• INFOGRAFIKA "ČO ROBIŤ PRI HROZBE BOMBOVÉHO ÚTOKU"

• Vážení rodičia, vážení kolegovia, zverejnená infografika, reaguje na aktuálnu špecifickú situáciu s hrozbami bombových útokov. Ide o infografiku pre širokú verejnosť, nielen pre školy. Obsah materiálu bol vytvorený v spolupráci s odborom poriadkovej polície, sekciou krízového riadenia MV SR, tlačovým odborom KMV SR a s Akadémiou Policajného zboru v Bratislave.

• International Dot Day - Medzinárodný deň bodky (projekt eTwinning)

• V rámci medzinárodnej spolupráce eTwinning sa všetci žiaci našej školy stali súčasťou veľkého projektu Stream around Dot Day, v ktorom sa spojilo 45 európskych škôl (Poľsko, Chorvátsko, Grécko, Taliansko, Litva...),  aby si spoločne pripomenuli 15. september - Medzinárodný deň bodky. Cieľom  je rozvíjať kreativitu a spoluprácu prostredníctvom úloh zameraných na tému bodiek a kruhov. Všetci žiaci sa oboznámili s dielom „Bodka“ od kanadského spisovateľa a ilustrátora Petra H. Reynoldsa, no najmä s hlavnou myšlienkou: „ V každom z nás je skrytý talent, ktorý potrebuje len podnet na to, aby sa ukázal svetu. Rozvíjajme svoje vášne, talenty a predstavivosť.“ Pieseň Bodka, vytvorená k dielu Bodka, sprevádzala všetkých našich žiakov pri vytváraní vlastnej bodky – kruhu, ktoré sme spojili do jedného spoločného diela.

• Mobilná tabletová učebňa Apple iPad opäť v plnej prevádzke

• Vstupné písomky sú po krátkom opakovaní dôležitý diagnostický nástroj na zistenie vedomostí z minulého školského roka. Aby žiaci spoznali svoj výsledok a prípadné problémy s jednotlivými okruhmi učiva, využívame digitálne nástroje pre zrýchlenie spätnej väzby. Ide o jednu z metód formatívneho hodnotenia, kde žiak i učiteľ vedia, aké nedostatky treba ešte postupne odstraňovať.

• Ranné kruhy

• Ranné kruhy sú pravidelné krátke stretnutia žiakov so svojimi triednymi učiteľmi. Cieľom ranných kruhov je podporiť pripravenosť žiakov a žiačok na vyučovanie a vytvorenie bezpečného prostredia, na zdieľanie pocitov a názorov.

• Finančná gramotnosť

• Zatiaľ nevieme fungovať bez peňazí a aj my spotrebitelia musíme vedieť hospodáriť s našimi financiami. Už žiaci ZŠ precvičujú svoje finančné zručnosti.

• Dvojka v pohybe - dvojka športuje - #BeActive School 2024

• Žiaci 1. stupňa zažili športovo-pohybové aktivity v rámci Európskeho týždňa športu. Pohybový deň plný športových výkonov a radosti prebiehal na všetkých dostupných športoviskách v areáli školy. Program aktívnej školy sa niesol v duchu fair play s dôrazom na upevňovanie  spolupatričnosti a kamarátstva formou rôznych disciplín a súťaží. Program aktívnej školy pokračoval aj v rámci výchovnej činnosti v školskom klube detí.

• Ochrana života a zdravia

• Dňa 6.9.2024 sa uskutočnilo účelové cvičenie - ochrana života a zdravia. Žiaci si precvičili evakuáciu, prvú pomoc a ostatné potrebné zručnosti v prípade krízovej situácie.