• Úspechy na biologických olympiádach

• V okresnom kole biologickej olympiády v kategórii D (teoreticko-praktická časť) dňa 20.4.2021 získal David Dojčák 1. miesto, Alica Tóthová 2. miesto a v kategórii E (botanika) bolo udelené 3. miesto Borisovi Stanovi a Davidovi Dojčákovi. Gratulujeme!

• Deň otcov - IV.B

• Úloha otca je v našom živote nesmierne dôležitá, čo si uvedomujú aj naši štvrtáci. Preto ockom, tatkom, ocinkom patrí toto milé poďakovanie.

• Deň otcov - I.A

• Prváci si pripomenuli sviatok oslavujúci všetkých otcov, ktorí sú pre rodinu nielen zdrojom lásky, ale hlavne bezpečia.

• Používanie vlastných zariadení na vyučovacích hodinách

• Na vyučovacích hodinách anglického jazyka používali žiaci štvrtého ročníka tablety s testovacím prostredím platformy ALF na precvičenie osvojených gramatických javov a žiaci IX.B a VII.A triedy zapli svoje vlastné mobily, aby otestovali svoje vedomosti o regionálnej geografii sveta.

• Elektronické testovanie deviatakov

• Úroveň vedomostí získaných počas dištančného a prezenčného vzdelávania z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra si preverili žiaci 9. ročníka v rámci interného testovania elektronicky.

• Elektronický dotazníkový výskum

• O výskume rizík a príležitostí spojených s používaním internetu a mobilných technológií medzi deťmi a dospievajúcimi so žiakmi VII.B, VIII.B a IX.B realizovali dňa 15. júna 2021 zamestnankyne ÚPSVR dotazník online formou. Tento výskum zastrešuje Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na ďeťoch, ktoré spadá pod MPSVaR.

• RODIČOVSKÉ ZDRUŽENIE ONLINE

• Vážení rodičia, zákonní zástupcovia, pozývame Vás na triedne konzultačné rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční online dňa 15. júna 2021 (utorok) v čase od 16:30 hod. do 17:00 hod. v aplikácii CISCO WEBEX podľa pokynov triednych učiteľov. Link do online miestností Vám v pošte cez stránku EDUPAGE a na portáli www.bezkriedy.sk poskytnú triedni učitelia a vyučujúci v jednotlivých triedach.

• Náročná výzva programu DofE

• Po roku náročnej prípravy, plnenia rôznych výziev a absolvovaní školení na prežitie v prírode sa v dňoch 12.06.-13.06.2021 uskutočnila kvalifikačná expedícia bronzovej úrovne medzinárodného programu DofE. Jakub Hangai, Leila Lahmouri, Lara Repčíková a Vanessa Vászlavíková absolvovali dvojdňovú  expedíciu v pohorí Pohronský Inovec. Každý deň zvládli náročnú 7 hodinovú turistiku, pešo prešli takmer 30 km s plne naloženými batohmi, spoznali krásne miesta, zažili vietor, dážď aj slnečné počasie. Dokázali prežiť ťažkú noc v búrke v stanoch, navariť si v prírode teplé jedlo a napriek veľkej únave a otlakom na nohách sa bezpečne dostali  do cieľa expedície. K splneniu tejto náročnej výzvy im srdečne gratulujeme.

• VIII.A na výlete v Bojniciach

• Národná zoologická záhrada má svoje čaro, je najstaršia a najnavštevovanejšia u nás na Slovensku. Vždy tam máme čo obdivovať, či sme deti alebo dospalí. Na výlet sa tento raz vybrali žiaci VIII.A triedy.

• BALTIE 2021 - FINÁLE V PROGRAMOVANÍ

• Dňa 11.6.2021 sa uskutočnilo finále v programovaní v jazyku SGP Baltík 3 - BALTIE 2021. Jedenásť našich žiakov súťažilo v konkurencii 326 programátorov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Celoročná snaha nevyšla nazmar a naši žiaci sa umiestnili výborne! V kategórii A sa na 2. mieste v SR a 6. mieste v medzinárodnom bodovaní umiestnil Peter Čisár (III.C), Tomáš Martiško bol v SR 5. a v medzinárodnom kole 19., Eliška Havranová (III.A) sa umiestnila v SR na 8. mieste a v medzinárodnom kole na 39. mieste. V kategórii B sa na 3. mieste v SR umiestnil Markus Frtús (V.A), v medzinárodnom kole na 22. mieste, Adam Martiško sa umiesntil v SR na 5. mieste (45. v medzinárodnom kole), Ema Havranová (IV.A) 6. v SR a 52. v medzinárodnom kole a Nela Kopcsányiová (IV.B) 8. v SR a 58. v medzinárodnom kole. V kategórii C sa umiestnil na 1. mieste v SR David Dojčák (VII.B), v medzinárdnom hodnotení obsadil 23. miesto, Boris Stano obsadil 5. miesto v SR (44. v medzinárodnom kole) a Matej Havran (VIII.B) 7. miesto v SR a 50. v medzinárodnom kole. V kategórii D súťažil Patrik Šabík, ktorý sa umiestnil v SR na 1. mieste a 2. miesto získal v medzinárodnom hodnotení. Gratulujeme!!!

• Praktická príprava na dobrodružnú expedíciu DofE

• Zvládli sme to! Vyskúšali sme si stavanie stanov, naučili sme sa čítať z mapy, naplánovali sme si trasu našej expedície vzdelávacieho programu DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu), poučili sme sa o bezpečnosti a prvýkrát sme použili turistický plynový varič. Expediícia môže začať!

• Celoslovenské kolo Biblickej olympiády z evanjelického náboženstva a.v.

• Dňa 4. 6. 2021 sa prostredníctom platformy EDUPAGE uskutočnilo celoslovenské kolo Biblickej olympiády z evanjelického náboženstva a. v. V kategórii S3 sa na 3. mieste v SR umiestnila Linda Tóthová (VII.A), Alica Tóthová (VII.A) sa umiestnila na 5. mieste, Matúš Hámorník sa umiestnil v kategórii S2 na 9. mieste a v kategórii S1 sa Lukáš Skala (III.C) umiestnil na 31. mieste. GRATULUJEME!

• Účelové cvičenie

• Cieľom účelového cvičenia, ktoré sa uskutočnilo 4. júna 2021, bolo pripraviť jednotlivcov na život a pohyb v prírode; čeliť nepriaznivým vplyvom; správať sa podľa stanovených pravidiel pri mimoriadnych situáciách. Žiaci 1. stupňa mali pripravené aktivity v reáli školy a v blízkom okolí školy, žiaci 2. stupňa sa vybrali podľa prísneho harmonogramu do terénu na trase: školský dvor ZŠ, Ul. sv. Michala 42, Levice – Kalvária, turistický pochod náučným chodníkom na trase Krížny vrch -  sv. Urban – prírodná rezervácia Kusá hora, organizovaný návrat do ZŠ. Na jednotlivých stanovištiach žiaci 1. a 2. stupňa splnili všetky naplánované úlohy.

• Pilotné testovanie piatakov z profilových predmetov

• Dňa 3. júna 2021 absolvovali V.A a V.B pilotné testovanie z matematiky a slovenského jazyka a literatúry v papierovej forme. Všetky činnosti potrebné na realizáciu testovania vrátane administrácie testov zabezpečili zamestnankyne NÚCEM-u.