• Realizácia projektu Spolu múdrejší

• Od apríla do júna sa naša škola zapojila do projektu Spolu múdrejší. Zážitkové učenie a didaktické hry sa stali súčasťou popoludní pre žiakov 1. a 3. ročníka. Spoločnými silami si účastníci projektu upevnili učivá, na ktoré počas dištančného vyučovania nemali dostatok priestoru. S úsmevom na perách je ľahšie byť Spolu múdrejší :)

• II.B na výlete v Bátovciach

• Vyhliadka i náučný chodník v Spečenom vale či osvieženie v priehrade v Bátovciach, to všetko zvládli na výlete žiaci 2.B triedy.

• III.A v Pečeniciach

• Žiaci III.A boli 25.6.2021 na výlete v Pečeniciach. Podľa mapy a indícií plnili jednotlivé úlohy, ktoré ich doviedli do cieľa. Spoločnými silami vyhrabali poklad ukrytý v lese zo zeme. Tam ich čakalo prekvapenie - sladká odmena a množstvo starožitností, ktoré si deti neskôr prezreli. Deti boli po úspešnom nájdení pokladu pasované za rytierov. Po opekaní a šantení sa príjemne unavené s množstvom zážitkov vrátili domov.

• IX.B v Nitre

• Deviataci absolvovali mini výlet do Nitry, aby zavŕšili jednu z etáp svojho života a ešte si na záver školského roku užili spoločné chvíle.

• Rozlúčka deviatakov

• Prajeme všetkým deviatakom, aby sa im v novej etape života darilo a aby vykročili na stredné školy tou správnou nohou. Ďakujeme za príjemne strávené popoludnie a pekný kultúrny program.

• III.C na výlete v Banskej Štiavnici

• 28. júna žiaci 3.C triedy zavítali do Banskej Štiavnice - Štiavnických Baní. Navštívili kalváriu, pokochali sa krásnym námestím a presunuli sa k Počúvadlianskemu jazeru, kde sa občerstvili, aby nabrali silu na poslednú zastávku. Tou bola Základná škola s materskou školou Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach, kde im učitelia i žiaci predviedli krásnu sokoliarsku šou a ukázali im aj park Aves, ktorý je súčasťou školy. Žiaci prežili krásny deň plný objavovania a nových zážitkov.

• III.B na výlete

• Dňa 25. júna sa deti 3.B triedy zúčastnili na triednom výlete: Krškany - Horšiansky náučný chodník. I napriek horúčave všetci prežili krásny deň plný zážitkov. Záver dňa bol prekvapením pre deti - potešili ich balóny z Balónového sveta.

• VIII.B v Bojniciach

• Dňa 25. júna sa ôsmaci vybrali na vyhliadkovú vežu Čajka a "dotýkali sa oblakov". Takto sa zoznámili s prekrásnou prírodou v okolí Bojníc. Aj keď nenavštívili Bojnický zámok,  zavítali do ZOO. Počasie im prialo. Výlet sa vydaril a všetci prišli dom spokojní a unavení.

• VII.B v Novom Tekove

• Siedmaci si zvolili na koncoročný výlet atraktívne prostredie na brehu rieky Hron – Ranč u Bobiho v Novom Tekove. Zažili mnoho zážitkov, dotýkali sa zvierat, ale zároveň si v krásnej prírode aj aktívne oddýchli.

• Vyučovanie v skrátenom režime

• Od 22.6.2021 do 24.6.2021 bude vyučovanie prebiehať v skrátenom režime z dôvodu mimoriadnych teplôt:

• 1. VH: 8:00-8:30;
            • 2. VH: 8:40-9:10;
            • 3. VH: 9:25-9:55;
            • 4. VH: 10:10-10:40;
            • 5. VH: 10:50-11:20;
            • 6. VH: 11:30-12:00;
            • 7. VH sa ruší.
          • Čítam, čítaš, čítame

• Dňa 24. júna 2021 tretiaci úspešne reprezentovali 2. ZŠ v súťaži podporujúcej čítanie detí s názvom ČÍTAM, ČÍTAŠ, ČÍTAME a získali 1. a 2. miesto. Slávnostné hodnotenie sa uskutočnilo v Literárnom klube Tekovskej knižnice v Leviciach. Gratulujeme!

• Popularizácia digitálnych technológií už v 1. triede

• Robot Photon navštívil I.C triedu. Prváci si vyskúšali programovanie jeho pohybu, zvukov či zmenu farieb. Tí najšikovnejší vyriešili aj úlohy zamerané na cykly aj podmienky. Získali tak hravou formou základy ikonického aj blokového programovania.

• Videoprojekt z angličtiny

• Aj takýmto netradičným spôsobom vieme zavŕšiť získané jazykové zručnosti a schopnosti na vyučovacích hodinách anglického jazyka. V rámci témy "Moje mesto" žiačka Eliška Kádasiová predstavila svoju obec videoprojektom.

• Úspešní v Klokankovi

• Damian Ciriak (I.C) a Noel Nicolas Weigt (I.C) sa zapojili do matematickej súťaže Matematický klokan a dostali sa medzi ocenených súťažiacich. Gratulujeme!

• IX.A na splave

• Deviataci sa vrátili  šťastní, unavení a plní dojmov z dobrodružného výletu, na ktorom zvládli pádlovanie na výbornú a stali sa z nich vodáci, ktorí splavili Hron. Naučili sa popri tom orientovať v prírode, nabrali fyzickú kondíciu, ale hlavne zažili veľa zábavy.

• I.B maľovala na chodník

• Prváci sa výtvarne realizovali na veľkej ploche chodníka pred školou. Maľovanie je ich obľúbená činnosť, čo dokázali svojimi vydarenými výsledkami práce.

• Medzinárodná súťaž v písaní esejí v anglickom jazyku

• Žiačky VIII.A triedy Saša Stribulová, Vanessa Rajcová a žiačky VII.B triedy Ashley Alexis Kakarová a VII.A. triedy Katarína Kostendová sa v júni zapojili do medzinárodnej súťaže v písaní esejí, ktorú každoročne organizuje The Goi Peace Foundation z Japonska v snahe využiť energiu, tvorivosť a iniciatívu svetovej mládeže na propagáciu kultúry mieru a trvalo udržateľného rozvoja. Do súťaže sme sa zapojili v kategórii detí do 14 rokov. Téma tohtoročnej súťaže bola "Čo je život?". Naše žiačky zatiaľ získali certifikát o účasti, vyhodnotenie bude v októbri 2021. Držíme im palce.