• JESENNÉ PRÁZDNINY

• Jesenné prázdniny sa začínajú dňa 28.10.2022 (piatok) a trvajú do 31.10.2022. Dňa 1.11.2022 je Sviatok všetkých svätých - deň pracovného pokoja. Začiatok vyučovania po prázdninách je v stredu, 2.11.2022.

• HALLOWEENSKA PÁTRACIA AKCIA

• Milí žiaci, radi by sme Vás pozvali na našu „Halloweensku pátraciu akciu“ , ktorá sa bude konať dňa 26. 10. 2022 t. j. v stredu od 16:30 do 19:00 hod. v priestoroch našej školy. Nenechajte si ujsť slávnostné otvorenie o 16:30 hod. v školskej jedálni. Prineste si aj nejaké občerstvenie, ak by ste od strachu vyhladli. Podmienkou vstupu je maska/ kostým. Tešíme sa na Vašu účasť. Triedni učitelia sú srdečne vítaní. S pozdravom školský parlament.

• Medzinárodný deň jablka

• Dňa 21.10.2022 si žiaci 1. stupňa pripomenuli Medzinárodný deň jablka. Takmer vo všetkých triedach boli realizované rôzne tradičné i netradičné aktivity na rôznych predmetoch počas celého dňa. Jablká účastníkom veľmi chutili ;-)

• Medzinárodný deň stromov

• 20. október je v kalendári označovaný za Medzinárodný deň stromov. Na hodinách environmentálnej výchovy si žiaci nakreslili stromy, ktoré vysádzali na vopred pripravený podklad - planétu, hovorili o význame stromov a tvorili tajničky pre mladších žiakov. Pripravujú sa aj na výsadbu nových stromov v areáli školy.

• Erasmus+ skupinová mobilita žiakov v Španielsku

• V dňoch od 09. do 15. októbra 2022 sa skupina 15 žiakov a sprevádzajúcich učiteľov zúčastnila na aktivite akreditovaného projektu Erasmus+. Navštívili juh Španielska - mestá Algeciras, Tarifu aj Gibraltár. Okrem vyučovania v škole sa naučili tancovať Flamenco, ochutnali španielske a marocké jedlá. Najpodstatnejšou aktivitou bola návšteva partnerskej školy, kde mohli žiaci i učitelia porovnať školský systém, vyučovanie i vybavenie tried. Počas pobytu absolvovali historické, biologické a geografické exkurzie. Mohli pozorovať veľryby a delfíny či sa prechádzať cez tunely z 2. svetovej vojny. Na konci týždňa odohrali žiaci priateľský volejbalový a futbalový zápas. Dvaja učitelia sa zúčastnili na aktivite "jobshadowing" (pozorovanie pedagogického procesu).

• Výstava projektov a prác žiakov

• Aktívne zapojenie sa žiaka do výučby a výsledky samostatnej či tímovej práce často zostávalo za dverami tried. Výtvarné práce, projekty aj trojrozmerné výrobky sa na dva mesiace stali súčasťou výstavy v príjemnom prostredí oddychovej zóny na 2. poschodí školy, aby sa na výsledky žiakov mohla pozrieť celá škola.

• Prváci na exkurzii na Mestskej polícii v Leviciach

• 4.10. 2022 boli žiaci 1. ročníka na besede s mestskými policajtmi. Zoznámili sa s ich náročnou prácou, obdivovali policajné autá, vyskúšali si vysielačku, putá, policajnú  čiapku,....  Beseda sa im páčila.

• Odovzdávanie bronzových ocenení (DofE - medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu)

• Dňa 29. septembra si v koncertnej sále v Nitre žiaci 9.B triedy - Marko Podmanický, David Dojčák, Boris Stano, Lukáš Šabík, Samuel Balko, Marek Barcík a Sebastián Hudák prevzali bronzové ocenenia za celoročnú prácu a snahu na svojich výzvach a dobrodružných expedíciách. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za príkladnú reprezentáciu školy.

• Turistický výstup na Zobor

• Dňa 24.9.2022 sa konal turisticko-poznávací výlet spojený s výstupom na Zobor s prechodom cez Zoborskú lesostep ku kostolíku v Dražovciach. Účastníci výletu sa vybrali za dobrodružstvom i poznaním, zdolali aj náročnejšie úseky trasy. Odmenou bol pocit radosti z celodenného výletu, ktorý spolu prežili v krásnom lesnom prostredí.

• Olympiáda zo SJL - školské kolo

• Jednotný online test pre všetkých účastníkov školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry umožnil porovnať vedomosti a schopnosti žiakov ôsmeho a deviateho ročníka. Učiteľky SJL pripravili pre žiakov aj ďalšie dve časti, a to transformáciu textu a rečnícky prejav, aby do vyššieho kola poslali reprezentovať našu školu žiaka, ktorý má najlepšie schopnosti v rôznych oblastiach slovenského jazyka.

• Technická olympiáda - školské kolo

• Dňa 11.10.2022 prebiehalo online školské kolo Technickej olympiády. Súťažilo sa v dvoch kategóriách. Za kategóriu A - starší žiaci súťažilo 11 žiakov, z toho 7 žiakov bolo úspešných riešiteľov. Na 1. mieste sa umiestnil Samuel Balko z 9. B triedy a na 2. mieste Matúš Pavol Hámornyik z 8. A triedy. Obidvaja postupujú do okresného kola ako súťažná dvojica. Za kategóriu B - mladší žiaci súťažili 4 žiaci, z toho 3 boli úspešní riešitelia. Na 1. mieste sa umiestnila Lenka Kachničová zo 7. A triedy. Postupuje do okresného kola. Víťazom gratulujeme. Okresné kolo sa bude konať dňa 24.11.2022 na SPŠ strojnícka a elektrotechnická.