• Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

• Dňa 15.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1A sa umiestnila na 1.mieste Jasmína Majorová, na 2.mieste Lea Vetorová, 3.miesto patrilo Veronike Sasaiovej, Matejovi Havranovi a Kataríne Kostendovej. V kategórii 1B sa na 1.mieste umiestnila Gabriela Kostendová, 2.miesto patrilo Pavlovi Bezákovi a 3.miesto obsadili Michaela Záhorcová a Jakub Hangai. Víťazi z každej kategórie postupujú do kresného kola, ktoré sa uskutoční 15.1.2020. Všetkým zúčastneným ďakujeme.

• Školské kolo Geografickej olympiády

• Dňa 4.12.2019 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády pre žiakov 5. - 9. ročníka. V kategórii žiakov 5. ročníka postupuje do okresného kola Laura Cícerová, Chloé Kosnovská a Filip Fašánek. V kategórii žiakov 6. - 7. ročníka postupuje Jakub Tóth, David Dojčák a Matej Havran. Z najstarších žiakov (8. - 9. ročník) postupuje Miriam Podušková, Noemi Sasaiová a Patrik Šabík. Gratulujeme!

• Zapojili sme sa do kampane Červené stužky

• Peer aktivisti školy pod vedením sociálnej pedagogičky si 2. decembra 2019 pripomenuli Svetový deň boja proti AIDS. Pripnutím červenej stužky prispeli žiaci k zvýšeniu povedomia boja proti zákernej chorobe. Tento celosvetový problém sa dotýka každého jedného z nás, preto samotná aktivita núti žiakov a pedagógov položiť si stále aktuálne otázky:

A Aktuálny problém?  I Individuálny problém? D Dlhodobý problém? S Spoločenský problém?

• Na Cene Andreja Chudobu

• Zo slávnostného vyhodnotenia 13. ročníka celoslovenskej literárnej súťaže Cena Andreja Chudobu dňa 28.11.2019, na ktorej sa zúčastnili Dominika Kelemenová z VIII.B a Alexandra Donovalová z IX.B triedy, si obe naše žiačky odniesli v I. kategórii čestné uznania za vlastnú tvorbu poézie a prózy. Alexandra získala za svoju lyrickú báseň cenu poroty v kategórii poézia, Dominika bola ocenená v poézii aj v próze. Okrem diplomu získali žiačky vecnú cenu a Zborník víťazných prác. Gratulujeme.

• 3. miesto v Okresnom kole technickej olympiády

• Dňa 28.11. 2019 sa na SPŠSE v Leviciach konalo Okresné kolo technickej olympiády. V kategórii starších žiakov sa Matej Kramár z 9.A triedy a Noemi Sasaiová z 9.B triedy umiestnili na treťom mieste. V kategórii mladších žiakov nás reprezentoval Matej Havran zo 7.B triedy, ktorý skončil ako úspešný riešiteľ. Gratulujeme.

• Sokoliari v ŠKD

• Zaujímavé a edukačne dôkladne spracované vystúpenie sokoliarov majstra Vagana zo Starej Ľubovne zaujali dňa 28.11.2019 deti z ŠKD. Tie boli nielen pasívnymi divákmi, ale stali sa aj aktívnou súčasťou celého programu. Mali možnosť vidieť ukážky práce s dravcami, spoznávali ich, oboznámili sa so spôsobom ich života i so starostlivosťou o ne. Overili si aj svoje vedomosti, ktoré získali na vyučovacích hodinách. 😊

• Krajské kolo vo vybíjanej

• Dňa 27. 11. 2019 sa žiaci štvrtého ročníka zúčastnili v Kovarciach na krajskom kole vo vybíjanej najmladších žiakov . Po ťažkých a vyrovnaných súbojoch sa umiestnili na krásnom 4. mieste. Gratulujeme!

• 2. miesto v prehadzovanej štvrtáčok

• V konkurencii šiestich škôl z okresu Levice obsadili naše stvrtáčky krásne druhé miesto. Vo finále prehrali so ZŠ Nová Dedina. Ďakujeme štvrtáčkam za vzornú reprezentáciu.

