• 4. ročník na exkurzii v Žiari nad Hronom

• Žiaci 4. ročníka si na exkurzii vo Hvezdárni M. Hella v Žiari nad Hronom overili svoje vedomosti o vesmíre. Dozvedeli sa aj množstvo zaujímavostí vďaka odbornému výkladu zamestnancov hvezdárne.

• 1. miesto v Super florbale pohára starších žiakov

• Dňa 13.5.2022 sa konalo Finále majstrovstiev okresu - Super florbal pohár starších žiakov. Tím 2. ZŠ obsadil 1. miesto, na 2. mieste sa umiestnila 4. ZŠ, na 3. mieste GAV a 4. miesto obsadila 6. ZŠ. Vysledky zápasov: 2. ZŠ - 6. ZŠ 4:1; 2. ZŠ - 4. ZŠ 2:1; 2. ZŠ - GAV 9:0. Gratulujeme k postupu na krajské kolo!

• Odmena na prvouke

• Žiaci druhého ročníka ukončili na hodine prvouky tematický celok Živočíchy. Naučili sa poznávať rast a vývin vybraných živočíchov, ich životné prejavy aj spôsob ich života. Jedným z najobľúbenejších živočíchov našich žiakov je pes. Milým prekvapením bolo, že ich navštívil canisterapeutický psík Mamba s majiteľkou Jankou, ktorá má pod záštitou levický útulok – OZ Šťastný domov. Obe priniesli do tried mnoho užitočných informácií a radosti.

• 7. ročník na exkurzii v Kremnici

• Žiaci siedmeho ročníka sa 12.5.2022 zúčastnili na exkurzii v Kremnici. Navštívili mincovňu, ktorá patrí medzi pamiatky európskeho kultúrneho dedičstva. Prezreli si historickú budovu, kde sa nachádzajú zachovalé raziace stroje. Žiaci tam mali možnosť vyraziť si vlastnú spomienkovú mincu. Zaujímavú prednášku, týkajúcu sa histórie Kremnice, si vypočuli počas návštevy mestského hradu s gotickým kostolom sv. Kataríny. Na záver exkurzie zdolali 127 točitých kamenných schodov na vežu. Naskytol sa im nádherný výhľad na panorámu mesta a okolité kopce.

• 8. ročník na exkurzii v Bratislave

• Dňa 11. 5. 2022 sa triedy VIII .B a VIII. A  zúčastnili na exkurzii v Bratislave. Navštívili zážitkové centrum vedy Aurélium, ktorého účelom je presvedčiť mladých ľudí, že veda môže byť zábavná. Možno ich práve táto návšteva, počas ktorej si vyskúšali rôzne javy z fyziky, matematiky a chémie, bude v budúcnosti motivovať k štúdiu technických a prírodovedných odborov. Neodmysliteľnou súčasťou exkurzie bol aj hrad Devín a jeho okolie, ktoré ponúkalo nádherný výhľad.

• Kódovanie stavieb na matematike v IV.B

• Ako zapísať či zakresliť stavbu? Stavby sa dajú kódovať, využije sa pri tom stopa stavby. Do príslušných štvorčekov sa zapíše počet kociek, ktoré sú postavené na sebe. Žiaci IV.B sa na hodine matematiky pustili do tejto úlohy tvorivo a hravo. Využívali svoje logické schopnosti v kódovaní stavieb a v stavaní podľa plánov. Darilo sa im.

• 2. miesto v Krajskom kole v midivolejbale chlapcov

• Žiaci našej školy sa dňa 11.5.2022 zúčastnili na Krajskom kole v midivolejbale. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín, naša škola bola zaradená do skupiny A, kde spolu s nami boli aj školy ZŠ Jarok a ZŠ Nová Dedina. Chlapci vyhrali oba zápasy a z prvého miesta postúpili do semifinále, v ktorom sa stretli so ZŠ Nábrežná Nové Zámky. Po výbornom výkone vyhrali 2:1 na sety. Vo finále sa však nepodarilo zopakovať výborný výkon zo semifinále. Aj napriek finálovej prehre sme hrdí na dosiahnutie druhého miesta.

• 1. miesto v Krajskom kole v minivolejbale žiačok

• V Nových Zámkoch sa dňa 10.5.2022 uskutočnilo Krajské kolo v minivolejbale žiačok. Naše žiačky v konkurencii piatich škôl obsadili 1. miesto, kedy všetkých súperov zdolali hladko 2:0. Víťazstvom v Krajskom kole si dievčatá zabezpečili účasť na Majstrovstvách SR, ktoré sa uskutočnia v Prešove.

• SCRATCH CUP - PYTHON CUP 2022

• Dňa 27.4.2022 sa usktuočnilo celoslovenské finále súťaže v programovaní v detskom jazyku Scratch pre žiakov 6. - 8. ročníka a programovanie vo vyššom programovacom jazyku Python pre žiakov 8. - 9. ročníka. Súťaže zastrešuje Katedra didaktiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. V Scratch cup-e sa z 595 súťažiacich umiestnil Gábor Papp (VIII.A) na 32.-34. mieste (94/percentil), Dávid Dojčák (VIII.B) sa umiestnil na 37.-43. mieste (92/percentil) a Boris Stano (VIII.B) na 66.-73. mieste (87/percentil), súťaž si prvýkrát vyskúšal Radovan Kósa (VII.B), ktorý sa umiestnil na 160.-192. mieste (65/percentil) a Ema Homoľová (VI.A) na 470.-555. mieste. V Python cup-e v silnej konkurencii stredoškolákov nás reprezentoval Matej Havran (IX.B), ktorý sa umiestnil z 536 súťažiacich na 349.-362. mieste a Tomáš Kádasi (VIII.B) na 399.-421. mieste. Gratulujeme!

