• Detská liga U10 - 4. kolo

• Naši žiaci ukončili základné kolo Detskej ligy U10 v malom futbale na turnaji na ZŠ Komenského v Tekovských Lužanoch, kde dosiahli jednu výhru a jednu remízu. Po základnej časti im patrí priebežné 1. miesto v tabuľke a postupujú na finálový turnaj "FINAL FOUR", ktorý sa uskutoční dňa 22. mája 2023 v Športovej hale v Leviciach. Prvé tri miesta následne postúpia na Majstrovstvá Slovenska, ktoré budú dňa 2.6.2023 v Banskej Bystrici.

• Úspešní v Okresnom kole Matematickej olympiády

• Dňa 12. 4. 2023 prebehlo Okresné kolo Matematickej olympiády, v ktorom sa zúčastnili žiaci 6. - 8. ročníka. Postúpili úspešne z domáceho kola a úspešnými riešiteľmi OK sa napokon stala Ema Havranová (VI.A) – 3.m., Ema Homoľová (VII.A) – 18.-19.m., Ema Havranová (VIII.A) – 15.-16.m. Srdečne gratulujeme.

• Postup do celoslovenského kola Biblickej olympiády z evanjelického a. v. náboženstva

• Dňa 31.3.2023 sa uskutočnilo seniorálne (krajské) kolo a v kategórii S1 sa na 2. mieste umiestnila Daniela Hasičová (III.A), na 4. mieste Damián Ciriak (III.C). V kategórii S2 sa na 5. mieste umiestnil Lukáš Skala (V.C). V kategórii S3 získala 1. miesto Alica Tóthová (IX.A), ktorá postupuje do celoslovenského finále. 2. miesto získala Linda Tóthová (IX.A) a 6. miesto získal Matúš Pavol Hámornyik (VIII.A). Gratulujeme!

• Dve 1. miesta na okresnom kole Geografickej olympiády

• Dňa 31.3.2023 sa konalo okresné kolo Geografickej olympiády. V kategórii E (8.-9. ročník) sa na 1. mieste umiestnil David Dojčák (IX.B) a na 2. mieste Ivan Damián Demo (IX.A). Obaja postupujú na krajské kolo. V kategórii F (6.- 7. ročník) sa umiestnil Thomas Raphael Wágner (VII.B) na 10. mieste a bol úspešným riešiteľom. V kategórii G (5. ročník) získal 1. miesto Marcel Tóth (V.A). Gratulujeme!

• Chemická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 30.3.2023 sa konalo okresné kolo Chemickej olympiády. Gábor Papp z IX.A sa umiestnil na 7. mieste a Lukáš Šabík z IX.B na 12. až 13. mieste. Obaja boli úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme!

• Okresné kolo Pytagoriády

• V dňoch 21.- 22. 3. 2023 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády, v ktorom sa zúčastnili aj naši žiaci - najúspešnejší riešitelia v školskom kole. Úspešní riešitelia: kat. P3 – Damian Ciriak (3. C) – 18. - 19. m., kat. P4 – Tamara Ďurkáčová (4. B) - 39. m., kat. P5 – Marcel Tóth (5. A) – 5. m., kat. P6 – Ema Havranová (6. A) – 12. -14. m. – Laura Buchlovičová (6. A) – 15.m., kat. P7 – Thomas Raphael Wágner (7. B) – 14. m., kat. P8 – Ema Havranová (8.A) – 14. - 15. m. Úspešní riešitelia v kategóriách P6, P7, P8 čakajú na pozvánku do celoslovenského kola.  Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

• OZNAM

• Veľkonočné prázdniny sa začínajú 6. apríla 2023 (štvrtok) a trvajú do 11. apríla 2023 (utorok). Po veľkonočných prázdninách sa začína vyučovanie 12. apríla 2023 (streda).

• Angličtina hrou outdoorovo

• "Vajíčkobranie" alebo egg hunt, táto tradícia má dávne korene v našich končinách, neskôr "sa presťahovala" do Francúzska, Rakúska, USA a Anglicka. U nás sa totiž udomácnila šibačka a oblievačka. Žiaci 1. ročníka na hodine angličtiny hrou hľadali vonku veľkonočné maškrty (Where is your bunny), a tak sa veselo pripravovali na veľkonočné sviatky.

• LEGO NA HODINE GEOGRAFIE

• Žiaci 5. ročníka si pri preberaní tematického celku - biómy Zeme a typy krajín na našej planéte pripravili projekt o dažďovom pralese v atypickej forme. Využili na prezentáciu témy lego a ukázali tým svoju zručnosť a fantáziu.

• UČITEĽKY Z MAĎARSKA U NÁS NA "JOB SHADOWING-u"

• Učitelia zo Základnej školy v Pilisvörösváre pri Budapešti v Maďarsku prejavili záujem o spoluprácu s našou ZŠ a o možnosť uskutočniť u nás „JOB SHADOWING" (pozorovanie pri práci). Oslovil ich náš prístup k digitalizácii, inklúzii a zavádzaniu inovatívnych metód a foriem do výučby v podmienkach bežnej základnej školy. Od 3. do 5. apríla 2023 navštívili kolegyne z Maďarska hodiny slovenčiny, anglického jazyka, matematiky, informatiky, telesnej výchovy, chémie, vlastivedy či prírodovedy. Diskutovali s vedením školy a učiteľmi o štátnom či školskom vzdelávacom programe, aplikovaní digitalizácie, o systéme inklúzie, o problémoch či reformách školstva a porovnávali dva odlišné školské systémy.

• Tvorivé dielne v ŠKD

• Všetky oddelenia ŠKD sa počas predveľkonočného obdobia zapájajú do rôznych aktivít - vyrábajú papierové zvieratá, maľujú kraslice, venujú sa tradíciam...

• #nedajsa ... HOVOR O TOM!

• Žiaci I. a II. stupňa absolvovali multimediálne putovné predstavenie pre základné školy, ktoré sa zaoberá problematikou šikanovania. Interaktívne divadlo spolu s video-výpoveďami známych osobností (youtuberov) i neznámych ľudí, ktorí zažili šikanovanie, posmeľuje obete k rozoznaniu a riešeniu situácie, ktoré súvisia predovšetkým s trestnoprávnou  zodpovednosťou šikanovania, rasizmu, fyzického násilia, sexuálneho obťažovania či kyberšikany. Predstavenie bolo primerané veku, zabavilo aj poučilo. Žiaci spolupracovali s účinkujúcimi a aktívne sa zapájali do aktivít.

• BALTIE 2023 - domáce kolo

• Žiaci 3. - 9. ročníka sa zapojili do programovacej súťaže BALTIE 2023 a finišovali s úlohami domáceho kola. Programovanie prebiehalo v ikonickom jazyku SGP Baltik 3 a súťažilo sa v troch kategóriách - A (žiaci 3. ročníka), B (žiaci 4. - 6. ročníka) a C (žiaci 7. - 9. ročníka). V apríli čaká šikovných programátorov školské a následne krajské kolo.

• 3 x 3. miesto na okresnom kole Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 3.4.2023 sa uskutočnilo okresné kolo Hviezdoslavovho Kubína. Všetci naši recitátori sa umiestnili na 3. miestach. Skvelo nás reprezentovali Soňa Jančeková, Lukáš Šabík a Radoslava Morvaiová a dokázali, že ich vzťah k literatúre nie je krátkodobou záležitosťou. Gratulujeme!