• ZBER PAPIERA OD 30. MÁJA

• Milí žiaci, papier noste až po pristavení kontajnera ku škole odo dňa 30. mája 2022 do 10. júna 2022. Hmotnosť doneseného množstva nahláste triednemu učiteľovi. ŽŠR po ukončení zberu papiera zozbiera od triednych učiteľov údaje, vyhodnotí zapojenie jednotlivcov do aktivity a na záver školského roku vecne odmení tých najaktívnejších.

• Cvičná expedícia programu DofE Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Účastníci programu DofE – Sebastián Hudák, Lukáš Šabík, Marko Podmanický, Samuel Balko, Marek Barcík, David Dojčák a Boris Stano úspešne absolvovali cvičnú expedíciu v prírode. Objavovali krásy a zaujímavosti Podunajskej pahorkatiny, náučný chodník Plešovica. Chlapci si zlepšili schopnosť orientácie v teréne, pozorovali okolitú flóru a faunu, pamiatky, historické informácie. Súčasťou expedície bola aj príprava ohňa, teplého jedla v prírode a postavenie stanového tábora. Dobrodružná expedícia je výzvou k prekonaniu obáv z neznámeho a príležitosťou vyraziť s kamarátmi na niekoľko dní objavovať zaujímavé miesta na Slovensku.

• 2.ZŠ - ŠKOLA PRIATEĽSKÁ DEŤOM

• V šk. roku 2021/2022 sa naša škola zapojila do programu UNICEF a získala titul ŠKOLA PRIATEĽSKÁ DEŤOM. Cieľom programu je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Práva dieťaťa sú v centre záujmu. Kľúčovými sú participácia, rešpekt, zodpovednosť. Škola priateľská k deťom učí nielen o právach dieťaťa, ale nimi aj žije. Nastavuje rámec fungovania medzi deťmi, pedagógmi a rodičmi.

• Deň matiek

• V dňoch 26. a 27. 5. 2022 triedy I. ročníka pripravili program pri príležitosti Dňa matiek. Takýmto milým spôsobom vzdali úctu svojim mamám či starým mamám.

• 3. ročník v Tekovskom múzeu

• Tekovské múzeum v Leviciach ponúka množstvo príležitostí spoznávať históriu a kutúru dávnych čias. Stála expozícia s archeologickými nálezmi, s poznatkami o histórii hradu či lekárnictva, poskytla žiakom 3. ročníka pohľad na to, ako sa kedysi žilo.

• 2. miesto v Okresnom kole Basketbalovej súťaže zručností

• Naši štvrtáci sa dňa 23.5.2022 zúčastnili na Okresnom kole Basketbalovej súťaže zručností. Overili si svoje basketbalové schopnosti v driblingu, prihrávkach a na záver si zahrali zápas. Obsadili pekné 2.miesto. Blahoželáme!

• 1. miesto na Mestskej športovej olympiáde

• Tohtoročná Mestská športová olympiáda v Leviciach sa uskutočnila 19. mája 2022, Naši žiaci nás reprezentovali v rôznych disciplínach (malý futbal, volejbal, basketbal, vybíjaná, plávanie, atletika, tenis, stolný tenis) a získali celkovo 1. miesto. Gratulujeme!

Video Levickej televízie: https://vimeo.com/713233985

• 4. miesto na Krajskom kole v stolnom tenise žiakov

• Dňa 18.5.2022 sa naši žiaci zúčastnili na Krajskom kole v stolnotenisovej súťaži. V Nitrianskom kraji sa v konkurencii siedmich základných škôl umiestnili na 4. mieste. Školu reprezentovali žiaci Filip Teplan, Michal Biely, Martin Mlinka a Martin Matuška. Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy a gratulujeme k dosiahnutému umiestneniu.

• RIADITEĽSKÉ VOĽNO

• Riaditeľstvo Základnej školy, Ul. sv. Michala 42 v Leviciach Vám oznamuje, že dňa 18. 05. 2022 udeľuje riaditeľské voľno žiakom 6. – 9. ročníka z dôvodu personálneho zabezpečenia a nerušeného priebehu celoslovenského testovania žiakov 5. ročníka.

• Individuálny úspech žiačok na ShowtimeDance

• Žiačky II.C triedy Nina Jesenská a Molly Duhony sa zúčastnili na pretekoch v športovej gymnastike. Postúpili na finále V4 Dance Cup, Balaton, ktoré sa uskutoční 16. 6. - 19. 6. 2022. Gratulujeme a držíme palce!

• Koncert skupiny MalinyJam

• Žiaci prvého a druhého ročníka sa zúčastnili 17.05.2022 na koncerte skupiny MalinyJam, ktoré v rámci Dní mesta Levice zorganizovalo Materské centrum Medulienka. Deti sa zabavili a zároveň prispeli na dobrú vec.

• Atletický štvorboj v Šahách

• Dňa 17.5.2022 sa konal atletický štvorboj mladších žiakov a žiačok v Šahách. Súťažilo sa v behu na 60 metrov, v skoku do diaľky, v behu na 800 a 1000 metrov a v hode vortexom. Bola to ďalšia športová súťaž, ktorej zmyslom je viesť žiakov k pravidelným športovým aktivitám v záujme upevnenia ich zdravia.

• 1. miesto v Krajskom kole v midivolejbale žiačok

• V levickej Športovej hale T18 sa dňa 16.5.2022 uskutočnilo krajské kolo v midivolejbale žiačok. Naše dievčatá bez jediného zaváhania postupne porazili všetky súperky a zaslúžene skončili na 1. mieste, čím si zabezpečili účasť na majstrovstvách Slovenska.