• ŠKD v múzeu

• Výstava na tému "DOPRAVA" zaujala aj ďalšie deti z 5. oddelenia ŠKD. Prezreli si expozíciu vozidiel, ktoré majú historickú hodnotu.

• Na prírodovede v lesnej škole

• Žiaci IV.A sa na hodine prírodovedy prešli lesným chodníkom plným zvierat a vtáctva v lesnej škole v Leviciach. Názorné ukážky, praktické práce v dielni, hmatové a vizuálne ukážky povrchov a vzoriek prvkov lesa, z tohto všetkého si odniesli mnoho dojmov a poznatkov.

• Prírodné námety v ŠKD

• Postupne sa prebúdza príroda zo zimného spánku, začínajú vykúkať prví poslovia jari - snežienky. Aj deti v II.oddeleni ŠKD sa tešia z nádhernej premeny prírody a svoje pocity tvorivo vkladajú do výtvarných prác.

• Karneval

• Karnevalová nálada v ŠKD ešte trvá, stále znie. Deti ozdobili sálu, všetko to urobili kvôli bálu. Z dievčat sa stali princezné a víly, chlapci sa rytiermi a rozprávkovými hrdinami stali. Prišli všetci, ktorí mali, a tak sa dobre zabávali...

• ŠKD v múzeu

• Dňa 18. 2. boli deti z 1. oddelenia ŠKD v Tekovskom múzeu na výstave Doprava. Výstava je venovaná zberateľským  modelom modelov áut, lodí, vlakov a iných dopravných prostriedkov. Výstava deti zaujala.

• Valentínska pošta

• ŽŠR zorganizovala pri príležitosti dňa svätého Valentína svoju obľúbenú akciu - valentínsku poštu. Žiaci prostredníctvom nej vyjadrili svoju náklonnosť, lásku a kamarátstvo pozdravom – valentínkou, ktorú mohli vhodiť do špeciálnej schránky v tvare srdca vo vestibule školy. Žiačky IX. B triedy Veronika Sasaiová a Leila Lehmouri mali plné ruky práce s triedením veľkého množstva valentínok. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do tejto krásnej akcie a prajeme veľa lásky každý deň v roku, nielen na Valentína.

• Využívanie digitálnych technológií na hodinách hudobnej výchovy

• Digitálne technológie sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou nášho života, významným „nástrojom“ pre mnohé jeho aspekty (komunikáciu, riešenie problémov, učenie sa aj zábavu). Dávajú deťom príležitosť zažiť niečo, s čím sa bežne nestretávajú, a to môže výrazne ovplyvniť ich rozvoj. Na hodinách hudobnej výchovy majú možnosť naši žiaci objavovať veci za hranicou bežných skúseností a zažiť tak netradičné hodiny.

• Okresné kolá olympiád online

• Predmetové olympiády prebiehali online vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu . Dňa 9.2. sa uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády, dňa 10.2. okresné kolo Biologickej olympiády, kat. C. V ďalšom týždni sa realizovalo dňa 17.2. okresné kolo Geografickej olympiády a 18.2. školské kolo Biologickej olympiády kat. E. Žiaci súťažili online na platforme EDUPAGE a tí, ktorí boli v karanténe, súťažili pomocou aplikácie CISCO WEBEX a EDUPAGE.

• O pôde na prvouke v II.A

• Čo všetko našli naši druháci v pôde? Obsahuje pôda vzduch a vodu? Odpovede na tieto otázky hľadali žiaci v II.A triede pomocou pokusov. Bolo to zábavné, poučné a určite si každý druhák poznatky, ktoré zistil sám, dlho zapamätá.

• Lyžiarsky kurz

• Žiaci VII. ročníka sa od 7. februára do 11. februára 2022 zúčastnili na lyžiarskom kurze v SKI TELGÁRT. Ubytovanie, strava a podmienky lyžovania vyšli na výbornú!

• HLASUJTE ZA K PARK V NAŠOM MESTE!

• Vážení rodičia (zákonní zástupcovia), milí žiaci! Mesto Levice sa prihlásilo spolu s ďalšími 35 mestami Slovenska a jeho mestskými časťami do projektu K Park, v ktorom sa súťaží o vybudovanie športovo-oddychového areálu K Park! Týmto spôsobom si môžeme skvalitniť život v prostredí, v ktorom žijeme, zmysluplne využiť voľný čas, zrelaxovať, stretnúť sa s priateľmi na čerstvom vzduchu a zašportovať si. Tak nečakajte a podporte naše mesto vyplnením hlasovacieho formulára. Hlasovanie prebieha od 6. 1. 2022 do 16. 2. 2022 online na stránke  https://www.kauflandpark.sk/. Zároveň môžete zapojením sa do hlasovania vyhrať mobilný telefón. Hlasujúci môže hlasovať každý deň iba jedenkrát. Za každý hlas ďakujeme.

• O povolaniach v II.A

• Druháci sa na hodine prvouky zoznamovali s povolaniami prostredníctvom projektov, ktoré si zhotovili. Dozvedeli sa o práci svojich rodičov -  lekárov, právnikov, učiteľov, vojakov, policajtov.... veľa zaujímavého.

• Január v VI. oddelení ŠKD

• Deti, ktoré navštevujú VI. oddelenie ŠKD, majú šikovné ruky. Dokážu z papiera vytvoriť všeličo - od návrhov súčastí odievania cez zimné športy až po kŕmidlá pre vtáctvo. So svojimi výsledkami sa pochváli inštaláciou výstavy.

• Spolu múdrejší 3

• Naša škola sa už po tretí raz zapája do výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu s názvom "Spolu múdrejší 3". Jej cieľom je zvýšenie školskej úspešnosti žiakov v mesiacoch január až jún 2022. Pomocnú ruku žiakom tento raz podáva až šesť pani učiteliek, aby každý jeden žiak, ktorý potrebuje pomoc, dosiahol lepšie výsledky.

• Karneval v 5. oddelení ŠKD

• Karnevalové popoludnie v ŠKD si deti užívali naplno.  V. oddelenie sa zabávalo, pretože sa deti konečne dočkali tak dlho očakávaného dňa. Ich masky vystihovali rôzne rozprávkové bytosti. Bolo to doslova rozprávkové popoludnie!

• Prikrmovanie vtáctva v areáli školy

• V I. oddelení ŠKD sa deti naučili, prečo je dôležité starať sa o vtáctvo v zimnom období. Výroba maškŕt pre vtáctvo bola pre deti nielen zábavná, ale hlavne poučná. Teraz už len pozorujú, ako títo malí návštevníci vyhľadávajú vtáčie búdky s pestrým menu, ktoré im deti pripravili. Na jar počas vegetačného obdobia vyčistia rastliny od škodlivého hmyzu a za starostivosť sa iste odvďačia spevom.

• Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

• Dňa 13.1.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. V príslušných kategóriách nás zastupovali Jasmína Majorová (IX.A) a Hana Labudová (VII.A). Okrem gramatickej časti bol jej súčasťou aj odposluch. Okresné kolo bolo realizované online.