• Vitajte na mojich stránkach!

• Milí žiaci, vážení rodičia, kolegovia,

na týchto stránkach nájdete zaujímavosti zo sveta environmentálnej výchovy, geografie, informatiky a programovania, ale aj niečo o mne.

Niečo z môjho životopisu:

Som absolventom Obchodnej akadémie v Brezne (2004 - 2008). Následne som študoval učiteľstvo geografie a ekológie na Fakulte prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre (2008 - 2013). Po úspešnom bakalárskom (Bc.) a magisterskom (Mgr.) štúdiu som nastúpil na doktorandské štúdium (PhD.) v odbore environmentalistika (2013 - 2018) a súčasne som vykonal v roku 2016 rigoróznu skúšku (PaedDr.). I. atestačnú skúšku som absolvoval na Katolíckej univerzite v Ružomberku v roku 2018. V roku 2020 som ukončil rozširujúce štúdium učiteľstva informatiky na Ústave informatiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Jozefa Šafárika v Košiciach (2017 - 2020).

Od roku 2013 pracujem ako učiteľ pre nižšie stredné vzdelávanie na Základnej škole, Ul. sv. Michala 42 v Leviciach, kde vyučujem geografiu, environmentálnu výchovu, informatiku a programovanie. Bol som koordinátor environmentálnej výchovy a informatizácie. V súčasnosti pôsobím na pozícii školského digitálneho koordinátora.

Mám rád dobrú knihu, cestovanie a folklór.

Zahraničné mobility:

- Erasmus mobilita pre študentov - Karlstad University vo Švédsku (2011)

- Erasmus mobilita pre zamestnancov - University of Zagreb, Chorvátsko (2014)

- Erasmus mobilita pre zamestnancov - Murcia, Španielsko (2015)

- Erasmus mobilita pre zamestnancov - University of Kent, Canterbury, UK (2015)

Erasmus mobilita pre zamestnancov - Základná škola Zografou, Atény, Grécko (2018)

- Erasmus mobilita pre zamestnancov - Základná škola San Giustino, Taliansko (2018)

Erasmus mobilita pre zamestnancov - Základná škola Radom, Poľsko (2019)

Erasmus mobilita pre zamestnancov - IKT kurz, Faro, Portugalsko (2022)

Erasmus mobilita pre zamestnancov - Základná škola Algeciras, Španielsko (2022)

Erasmus mobilita pre zamestnancov so skupinou žiakov - Základná škola Nikózia, Cyprus (2023)

Absolvované odborné školenia:

2023 - Osvedčenie o inovačnom vzdelávaní - eTwinning

2021 - Osvedčenie o funkčnom vzdelávaní - Základný modul programu funkčného vzdelávania, Metodickopedagogické centrum, Bratislava.

2021 - Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania - Transformácia vzdelávania a školy pre digitálnu dobu (IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie), Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

2019 - Osvedčenie o získaní odbornej spôsobilosti na výkon odbornej činnosti inštruktor športu - Inštruktor I. kvalifikačného stupňa lyžovania, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Filozofická fakulta, Katedra telesnej výchovy a športu.

2017 - 2019 - Certifikáty o absolvovaní nadnárodných projektových stretnutí v rámci projektu ERASMUS+.

2018 - Osvedčenie o ukončení aktualizačného vzdelávania - Vzdelávacie aktivity pre deti s využitím aplikácií v tabletových zariadeniach, Softimex Academy, s. r. o., Lubeník.

2017 - Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania - Využitie informačných technológii a interaktívnej tabule vo výchovno-vzdelávacom procese, Akadémia vzdelávania Žilina.

2016 - Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania - Myšlienkové mapy vo vyučovacom procese, Interaktívna škola, s. r. o., Prešov.

2015 - Certifikát a Europass, po vzdelávaní v Pilgrims, University of Kent, Canterbury, UK.

2015 - Osvedčenie o ukončení aktualizačného vzdelávania - Národná sústava kvalifikácií a Národný kvalifikačný rámec a ich aplikovanie do školského vzdelávacieho programu - Uznávanie výsledkov vzdelávania v Slovenskej republike, ŠIOV, Bratislava.

2015 - Osvedčenie o ukončení inovačného vzdelávania - Využívanie informačno - komunikačných technológií vo vyučovaní, MPC Bratislava.

2014 – Potvrdenie o absolvovaní školenia na Modernú environmentálnu výchovu – Strom života, Bratislava.

2014 – Certifikát o absolvovaní konferencie TUR v edukácii v Záhrebe, Chorvátsko.

2011 – Certifikát o absolvovaní kurzov počas zahraničnej stáže vo Švédsku – „International ecostudies“ a „Nordic Environmental Studies“ s ekofilozofickým zameraním na Karlstad University, Karlstad, Švédsko.

2007 – Základy podnikania, JASR Slovensko, Bratislava, (certifikát)

2007 – Aplikovaná ekonómia, JASR Slovensko, Bratislava, (certifikát)

2006 – Efektívna komunikácia, CVČ Junior, Banská Bystrica, (certifikát)

Publikačná činnosť (odborné články v zahraničných a domácich zborníkoch):

1. The Proposal of the Waste Issues Implementation on the Different Stages of Education in the Context of Rural Development (2013) - Mendelnet, Mendelevova univerzita, ocenená 1. miestom, zapísaná vo WOS.

2. Implementation of Waste Issues into Slovak Educational acces (2015) - QUAERE 2015, Hradec Kralove.

3. Environmentálna výchova v podmienkach základnej školy (2018), UKF, Nitra - zborník: EVVO_2018_zbornik.pdf

4. Atlas of environmental education (2019) - odborná publikácia v anglickom jazyku.

5. Články v regionálnych novinách, ENVIROMAGAZÍN-e a pod.

Možnosť si prelistovať moje odborné práce (časť zverejnená v CRZP):

Prosím neváhajte ma kontaktovať v prípade akýchkoľvek otázok.

• Miestnosť
            • Kabinet, učebňa PC1 / PC2