• Chemická olympiáda - školské kolo

• Dňa 9.2.2023 sa konalo školské kolo chemickej olympiády, v ktorom sa zúčastnili žiaci Gábor Papp (IX.A), Maroš Pokoraczki (IX.A), David Dojčák (IX.B) a Lukáš Šabík (IX.A). Všetci boli úspešnými riešiteľmi. Do okresného kola postupuje Gábor Papp a Lukáš Šabík. Gratulujeme!

• 3D modelovanie v prostredí Tinkercad na predmete technika

• Žiaci 8. ročníka začali modelovať v prostredí Tinkercad na predmete technika, Najlepšie výrobky budú vytlačené na 3D tlačiarni. Touto aktivitou napĺňame cieľ projektu Erasmus+ KA2, ktorým je digitalizácia v jednotlivých vyučovacích predmetoch.

• Prvouka u prvákov

• Prváci sa na hodine prvouky vrátili v čase ... Hodinky s ručičkami vymenili za presýpacie hodiny, ktoré si sami vyrobili. Zistili, že meranie času pomocou presýpacích hodín je síce zábavné, ale nie presné. Skúšali merať čas, za ktorý napíšu vetu, zjedia desiatu alebo sa prezlečú do teplákov.

• Zimné aktivity v ŠKD

• Prvé snehové vločky vyhnali von celé ŠKD. To bolo radosti! Deti sa vyšantili pri stavaní snehuliakov, guľovačke a sánkovaní.

• Digitálna gramotnosť v ŠKD

• Vo výchovno-vzdelávacej činnosti v popoludňajších hodinách v ŠKD deti využívajú aj tablety. Naučili sa skenovať QR kód a otestovali sa v kvíze krajiny a vlajky sveta.

• Horiace písmo na krúžku "Chémia hrou"

• Objavovali sme čaro chémie a takto sme si poradili s pokusom s názvom HORIACE PÍSMO. Na krúžku Chémia hrou sa žiaci zahrali na tajných agentov. Pomocou štetca namočeného do roztoku dusičnanu draselného naniesli na papier odkaz a omocou tlejúcej špajdle aktivovali horenie písma. Dusičnan draselný, silné oxidačné činidlo, je zložkou strelného prachu aj dusikatých hnojív.

• Prváci si prevzali polročné výpisy hodnotenia

• Prváci dostali svoje prvé polročné hodnotenie. Čo sa všetko naučili? V čom majú pridať, aby dosiahli ešte lepšie výsledky? Čo všetko chcú zvládnuť? Dozvedeli sa aj to, ako ich prácu v škole hodnotí pani učiteľka. Svoju prvú školskú jednotku si vychutnali na čokoládovej medaile. Nech sa im darí a nech vykročia s úsmevom do druhého polroka!

• Článok v regionálnych novinách o besede

• V regionálnych novinách Slovenská brána bol publikovaný článok o besede našich druhákov s pani spisovateľkou Evou Szilvovou. Pani spisovateľka napísala o svojich dojmoch a vyslovila nádej v nové talenty slovenskej tvorby.