, pracovali s 3D realitou a využívali rôzne aplikácie na vytváranie kvízov, testov a dotazníkov.

• 2.ZŠ Levice v programe Školy, ktoré menia svet

• Naša škola bola vybraná spomedzi viac ako 50 škôl do vzdelávacieho programu Školy, ktoré menia svet. Ide o dvojročný tréningovo-mentoringový program, ktorý sa zameriava na profesionálny rozvoj pedagógov a na rozvoj občianskych a životných kompetencií a zručností žiakov. Čaká nás zavádzanie nových zážitkových a interaktívnych metód a kreatívnych prvkov zábavného neformálneho vzdelávania do výučby, rozvoj kritického myslenia, mediálnej gramotnosti, demokratického zmýšľania, morálnych hodnôt, množstvo dobrovoľníckych aktivít. Uvedomujeme si, že učiteľská profesia nie je len povolaním, ale celoživotným poslaním, presvedčením a mnohokrát i umením. Sme radi, že naša škola môže byť súčasťou tohto projektu, skvalitňovať vzdelávanie a meniť tak vyučovanie a svet k lepšiemu.

• Letná ŠKD

• Počas letnej ŠKD pripravili pani vychovávateľky pútavý program pre deti. Spolu navštívili Hvezdáreň v Leviciach, okolité parky aj detské ihriská, Kalváriu. Vyplnili deťom čas tvorivými dielňami a súťažami. Deti sa cítia príjemne a zažívajú aj rôzne prázdninové dobrodružstvá.

• Letný pobytový tábor Orava

• Deti z ŠKD pri 2. ZŠ sa stali účastníkmi originálneho programu v letnom pobytovom tábore Orava. Práve v tomto čase zažívajú kreatívnu zábavu či dobrodružstvá, majú pohyb, absolvujú výlety. Je im fajn.

• Dlaň dokorán

• Naša škola sa rozhodla zapojiť do výzvy Dlaň dokorán. Žiaci si obkreslili a z farebného papiera vystrihli ruky, do ktorých vpisovali vykonané dobré skutky. Do výzvy sa zapojilo 279 našich žiakov a spoločnými silami sa nám podarilo vytvoriť reťaz dobrých skutkov dlhú 30 m. Výzva prekonala očakávania organizátorov, pretože tento krásny nápad podporilo 160 slovenských škôl. Svoju ruku k dielu priložilo približne 26 900 detí a pospájané ruky s dobrými skutkami by dosiahli dĺžku celkom 3920 m. Sme radi, že sme mohli podporiť túto myšlienku plnú dobra a byť súčasťou  tohto milého diela.

• Nový športový areál pri našej škole

• Športový areál pri 2.ZŠ prešiel rozsiahlou rekonštrukciou bežeckej dráhy. K futbalovému miniihrisku a detskému ihrisku pribudla moderná bežecká dráha, doskočisko a osvetlenie na večerné aktivity.

• Rozlúčka žiakov 9. ročníka

• Prajeme všetkým deviatakom, aby sa im v novej etape života darilo a aby vykročili na stredné školy tou správnou nohou. Ďakujeme za príjemne strávené popoludnie a pekný kultúrny program.

• Školské výlety

• Koncoročné výlety sú neoddeliteľnou súčasťou záveru školského roku.Prváci navštívili rekreačný areál Margita Ilona, druháci si užili deň vo Zveroparku, piataci strávili jeden deň na Ranči u Bobiho v Novom Tekove a deviataci oddychovali v Areáli Zdravia v Jedľových Kostoľanoch.

• Technika v 6. ročníku - vyšívanie

• Dievčatá a chlapci sa v 6. ročníku učili vyšívať. Vyšívanie pomáha mozgu, zbavuje stresovej záťaže a vedie ku koordinácii jemnej motoriky. Šiestakov táto činnosť zaujala.