• Programovanie robotov LEGO MINDSTORM - PROJEKT ROBOPROGRAMOVANIE - Nadácia Orange

• Zhrnutie projektu

Výber žiakov z piateho až deviateho ročníka bude v úzkej spolupráci s učiteľmi informatiky, ktorí naučia žiakov pracovať so stavebnicou Lego Mindstorm EV3. Neskôr títo žiaci budú ako asistenti pomáhať pri odovzdávaní nadobudnutých vedomostí svojim spolužiakom a v rámci krúžku informatiky aj spolužiakom na 1. stupni ZŠ. Žiaci vytvoria pomocou programov rôzne propagačné a metodické materiály, zorganizujú programovacie popoludnie, kde predstavia svoje výsledky aj rodičom. Cieľom projektu je zvýšiť záujem o programovanie a robotiku a zároveň rozvinúť svoje informatické a kreatívne myslenie.

Aktivita - tvorba výtvarných diel na tému umelá inteligencia a robotika v budúcnosti v podmienkach škôl

Aktivita - Zabezpečenie materiálového a technického vybavenie, tvorba prvých programov, vytvorenie pracovných listov a metodických materiálov, zaškolenie hlavného tímu, práca a programovanie so stavebnicou Lego Mindstorm

Video 1 - Skladanie robota "COLOR SORTER"

Video 2 - Program robota "COLOR SORTER"

Video 3 - Skladanie robota na posun "R3PTAR"

Video 4 - Program robota na posun "R3PTAR"

Video 5 - Skladanie robota "ARM"

​​​​​​​Video 6 - Program robota "ARM"

Video 7 - Skladanie robota "TANK BOT"

​​​​​​​Video 8 - Program robota "TANK BOT"

​​​​​​​Video 9 - Ako programovať LEGO MINDSTORM

Aktivita - Práca a programovanie so stavebnicou Lego Mindstorm v triedach

Fotoalbum: http://2zs.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=1192

Pedagogická asistencia, vedúci projektu: PaedDr. Peter Varga, PhD.

Vedúci tímu žiakov,  skladanie robotov, príprava programov, strih videa: Pavol Riecky (IX.B)

Práca so žiakmi: PaedDr. Peter Varga, PhD., Mgr. Stanislav Považan, Mgr. Janka Cintulová

Preklad materiálov: Mgr. Mariana Bátovská

Výtvarné aktivity: Mgr. Eva Ukrop Lenovská, Mgr. Jana Virágová