• BALTIE 2021 - krajské kolo v programovaní

• Dňa 20. 5. 2021 sme organizovali krajské kolo v programovaní v prostredí jazyka Baltík 3. Za dodržania prísnych epidemiologických opatrení sa žiaci 3. - 8. ročníka zapojili do programovania úloh. V kategórii A sa umiestnil na 3. mieste Peter Čisár (III.C), 4. miesto obsadil Tomáš Martiško (III.A) a 5. miesto Eliška Havranová (III.A). V kategórii B obsadili všetky medailové miesta. Prvý bol Adam Martiško (IV.A), 2. miesto obsadila Ema Havranová (IV.A) a 3. miesto obsadila Nela Kopcsányiová (IV.B), 4. miesto obsadil Markus Frtús (V.B) Úspešnými riešiteľmi boli aj Ema Homoľová (V.A), Laura Buchlovičová (IV.B), Matúš Selieni (IV.A) a Péter Papp (V.A). V kategórii C obsadil 3. miesto Matej Havran (VIII.B), 4. miesto Boris Stano (VII.B) a 5. miesto David Dojčák (VII.B), úspešnými boli aj Gábor Papp (VII.A), Lukáš Šabík (VII.B), Maroš Pokoraczkí (VII.A) a Štefan Urban (VIII.B). Gratulujeme a tešíme sa na celoslovenské finále!

• Rovesnícke učenie v I.C

• Silu rovesníckeho učenia sa sme využili aj v 1. triede. Prváci sa navzájom podporovali pri vyvodzovaní písmena, čo im uľahčilo pochopenie preberanej témy a javu. Dnes sa naučili vyvodzovať písmeno.

• Objavovanie na prvouke v I.D

• Naučili sme sa, že stonka rozvádza vodu do listov, kvetov i plodov rastliny a my máme aj dôkaz! Jedna rastlinka je v neprifarbenej vode a druhá vo vode s potravinovou farbou. V priebehu hodiny sa kvety rastlinky menia na červenkasté, keďže stonka rozvádza po tele rastlinky červenú vodu. Čo sme sa na prvouke naučili, to sme išli skúmať do okolia školy. Bystré očká našich "už skoro druhákov" objavili všetky rastlinky, ktoré sme spolu spoznávali na hodinách.

• UPOZORNENIE K VZDELÁVANIU OD 10.5.2021

• Vážení zákonní zástupcovia,

vzhľadom na prebiehajúce zmeny v COVID automate Vás chceme požiadať, aby ste od 10. 5. 2021 vypĺňali Vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka o bezinfekčnosti za seba a svoje dieťa len v prípade prerušenia dochádzky na viac ako 3 dni. Formulár: ziak_03052021.docxziak_03052021.pdf. Elektronický formulár je zverejnený v platforme EDUPAGE. Vstup do školy už nie je podmienený testom.  Ďakujeme.

• Písanie listov v II.C

• Na hodine slohu naši druháci nadväzovali nové priateľstvá pre nich zaujímavým spôsobom - písali listy svojim kamarátom z I.ZŠ v Leviciach. Táto mini spolupráca vedie hlavne k vytváraniu nových kamarátstiev, pričom sa žiaci zdokonaľujú v písaní a zároveň sa tešia na spätnú väzbu.

• Mimočítankové čítanie v II.B

• Na hodine čítania si žiaci II.B vyskúšali prácu spisovateľa, ilustrátora a vydavateľa. Každý si vymyslel knihu s vlastným príbehom a ilustroval ju svojimi obrázkami. Mimočítankové čítanie žiakov baví. Ktovie, možno raz z jedného z nich vyrastie naozajstný spisovateľ.

• Robot Photon na hodinách INF

• Tematický celok Algoritmické riešenie problémov patrí medzi najnáročnejšie tematické celky v informatike. Využitie nového robota Photóna, ktorý sa stáva súčasťou vyučovania v našej škole, pomohlo preberané učivo lepšie pochopiť.

• Matematika hrou v I.A

• Že to s digitalizáciou myslíme vážne, svedčí využívanie tabletov, robotov, počítačov a ďalších zariadení nielen na hodinách informatiky, ale na rôznych iných predmetoch. Na vyučovacej hodine matematiky si prváci overovali svoje matematické kompetencie prácou s aplikáciami na tabletoch.

• Matematická rozcvička v II.C

• V II.C prebiehalo vyučovanie matematiky trochu inak - zábavne. Každý žiak má vtedy šancu dosiahnuť výborné výsledky. Aj takto zvykneme precvičovať, upevňovať a opakovať.

• Vyhodnotenie súťaže IHRA 2021

• Naši žiaci sa dňa 21. 4. 2021 zapojili do súťaže IHRA, zameranej na tvorbu počítačových hier. Gábor Papp (VII.A) a tím v zložení David Dojčák a Boris Stano (VII.B) získali 3. miesto v SR. V minulom roku získal špeciálnu cenu Matej Havran (VIII.B) za prevleky postáv. Vzhľadom na pandemické opatrenia im boli diplomy a malé ceny zaslané poštou, ktoré sme im oficiálne odovzdali. Gratulujeme!

• Elektronické testovanie žiakov 5. ročníka

• Testovacie prostredie E-TEST pod záštitou NÚCEM-u ponúka overovanie vedomostí žiakov z profilových predmetov. Dňa 14.5.2021 žiaci 5. ročníka absolvovali test z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

• BALTIE 2021 - školské kolo

• Dňa 13. 5. 2021 sa žiaci 3. - 8. ročníka zapojili do školského kola programovacej súťaže BALTIE 2021. Najlepším programátorom v kategórii C je Peter Čisár (III.C), v kategórii B Ema Homoľová (V.A) a v kategórii C Matej Havran (VIII.B). Do súťaže sa ako externista v kategórii D zapojil náš bývalý žiak Patrik Šabík, ktorý v súčasnosti navštevuje GAV v Leviciach. Gratulujeme postupujúcim na krajské kolo!

• Vyhodnotenie programátorskej súťaže SCRATCH CUP A PYTHON CUP 2021

• Univerzita Komenského vyhodnotila do 14.5.2021 odoslané zadania v celoslovenských súťažiach Scratch Cup a Python Cup 2021. Matej Havran (VIII.B) v Python Cup-e vyriešil zadania v module Turtle a umiestnil sa na 157. mieste v konkurencii stredných škôl a 192 súťažiacich. V jazyku Scratch programovali žiaci - Dávid Dojčák (VII.B), ktorý sa umiestnil na 69. mieste, Gábor Papp (VII.A) na 109. mieste, Boris Stano (VII.B) na 125. mieste a Štefan Urban (VIII.B) na 182. mieste.  Gratulujeme!