• Rozlúčka našich deviatakov

• Milí naši deviataci, dnešným dňom sa vám ukončilo štúdium v základnej škole. Opúšťate naše lavice a každý z vás ide svojou cestou. Čaká vás štúdium na iných školách či príprava na zamestnanie. Lúčime sa teda s vami a v mene všetkých vašich učiteľov vám prajeme veľa šťastia. Dúfame, že na roky strávené v našej škole budete mať príjemné spomienky.

• Zľavové kupóny pre žiakov

• Milí žiaci, spoločnosť Mira office poskytla aj v tomto školskom roku zľavové kupóny, ktoré sú platné do konca septembra 2019. Môžete si ich vytlačiť, ale nemusíte. Stačí, ak si ich stiahnete do mobilu a pri pokladni ukážete čiarový kód.

• Súťaž mladých záchranárov

• Družstvo mladých zdravotníčok v zložení Karolína Hermánová, Nikola Prišťáková, Simona Školníková, Tamara Jančiarová z IX.B triedy a Deana Šebová, Sarah Tóthová z VIII.B triedy dňa 26.6.2019 úspešne reprezentovalo našu školu v územnej súťaži SČK pod názvom "Družstvá mladých záchranárov II. stupňa" a získalo 1. miesto. Dievčatám gratulujeme!

• Zlaté Levíča

• Gratulujeme všetkým oceneným - Patrikovi Šabíkovi a Mirke Poduškovej (VIII.B) za úspechy vo vedomostných súťažiach a tímu volejbalistiek za reprezentáciu školy a mesta Levice na celoslovenskej úrovni vo volejbale - Veronika Dovičinová, Hana Tóthová, Chiara Horňáková, Tamara Majerská, Sofia Silvová (IX.A), Petronela Gašperáková, Miroslava Pribilincová (IX.C), Gabriela Kostendová (VIII.A) a Izabela Ráczová, Natália Cintulová, Rebeka Adamová a Patrícia Cindy Ďurovičová (VII.A).

• Súťaž prvej pomoci

• Družstvo žiakov v zložení: Alexandra Virágová, Ema Havranová, Eva Ukrop (II. A), Nina Kollárová, Zara Kosnovská, Maroš Kuna, Sofia Karolína Murínová (IV.B) nás 24. júna 2019 reprezentovalo v územnom kole súťaže "Družstvá mladých zdravotníkov I. stupňa" a umiestnilo sa na 1. mieste. Gratulujeme!

• Koncoročný výlet I. ročníka

• Naši prváci sa 20.6. vybrali na exkurziu spojenú s koncoročným výletom do Starého Tekova. Prezreli si zverinec, historické predmety z obdobia 2. svetovej vojny, zahrali sa a pobyt zavŕšili opekačkou.

• Koncoročný výlet IX.A triedy

• Žiaci IX.A triedy strávili svoj posledný koncoročný výlet zo základnej školy v Červenom Kláštore v NP Pieniny. Navštívili kartuziánsky kláštor, kde žil mních Cyprián, zdolali vrchol Tri Koruny a zažili plavbu na tradičných pltiach.

• Vyhodnotenie matematických súťaží okresu Levice

• Žiak David Dojčák z V.B triedy bol pozvaný dňa 11. júna 2019 na spoločné vyhodnotenie okresných kôl POPS Matematickej olympiády, Chemickej olympiády a Pytagoriády, ktoré sa konalo v priestoroch VI. ZŠ, Ul. Saratovská 85 v Levicach. David si prevzal diplom za 1. miesto v okresnom kole Pytagoriády v kategórii P5.

• OZNAM PRE RODIČOV O ZMENE V ORGANIZÁCII VYUČOVANIA

• Riaditeľstvo Základnej školy, Ul. sv. Michala 42 v Leviciach oznamuje rodičom a zákonným zástupcom žiakov, že v dňoch 13. a 14. júna 2019 bude vyučovanie prebiehať v skrátenom režime z prevádzkových dôvodov. Vyučovací proces bude prebiehať podľa rozvrhu, len vyučovacie hodiny (VH) budú skrátené, t.j. iba 30-minútové, prestávky zostanú nezmenené:

0.VH =   7:00 - 7:45 hod.

1.VH =   8:00 - 8:30 hod.

2.VH =   8:40 - 9:10 hod.

3.VH =   9:25 - 9:55 hod.

4.VH = 10:10 - 10:40 hod.

5.VH = 10:50 - 11:20 hod.

6.VH = 11:30 - 12:00 hod.

7.VH = neodučená

Výchovná činnosť v školskom klube detí počas týchto dní končí o 16:00 hod.

• Popredné umiestnenia v programovacej súťaži

• Dňa 8.6.2019 sa uskutočnilo finále medzinárodnej programovacej súťaže Baltie 2019 v Základnej škole v Pustých Úľanoch. V rámci národných výsledkov sa v kategórii A Markus Frtús (III.A) umiestnil na 4. mieste, Ema Homoľová (III.B) na 11. mieste. V kategórii B obsadil Radovan Kósa (IV.B) 15. miesto a Boris Stano (V.B) 25. miesto. V kategórii C Patrik Šabík (VIII.B) skončil na peknom 6. mieste. Gratulujeme!

• Štafetový beh o putovný pohár primátora mesta Levice

• Družstvá žiakov z našej základnej školy nás reprezentovali v Štafetovom behu o putovný pohár primátora mesta Levice. Mladší aj starší žiaci predbehli aj stredoškolákov, obsadili 1. miesto a získali tak putovný pohár. Gratulujeme!

• Škola v prírode

• V dňoch 3. - 7. júna 2019 žiaci IV. ročníka absolvovali vzdelávanie "Škola v prírode" v obci Vernár. Vyučovanie bolo prispôsobené regionálnym podmienkam a spríjemnené programom, ktorý si pre nich pripravili animátori.

• Koncoročný výlet III. ročníka

• III.A a III.B trieda spojili príjemné s užitočným. Počas Dňa detí sa vybrali na výlet do Štiavnických baní a zároveň navštívili základnú školu, ktorá sa môže pýšiť profesionálnym sokoliarskym areálom.