• Exkurzia 5. ročníka do Arboréta Mlyňany

• Arborétum Mlyňany je považované za jednu z najväčších a najbohatších zbierok vždyzelených drevín v strednej Európe a patrí k najkrajším atrakciám na západnom Slovensku. Naši piataci mali možnosť obdivovať flóru z celého sveta počas exkurzie dubovo-hrabovým lesom, z ktorého vznikol pôvodný semper vireo park (vždyzelený park). Jeho zakladateľ gróf Štefan Ambrózy Migazzi sa postaral o to, aby sa i dnešní návštevníci parku mohli kochať rôznorodosťou a pestrosťou vždyzelených drevín počas celého roka.

• Robot Photon na Hravej matematike

• Úloha pre žiakov bola jednoduchá: vymeňte Photona za druhého tak, aby do seba nenarazili. Vyskytol sa PROBLÉM. To bola tá pravá výzva pre žiakov, ktorí hľadali riešenia, riešili problém!

• 2. miesto na krajskom kole v minivolejbale žiakov

• Dňa 4.5.2022 sa naši žiaci zúčastnili na Krajskom kole v minivolejbale v Nových Zámkoch. Po výbornom výkone obsadili krásne 2. miesto. A kto bojoval za našu školu? Úspech získal Filip Fašánek, Matej Méres, Samuel Belányi, Lukáš Hajnovič, Šimon Selieni, Oliver Gál. Gratulujeme!

• 3. miesto v okresnom kole Biologickej olympiády, kat. D-TP

• Dňa 21.4. 2022 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády v kat. D - TP. Ema Havranová (VII.A) sa umiestnila na 3. mieste a Laura Cícerová (VII.A) sa umiestnila na 7. mieste. Obe žiačky boli úspešné riešiteľky. Gratulujeme!

• Digitálna matematika v I.C

• Žiaci I.C nepoužívajú na hodinách len tablety a edukačné matematické aplikácie, ale aj zaujímavé cvičenia určené pre interaktívne tabule.

• UNICEF - MODRÝ GOMBÍK

• V dňoch 2.5. – 15.5.2022 sa v našej škole uskutoční zbierka UNICEF - MODRÝ GOMBÍK

Tento rok je zbierka venovaná deťom na Ukrajine sužovaným vojenským konfliktom. Modrý gombík je poďakovaním za Váš ľubovoľný príspevok do zbierky. Od začiatku vojny UNICEF dodal zdravotnícky materiál do 49 nemocníc v deviatich regiónoch po celej Ukrajine: kyslíkové koncentrátory, súpravy pre pôrodnú asistenciu a chirurgické súpravy, váhy, ochranné plášte a rukavice. Zlepšil sa tak prístup k zdravotnej starostlivosti pre 500 000 mamičiek a novorodencov. Každý, kto podporí zbierku MODRÝ GOMBÍK UNICEF 2022, pomáha novorodeniatkam a ich mamičkám na Ukrajine.

V 8. ročníku sa zrealizovala prednáška zameraná na vojnový konflikt na Ukrajine a zbierku MODRÝ GOMBÍK s riaditeľkou Unicef-u pani Máriou Sliackou.

• Zdravotná príprava pred expedíciou na DofE

• Zdravotníctvo a prvá pomoc poskytuje účastníkovi príležitosť skúsiť niečo úplne nové. Dôležité je stanoviť si dobre merateľný cieľ, ktorý nebude ani príliš jednoduchý, ani príliš náročný.

• Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v turisticko-orientačnom behu

• Dňa 30.apríla 2022 sa 4 žiačky našej školy zúčastnili na Majstrovstvách NR kraja v turisticko-orientačnom behu. Obsadili krásne medailové miesta. Lenka Kachničová (VI.A) a Gabriela Agardyová (VII.A) vybojovali 1. a 2. miesto v kategórii st. žiačok a Ema Homoľová (VI.A) a Kristína Bednárová (VI.A) získali 2. a 3. miesto v kategórii ml. žiačok. Po deviatich rokoch sme tak v týchto pretekoch obnovili tradíciu našej školy.

• Logická olympiáda - celoslovenské finále

• Dňa 25.4.2022 sa uskutočnilo celoslovenské finále logickej olympiády pre žiakov s intelektovým nadaním. Do finále postúpili v kategórii A: Tomáš Gregor Valovič (III.A) a Peter Čisár (IV.C). V kategórii B nás reprezentovali Gábor Papp (VIII.A) a Boris Stano (VIII.B). V kategórii A sa Peter Čisár umiestnil na 22. mieste, Tomáš Gregor Valovič na 69. mieste. V kategórii B sa Gábor Papp umiestnil na 10. mieste, Boris Stano na 23. mieste. Gratulujeme!

• Celoslovenské kolo Biblickej olympiády z evanjelického a. v. náboženstva

• Dňa 29. 4. 2022 sa uskutočnilo celoslovenské kolo Biblickej olympiády z evanjelického a. v. náboženstva, do ktorého postúpil v kategórii S1 Lukáš Skala (IV.C), stal sa úspešným riešiteľom a umiestnil sa na 29. mieste v SR. V kategórii S3 nás online reprezentovali sestry Alica a Linda Tóthové (VIII.A). Alica sa umiestnila na 24. mieste a Linda na 28. mieste v SR. Ďakujeme za reprezentáciu!

• Krajské kolo Geografickej olympiády

• Dňa 22.04.2022 sa uskutočnilo na Gymnáziu Janka Kráľa v Zlatých Moravciach krajské kolo Geografickej olympiády. V kategórii E (8. - 9. ročník) sa na súťaži zúčastnil Matej Havran (IX.B). Matej sa stal úspešným riešiteľom a umiestnil sa na 9. mieste. Gratulujeme!