• IQ olympiáda - regionálne kolo

• Dňa 10.5.2022 sa uskutočnilo regionálne kolo IQ olympiády v Trnave, ktoré organizuje Mensa Slovensko. Našu školu reprezentoval Gábor Papp (VIII.A), ktorý sa umiestnil na 27. mieste v regióne západ (BA, NR, TT). Gratulujeme!

• Monitoring programu DofE

• V rámci monitorovania nášho Miestneho centra DofE nás navštívila programová manažérka pre Západné Slovensko pani Michaela Zatrochová, ktorá sa stretla aj s účastníkmi programu a pochválila ich za plnenie výziev a cieľov, ktoré si v programe stanovili. Cieľom monitorovania Miestneho centra bolo overenie minimálnych štandardov kvality poskytovania programu, ochrany detí a mládeže a bezpečnosti na dobrodružných expedíciách aj praktické fungovanie programu počas roka.

• Plavecký výcvik VI.B triedy

• V dňoch 2. 5. až 6. 5. 2022 sa uskutočnil plavecký výcvik pre VI.B triedu. Kurz bol realizovaný v priestoroch levickej Krytej plavárne pod vedením našich učiteľov telesnej a športovej výchovy.

• ŠKD na Serpentínovom chodníku nad Banskou Bystricou

• Dňa 7.5. 2022 sa I. oddelenie ŠKD spolu s rodičmi zúčastnilo na turisticko-poznávacom výlete vlakom do Banskej Bystrice. Cieľom výletu bolo zdolať Serpentínový chodník cez Urpín. Pokračovalo sa na Vartovku, kde deti navštívili hvezdáreň. Potulky pokračovali dole do mesta Banská Bystrica. Po zdolaných kilometroch sa deti odmenili sladkou osviežujúcou zmrzlinou. Nakoniec navštívili priestory Múzea SNP. Počas celého dňa panovala výborná nálada a túžba detí po nových informáciách.

• Deň matiek

• Mama je ten najdôležitejší človek na svete! Druhá májová nedeľa je venovaná všetkým mamičkám. Naši druháci sa rozhodli spojiť svoje vedomosti zo slovenského jazyka a prvouky so zručnosťami nadobudnutými na hodinách výtvarnej výchovy. Vyrobili pohľadnicu, napísali básničku a boli ju osobne odoslať na pošte. Hádajte, komu je poslali? Podobne si pozdravy pripravili aj deti v iných triedach a v ŠKD.

• Úspešní na matematickej olympiáde

• Dňa 11.4.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády. V kategórii Z6 nás reprezentovala Ema Homoľová (VI.A), ktorá sa umiestnila na 3. mieste a v kategórii Z7  obsadila Ema Havranová (VII.A) 5.-6. miesto. V kategórii Z8 bodovali  chlapci David Dojčák a Boris Stano (obaja VIII.B), ktorí sa umiestnili na 3. - 5. mieste, Gábor Papp (VIII.A) sa umiestnil na 8. mieste. V kategórii Z5 nás 26.1.2022 reprezentovali Ema Havranová (V.A), ktorá obsadila 10. - 13. miesto a Adam Martiško (V.A), ktorý sa umiestnil na 18. - 19. mieste. V kategórii Z9 sa Matej Havran (IX.B) umiestnil na 3. - 5. mieste. Všetci reprezentanti boli úspešnými riešiteľmi. Gratulujeme!

• I.D v Tekovskej knižnici v Leviciach

• Tekovská knižnica v Leviciach organizuje pravidelne podujatia pre kolektívy detí, žiakov aj študentov podľa vekovej kategórie. Naši prváci zvládli základy knižnično-informatickej výchovy na výbornú.

• Videoprojekt z biológie - Príroda môjho okolia

• Adam Martiško z V.A triedy vypracoval videoprojekt z biológie na tému Príroda nášho okolia, v ktorom popísal presný postup, čas, cieľ, s akými problémami sa stretol a výsledok svojho pozorovania.

• 1. miesto v okresnom kole v stolnom tenise žiakov

• V piatok 6. 5. 2022 sa uskutočnilo okresné kolo v stolnom tenise žiakov, ktoré organizačne zabezpečila ZŠ Školská 14, Levice. Na turnaji sa zúčastnilo päť škôl. Naši žiaci zvíťazili postupne nad ZŠ Rybník 4:0, ZŠ L. Pongráca s VJM Šahy 4:1, ZŠ s VJM Čata 4:0 a KSŠ Levice 4:0 a zaslúžene skončili na 1. mieste, čím si zabezpečili účasť na krajskom kole.

• 3. miesto v okresnom kole v stolnom tenise žiačok

• Dievčatá B. Kašová, K. Kostendová (obe VIII.A), L. Kachničová a T. Széli (obe VI.A) reprezentovali dňa 6. 5. 2022 našu školu v okresnom kole v stolnom tenise žiačok po postupe z obvodného kola. Obsadili pekné tretie miesto. Blahoželáme.

• BALTIE 2022 - krajské kolo

• Dňa 6.5.2022 sa konalo krajské kolo súťaže BALTIE 2022 - programovanie v ikonickom jazyku SGP Baltík 3.0. Okrem žiakov našej školy súťažili aj žiaci ZŠ Benkova z Nitry a jeden žiak z GAV v Leviciach, keďže v tomto roku sme hostili krajské kolo. Gratulujeme úspešným riešiteľom a tešíme sa na finále.