• BALTIE 2022 - školské/okresné kolo

• Dňa 8.4.2022 sa uskutočnilo školské a súčasne aj okresné kolo programovacej súťaže BALTIE 2022. Keďže sme jedinou školou, ktorá sa v okrese Levice zapojila do programovania, naši žiaci postupujú priamo do krajského kola. Úspešným žiakom gratulujeme!

• Burza kníh

• Žiacka školská rada zorganizovala jednu z najúspešnejších aktivít - burzu kníh. Záujem o knihy, ktoré doniesli žiaci, bol veľký. Počas prestávok sa to len tak hemžilo čitateľmi, ktorí siahli po ponúkaných možnostiach. Výťažkom z burzy kníh pomôže ŽŠR spolužiakom z Ukrajiny. Krátke video o aktivite sme zverejnili na portáli YouTube: https://youtube.com/shorts/x4OCNMQDjKs

• Jarné tvorivé dielne

• Jar navodila atmosféru v školskom klube detí z III.A triedy, ktoré sa tvorivo pustili do farebného stvárnenia motívov tohto ročného obdobia.

• Exkurzia v Talentcentre

• Vo februári sa naši deviataci z IX.B triedy zúčastnili návštevy Talentcentra v Nitre. Talentcentrum žiakom pomáha pri rozhodovaní sa vo výbere strednej školy, budúceho povolania a podporuje ich sebapoznanie a rozvíjanie schopností a vedomostí. Počas prezentácie boli žiakom priblížené témy ako talent, výber povolania, informačné zdroje o trhu práce, vzdelávací systém na Slovensku a možnosť výberu strednej školy. Súčasťou programu bolo aj zisťovanie záujmov a vedomostí žiakov prostredníctvom dotazníkov. Na základe výsledkov dotazníka záujmov sa žiaci dozvedeli, k akému kariérovému typu patria. Po vyplnení dotazníka základných a špecifických schopností žiaci odhalili svoje silné stránky a oblasti, na ktorých môžu zapracovať.

• Zábavné učenie v ŠKD

• V školskom klube detí sa dá nielen zabaviť sa, ale popri hravých interaktívnych cvičeniach sa deti naučia všeličo nové a užitočné.

• Prednáška o kyberšikane

• Dňa 4. apríla 2022 nás navštívili preventistka z ORPZ v Leviciach a koordinátorka  ochrany detí pred násilím z ÚPSVaR-u, ktoré sa so žiakmi IV.B prišli porozprávať na tému šikany a kyberšikany. Prostredníctvom prezentácie a aktivít získali žiaci hravou formou nformácie o rôznych situáciách z bežného života a školského prostredia, ktoré sa dotýkajú problému šikanovania.

• Chemická olympiáda - okresné kolo

• Dňa 25.3.2022 sa prezenčne konalo OK Chemickej olympiády na 6. ZŠ v Leviciach. Našu školu reprezentovali žiačky Saša Stribulová z IX.A triedy a Mirka Lecká z IX.B triedy. Žiačkam za účasť ďakujeme a Mirke Leckej zároveň gratulujeme k úspešnému riešiteľstvu.

• Noc s Andersenom

• Dňa 1. apríla 2022 v Tekovskej knižnici v Leviciach v oddelení literatúry pre deti zažili žiaci III.B triedy podujatie Noc s Andersenom, ktoré sa začalo o 18:00 hod. nocou plnou hrôzostrašných rozprávok, príbehov s dobrým koncom, tajomstiev, hádaniek, dobrodružstiev a zábavy. Veľkým prekvapením bolo skutočné hasičské auto s ukážkami práce požiarnikov.

• Geometria v III.B

• Tretiaci sa manipuláciou s 3D útvarmi učili vnímať geometrický útvar s jeho veľkosťou a polohou v priestore, pokúšali sa predstaviť si takýto útvar v priestore s využitím rôznej farebnosti, vyskúšali si manipuláciu s telesami v rovine a podľa slovného popisu sa im podarilo vymodelovať moderný priestorový útvar.

• Okresné kolo Pytagoriády

• V dňoch 29.3. a 30.3.2022 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej Pytagoriády. V utorok súťažili kategórie P3, P4 a P5, v stredu kategórie P6, P7 a P8. Gratulujeme úspešným riešiteľom!

• Šaliansky Maťko

• Dňa 29.3.2022 sme boli organizátorom Okresného kola recitačnej súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Recitačná súťaž bola vyrovnaná, recitátori si krásne poradili s prednesom tradičnej slovenskej povesti. Víťazom gratulujeme a prajeme mnoho úspechov v krajskom kole!