• 1. miesto v okresnom kole v McDonald's Cup

• McDonald's Cup sa vrátil! Opäť sme mohli vybehnúť na trávnik a dali sme to vo veľkom štýle. Aktívna účasť dievčat medzi chlapcami bola nevyhnutnou podmienkou. Z turnaja sme si odniesli víťazný pohár.

• Les ukrytý v knihe

• Žiaci II.A sa 28. 4. 2022 zúčastnili na podujatí Les ukrytý v knihe, ktoré si pre deti pripravila Tekovská knižnica v Leviciach. Pomocou zaujímavých hier, básničiek či počúvania sa deti zoznámili s rôznymi zvukmi prírody.

• Oblastné kolo MINI a MIDI volejbalu žiačok - Majsterky okresu

• Dňa 26. 4. 2022 naša škola organizovala oblastné kolo v MINI a MIDI volejbale žiačok. Naše dievčatá porazili všetky súperky a postúpili na Majstrovstvá kraja, ktoré sa uskutočnia 10.5.2022 v Nových Zámkoch (MINI žiačky) a 16.5.2022 v Leviciach (MIDI žiačky).

• 3. miesto v Slovenskej republike - programovanie hier IHRA 2022

• Tím žiakov v zložení David Dojčák, Boris Stano a Gábor Papp (VIII. ročník) sa dňa 27. 4. 2022 zúčastnili na celoslovenskej prehliadke počítačových hier IHRA 2022, kde predstavili hru, ktorú si sami vytvorili v jazyku Scratch a nazvali ju "Zachráňte Borisa". Súťaž organizoval Ústav informatiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

• 9. ročník na exkurzii

• 26.4.2022 sa žiaci 9. A a 9. B zúčastnili na školskej exkurzii. Navštívili Múzeum holokaustu v Seredi a nezabudnuteľné chvíle strávili na divadelnom predstavení v SND v Bratislave.

• Majsterky okresu v Školskom pohári SFZ mladších žiačok

• Naše futbalistiky dosiahli krásny úspech. Získali 1. miesto v Školskom pohári SFZ mladších žiačok v malom futbale na Majstrovstvách okresu a postupujú na Majstrovstvá Nitrianskeho kraja. Prajeme im veľa športového šťastia.

• Úspešní v biologickej olympiáde - kat. C

• David Dojčák z 8.B triedy  a Linda Tóthová z 8.A triedy nás úspešne reprezentovali v biologickej olympiáde v kategórii C. Linda sa v OK umiestnila na 4. mieste. David sa  v  okresnom kole umiestnil na 2. mieste a postúpil do krajského kola. Na krajskom kole opäť potvrdil svoje vedomosti a získal 3. miesto. GRATULUJEME!

• Písomky digitálnou formou v VII.A

• Na hodine slovenského jazyka a literatúry využívajú učitelia moderné formy hodnotenia. Žiaci VII.A triedy si napísali písomku pomocou tabletov a špeciálnych aplikácii.

• Turisti absolvovali ďalšiu trasu

• 23. apríla sa naši mladí turisti vydali na potulky po okolí. Tentoraz navštívili Pečenice aj so Spečeným valom, obzreli si aj okolie malebnej dedinky. Popri vale vystúpili na vyhliadku nad vodnou nádržou Lipovina a pri Bátovskych viniciach zostúpili k priehrade. Tam túru ukončili. Všetkým sa veľmi páčilo a už teraz sa tešia na ďalšie zaujímavé turistické trasy.

• Výtvarná výchova v exteriéri

• Počasie nás "vyhnalo" z triedy von a takto netradične u nás prebehla výtvarná výchova. Našu veselú náladu sme vyjadrili vzťahmi farieb v priestore pri zobrazovaní exteriéru 2. ZŠ.

• Deň Zeme

• Tohtoročná oslava Dňa Zeme nám poskytla príležitosť nielen porozprávať sa so žiakmi o stave životného prostredia, ale aj realizovať aktivity priamo v teréne. Takto sme prispeli spoločne k ochrane našej Zeme a našli sme vhodný spôsob zistiť, čo už vieme, čo cítime a ako si navzájom pomáhame zvyšovať povedomie o otázkach životného prostredia.

• ŠKD na divadelnom predstavení

• Po dlšom čase sa dňa 22.4.2022 deti z ŠKD zúčastnili na divadelnom predstavení PIPI DLHÁ PANČUCHA. Medzi obecenstvom a hercami Divadla Actores z Rožňavya prebehla dokonalá súhra, sprevádzaná spontánnym potleskom a reakciou obecenstva.

• Regionálne stretnutie expedičných vedúcich DofE – medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Dňa 13.4.2022 sa v Nitre uskutočnilo regionálne stretnutie expedičných vedúcich programu DofE. Témou stretnutia bola organizácia, bezpečnosť a optimalizácia expedícií na rok 2022, ale aj novinky a tipy pri plánovaní a realizácii dobrodružných expedícií, na ktorých sa žiaci našej školy zúčastnia v priebehu mája a júna.

• Veľkonočné tvorivé dielne v ŠKD

• K najkrajším sviatkom jarného obdobia patrí nepochybne Veľká noc. Deti v ŠKD vyrobili s pomocou pani vychovávateliek veľkonočné výtvory, súvisiace s tradičnou výzdobou tohto obdobia. Popri tom si pripomenuli rôzne zvyky, ktoré sa tradujú až do súčasnosti.