• Európsky deň jazykov

• PK CUJ a ŽŠR zorganizovali pri príležitosti Európskeho dňa jazykov deň plný zábavných jazykových a vedomostných aktivít pre žiakov II. stupňa. Žiaci 8. a 9. ročníka pripravili aktivity na viacerých stanovištiach pre žiakov 5.,6. a 7. ročníka. Po absolvovaní všetkých stanovíšť dostali žiaci sladkú odmenu.

• ŠKD na exkurzii v Mestskej polícii

• Dňa 26. 9. sa deti z 3. oddelenia ŠKD zúčastnili na exkurzii v priestoroch Mestskej polície v Leviciach. Policajti pripravili pre ne ukážkovú činnosť zo svojej práce. Deti si so záujmom prezreli policajné vozidlá i pracovné priestory Mestskej polície, kamerový systém a vybavenie. Taktiež si mohli vyskúšať výstroj, aký používajú policajti pri svojej každodennej práci. Za pozorné počúvanie a aktivitu dostal každý sladkú odmenu a drobné darčekové predmety.

• Predchádzanie plytvaniu potravinami

• V septembri sa zúčastnili deti 8. oddelenia ŠKD v Hypermarkete Tesco Levice na exkurzii s názvom "Predchádzanie plytvaniu potravinami". Deti navštívili predajné i skladové priestory, hravou formou nakupovali a učili sa správne skladovať potraviny. Odmenou im bol balíček ovocia a školské pomôcky.

• Brána jazykov otvorená - 1. miesto

• Dňa 27.9.2022 sa žiaci 9. B triedy zúčastnili na súťaži Brána jazykov otvorená, ktorú pri príležitosti Európskeho dňa jazykov organizovalo Gymnázium Janka Kráľa v Zlatých Moravciach. V konkurencii 29 základných škôl z okolia sa umiestnili na prvom mieste. O víťazstvo sa zaslúžili Lukáš Šabík, David Dojčák a Radoslava Morvaiová. Gratulujeme.

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu DofE - bronzová kvalifikačná expedícia

• Žiaci 9.B triedy - Boris Stano, David Dojčák, Lukáš Šabík, Samuel Balko, Sebastián Hudák, Marko Podmanický, Marek Barcík sa po roku plnenia rôznych výziev prekonávaním vlastných limitov v rôznych oblastiach (dobrovoľnícka činnosť v útulku, fotografovanie, beh na dlhé trate, turistika, práca v školskom časopise,  IT zručnosti, ruský jazyk, nórsky jazyk, ochrana životného prostredia, posilňovanie...) zúčastnili na záverečnej výzve - dvojdňovej dobrodružnej expedícii v pohorí Pohronský Inovec. Súčasťou expedície bola dvojdňová celodenná turistika, nocovanie v stanoch, varenie a príprava jedla, spoznávanie a fotografovanie prírody, zdravotná príprava, orientácia v teréne.

• Deň mlieka na I. stupni

• Mlieko a mliečne výrobky sú najdôležitejšie a nenahraditeľné zložky plnohodnotnej ľudskej výživy. O mlieku sa žiaci na I. stupni dozvedeli mnoho, vyskúšali si aj to, ako sa získava a čo všetko sa z neho dá vyrobiť.