• 1. a 2. miesto v 2. ročníku prehadzovanej

• Našim tretiačkam nestačil len jeden víťazný pohár, doniesli ich hneď dva - po výborných výkonoch obsadili 1.a 2. miesto. Nadšenie počas hry a pozitívna skutočná radosť diavčat z dvojitého víťazstva bola ďalšou odmenou náročného dňa. Dievčatám: L.Buchlovičovej, N.Kopcsányiovej, E.Havranovej, L. Bakajovej, Ch. Ballovej a N.Fülöpovej ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Gratulujeme!

• 1. miesto vo vybíjanej najmladších žiakov

• Za tým, že žiaci 2. ZŠ v Leviciach dosiahli dňa 19.11.2019 prvenstvo v Okresnom kole najmladších žiakov vo vybíjanej, je kus mravčej práce, obrovské odhodlanie detí, pravidelné trénovanie, radosť z kolektívnej hry, túžba po víťazstve a tímová spolupráca. Odmenou je postup na Majstrovstvá kraja. Veríme, že v ďalšom kole podajú opäť výborný výkon. Gratulujeme :)

• Využitie tabletov pri klasifikácii žiakov

• Medzi moderné metódy hodnotenia a klasifikácie žiakov patrí aj využitie nových didaktických softvérov a tabletových zariadení. Na hodine geografie si žiaci preverili vedomosti formou online testu, získali spätnú väzbu a okamžité hodnotenie testu. Učitelia takto získavajú informácie priebežne a didaktické softvéry im vedia vyhodnotiť, ktoré otázky boli najčastejšie problémom pre žiakov.

• Erb osobnosti

• Sociálna pedagogička realizovala v ŠKD aktivitu Môj osobný erb. Žiaci nakreslili do svojho erbu to, čo majú radi, čomu sa venujú a čo radi robia. Svoje erby prezentovali v kruhu, porozprávali o sebe, svojich záujmoch a trávení voľného času. Rozvíjali sa u nich komunikačné zručnosti, schopnosť počúvať a asertivita. Po aktivite si každý žiak nalepil erb na skrinku na chodbe.

Dňa 22. novembra 2019 pokračovali aktivity sociálnej pedagogičky počas popoludňajšej činnosti detí v ŠKD.

• Zbierka "Pod krídlami Dominiky"

• V mesiaci október prebiehala zbierka neziskovej organizácie Pod krídlami Dominiky, ktorá podporuje nevyliečiteľné a vážne choré deti. Vďaka podpore rodín žiakov 2.ZŠ v Leviciach sa vyzbierali napr. hygienické potreby, spoločenské hry, detské knihy a iné. Predmety zbierky poputujú do rodín, kde je takáto pomoc veľmi potrebná. Ďakujeme za každý príspevok. Žiaci a rodičia či zákonní zástupcovia 2.ZŠ vedia zomknúť svoje sily a podať pomocnú ruku tam, kde je naša pomoc potrebná.

• Zber papiera

• V termíne od 12.11.2019 do 25.11.2019 prebieha v našej škole zber papiera. Zbierať môžete noviny, časopisy a letáky (nie kartóny a tvrdé obaly). Papier môžete nosiť do kontajnera, ktorý je pristavený za školskou jedálňou pri parkovisku školy. Doma odvážte hmotnosť doneseného papiera a nahláste ju svojmu triednemu učiteľovi. Zber papiera vyhodnocuje Žiacka školská rada.

• Úspech vo vybíjanej

• 13. novembra 2019 sa uskutočnilo predkolo mladších žiakov vo vybíjanej s účasťou družstiev zo ZŠ Bátovce, ZŠ Hronské Kľačany, ZŠ Rybník nad Hronom a 2. ZŠ Levice. Prvé miesto a postup do okresného kola si vybojovali žiaci 4. ročníka našej školy. Blahoželáme!